Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Najważniejsze atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku

Przygotowanie krótkiej listy najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska to nie lada wyzwanie, ponieważ to wyjątkowe województwo trudno jest opisać w kilku słowach. Na Dolnym Śląsku można zwiedzić zabytkowe zamki. Ma ono wiele oblicz: nowoczesną i tętniącą życiem wielkomiejską aglomerację, zabytkowe zamki majaczące na zielonych wzgórzach, imponujące karkonoskie zbocza i legendy o zaginionych skarbach. Jeśli zamierzasz wybrać się na wycieczkę na Dolny Śląsk, ostrzegamy, że jeszcze nie raz tutaj powrócisz. No dobrze, ale od czego zacząć zwiedzanie województwa dolnośląskiego? Mamy nadzieję, że poniższe lokacje zainspirują Cię do stworzenia planu niezapomnianej wycieczki.

Siechnice: Najważniejsze atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku

Wrocław - idealne miasto na weekendowy city break

City break to kilkudniowy wypad do innego miasta w celu skorzystania z jego atrakcji turystycznych i odbywających się tam wydarzeń kulturalnych. Stolica Dolnego Śląska wydaje się być idealnym celem osób preferujących taką formę wypoczynku. Nie dość, że to na wskroś studenckie miasto nieustannie zaprasza na nowe śmiałe wystawy i niebanalne wydarzenia artystyczne, jest też pełne zabytków o interesującej historii.

Zwiedzanie Wrocławia zacznij od wejścia na Mostek Pokutnic zawieszony pomiędzy wieżami Katedry św. Magdaleny. Z tej wysokości zobaczysz cały rynek, dumne kamienice starego miasta i monumentalne przęsła Mostu Grunwaldzkiego. Następnie odwiedź Panoramę Racławicką i nie zapomnij po drodze rozglądać się za osławionymi wrocławskimi krasnalami. Wypatrywanie tych uroczych statuetek jest jedną z ulubionych rozrywek odwiedzających Wrocław turystów.

Jeśli masz ochotę odwiedzić interaktywne muzeum, koniecznie udaj się do Hydropolis, które w hipnotyzująco piękny sposób uświadamia, jak ważnym darem natury jest woda. Po drodze możesz przejechać się Polinką - wyjątkowym wynalazkiem studentów Politechniki Wrocławskiej.

Z Hydropolis niedaleko już do Hali Stulecia i fontanny, gdzie co godzinę odbywają się pokazy iluminacji świetlnych. Tuż obok znajduje się Zoo Wrocław z bogatym w egzotyczne okazy afrykarium oraz ogród japoński, w którym odpoczniesz od zgiełku miasta.


Zamek Książ

W województwie dolnośląskim jest tak wiele zamków, twierdz i pałacyków, że stworzono specjalny szlak ułatwiający zorganizowanie ich zwiedzania. Najważniejszym punktem na tym szlaku jest położony w Wałbrzychu Zamek Książ. Po Zamku Królewskim na Wawelu i zamku w Malborku jest to trzecia co do wielkości budowla tego typu w Polsce.

Trudno powiedzieć, co bardziej przyciąga turystów do zamku księżnej Daisy – jego wspaniała architektura czy zawiła historia obejmująca mroczne plany Trzeciej Rzeszy i zaginiony skarb? Dla zwiedzający dostępne są audio guidy, które w ciekawy sposób opowiadają o tajemnicach pałacowych komnat. Na terenie kompleksu pałacowego znajduje się również Państwowa Stajnia Polskich Ogierów.


Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Zabytkową kopalnię w Złotym Stoku zna chyba każde dziecko pochodzące z Dolnego Śląska. To niezwykłe miejsce rozpala wyobraźnie nie tylko najmłodszych. Prócz intrygujących opowieści o życiu dawnych górników, kopalnia oferuje możliwość zobaczenia jedynego w Polsce podziemnego wodospadu.

Ciekawą atrakcją jest położona obok Replika Średniowiecznej Osady Górniczej, w której zbudowano działające według dawnej technologii urządzenia w skali 1:1. Wizyta w tej wiosce to prawdziwa podróż w czasie. Gdy nasze oczy napatrzą się już na te cuda i zapragniemy nieco bardziej aktywnej formy odpoczynku, możemy skorzystać z oferty znajdującego się tuż obok parku linowego. Park linowy posiada kilka tras o zróżnicowanym poziomie trudności przeznaczonych dla turystów w różnym wieku.


Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju

Kaplica Czaszek jest to niewielkie miejsce, jednak bardzo niezwykłe. Kaplica Czaszek jest miejscem, które obowiązkowo trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po Dolnym Śląsku. Jest to barokowa kaplica, która wyłożona jest z ludzkich kości i czaszek. Jest to miejsce, które jednocześnie może przerażać i jednocześnie zachwycać.

Kaplica Czaszek została wybudowana w 1776 roku przez duchownego Wacława Tomaszka. Czaszki, z których została wykonana cała kaplica jest pozostałością po zmarłych na cholerę podczas epidemii na cholerę, a także wojny śląskiej. Przede wszystkim kaplica ma przypominać o przemijalności ludzkiego życia. Udowadnia to postawiony pomnik przed wejściem do kaplicy, na którym znajduje się napis “Ofiarom wojen ku upamiętnieniu, a żywym ku przestrodze 1914”.

W pobliżu Kudowy Zdroju znajduje się również wiele atrakcji, które uatrakcyjnią pobyt. W odległości 20 km znajduje się Wodospad Pośny, Wodospady Tyrnklawy i wiele innych atrakcji. Aby skorzystać z nich wszystkich warto wynająć nocleg w Kudowie Zdroju.


Jak znaleźć dobry i tani nocleg na Dolnym Śląsku?

Przed wyjazdem na wycieczkę krajoznawczą po Dolnym Śląsku warto pomyśleć o zorganizowaniu sobie wygodnego noclegu. Na przygodę najprzyjemniej wyrusza się przecież po nocy spędzonej w wygodnym łóżku. Oferty dolnośląskich hoteli i pensjonatów najlepiej przeglądać online. Dzięki takiemu rozwiązaniu kilka kliknięć wystarczy dla porównania dostępnych opcji zakwaterowania, obejrzenia zdjęć wnętrz pokoi i upewnienia się, w jakich terminach można je wynająć. Już kilka kliknięć później możesz cieszyć się sfinalizowaną rezerwacją i zająć się planowaniem atrakcji.

Jeśli planujesz zorganizowanie wycieczki po Dolnym Śląsku, zapraszamy do zapoznania się z wyszukiwarką noclegów fajnewczasy.pl, w której można znaleźć najciekawsze noclegi na terenie Dolnego Śląska i nie tylko.