Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 08-03-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.11.2019

Najlepsze telefony dla gracza

Motorola Dyna T-A-C to pierwszy telefon przenośny, który ukazał się w 1973 r. Z wyglądu przypominał raczej cegłę niż znany nam dzisiaj smukły smartfon, a jego cena była bardzo niska - kosztował ok. 4 dolary. W 1997 r. Nokia wprowadziła na rynek połączenie telefonu i komputera z internetem, a 4 lata później ten sam fiński producent zaprezentował światu telefon z klawiaturą QWERTY. Początek XXI wieku to również pierwszy telefon z klapką, umożliwiający jego eleganckie złożenie, oraz długo wyczekiwany model firmy Apple - w 2007 r. Steve Jobs wypuścił na rynek iPhone'a. W tym samym roku obchodzono również 15. rocznicę wysłania pierwszego SMS-a, a jego treść brzmiała: "Wesołych Świąt". Rewolucja na rynku smartfonów zaczęła nabierać tempa.

Siechnice: Najlepsze telefony dla gracza

Czasy, w których smartfon był luksusem i ekstrawagancją bezpowrotnie minęły. Współczesne telefony służą już nie tylko do wykonywania połączeń i odbierania wiadomości. Muszą obsługiwać wiele aplikacji, Internet, jak również sprostać wymaganiom graczy. Z każdym rokiem te możliwości zwiększają się, technika pędzi do przodu, karta graficzna i procesor nowej generacji umożliwiają grę na najwyższym poziomie. Wiele gier dostępnych wcześniej jedynie na konsole, jest już w wersji na telefon, m.in. legendarny Super Mario. Ta wszystkim znana postać debiutowała na konsolach Pegasus, a Nintendo ulepszył ją i wprowadził na iOS oraz Android. Aby móc zagrać w trybie multiplayer i korzystać z oficjalnych dodatków, telefon musi spełniać pewne wymagania. Jest tak w przypadku niemal każdej gry nowej generacji.

Istotne czynniki

  • pamięć RAM - Random Acces Memory, pamięć cyfrowa o swobodnym dostępie. Przechowuje dane używane w danym momencie, nie archiwizuje plików. Przy używaniu wielu aplikacji oraz gier warto zainwestować w smartfon dla gracza o dużej pamięci.
  • procesor - mózg każdego smartfona. Kontroluje zadania użytkownika. Aby gry na telefon sprawnie działały wymagany jest wydajny procesor nowej generacji, o dużej ilości rdzeni, dzięki któremu wszystkie aplikacje będą się błyskawicznie otwierać i płynnie działać.
  • ekran - smartfon do gier powinien być dobrze wyprofilowany, wygodny, dający możliwość podziwiania najmniejszego detalu gry. Istotne są: rozdzielczość ekranu, najlepiej do 7 cali oraz mocno nasycone barwy.

Smartfonów stworzonych do gier jest na rynku mnóstwo - jak wybrać ten najlepszy?
 

Najlepsze telefony dla gracza

Xiaomi Redmi Note 7

Telefon łączący w sobie wysoką jakość i niską cenę. Mimo niższej półki cenowej, jego wygląd jest perfekcyjny. Gradientowa obudowa, szkło Gorilla Glass 5, spory wyświetlacz i smukła ramka sprawiają, że smartfon od Xiaomi prezentuje się bardzo efektownie. Sensor 48 MP daje o wiele bardziej wyraźny obraz niż standardowy aparat w telefonie. Aparat w Xiaomi Redmi Note 7 to mnogość efektów i możliwości, w tym możliwość wykonywania dobrych jakościowo zdjęć nocą. Dzięki szybkiemu procesorowi każda gra jest czystą przyjemnością, smartfon pracuje płynnie i stabilnie. Pojemna, wydajna bateria umożliwia korzystanie przez długie godziny, bez konieczności przerywania ważnej rozgrywki! Dodatkowe plusy to płynny czytnik linii papilarnych, USB C, dioda podczerwieni.

Huawei P30 Pro

Połączenie bardzo dobrego procesora Kirin 980 z dużą pamięcią RAM, sporym wyświetlaczem i wytrzymałym akumulatorem. Dzięki tym walorom smartfon jest wprost stworzony do gier, a wszelkie gry na telefon działają sprawnie i płynnie. Przemyślane oprogramowanie i mocne podzespoły sprawią, że żaden gracz nie będzie zawiedziony. Dodatkowo superszybkie ładowanie i efektowny głośnik znacznie uprzyjemnią codzienne korzystanie z tego modelu. Producent P30 Pro reklamuje go również hasłem - "Fotografia na nowo", ponieważ aparat w tym smartfonie to naprawdę nowa jakość.

Samsung Galaxy A50

Smartfon tworzący ze swoim oprogramowaniem idealną całość. Jest intuicyjny, szybki, posiada dobrą pamięć i ośmiordzeniowy procesor. Wyświetlacz Infinity-U daje ekran inny niż wszystkie, z wrażeniem braku ramek, na którym po prostu widać więcej, co jest istotne dla graczy. Aparat został wyposażony w takie pole widzenia, które jest bardzo zbliżone do działania ludzkiego oka - zdjęcia nim wykonane są wyraźne i jasne. Bateria jest niezwykle wytrzymała, a ładowanie szybkie, co umożliwia korzystanie z aplikacji i gier kiedy tylko ma się na to ochotę.

Apple iPhone 11

Lider wśród telefonów w kategorii szybkości czipu - jego moc sprawia, że działania są płynne, aplikacje otwierają się błyskawicznie. Wi-Fi w iPhone 11 jest jeszcze szybsze, aby umożliwiać pobieranie danych z kosmiczną prędkością. Wytrawni gracze z pewnością docenią jego brzmienie surround i trójwymiarowy dźwięk. To telefon niezniszczalny - zahartowany po obu stronach, niezwykle odporny na wodę. Face ID odblokowuje go bezpiecznie i błyskawicznie. Dużym atutem iPhone'a 11 jest też bez wątpienia jego podwójny aparat o szerokokątnym obiektywie. Posiada bakterię z kategorii długodystansowych, jak również funkcję szybkiego ładowania. Gra na smartfonie przez całą noc nie powinna stanowić dla niego wyzwania.

Wybór telefonu dla gracza nigdy nie był tak prosty. Możliwości są ogromne - wystarczy dopasować cechy telefonu do swoich oczekiwań i cieszyć się niekończącą się rozgrywką!


Wczytuję komentarze...