Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Najlepsza nauka? Ta połączona ze zwiedzaniem

W końcu skończył się pandemiczny rok szkolny, w którym wszystko było postawione na głowie. Taka nauka nie sprzyjała rozwojowi oraz poszerzaniu horyzontów. Na szczęście można w te wakacje nadrobić trochę zaległości. Dobrym pomysłem będzie wyjazd językowy, który jest połączeniem nauki, odpoczynku i zwiedzania.

Siechnice: Najlepsza nauka? Ta połączona ze zwiedzaniem

Kiedy szkoła to za mało

To był dziwny czas i wszyscy mają nadzieję, że pandemia zbliża się ku końcowi. Niemal dwa lata różnych lockdownów dały się we znaki wszystkim. Również uczniom i nauczycielom, którzy musieli zmierzyć z nauczaniem zdalnym. O ile jeszcze praca biurowa w takim trybie ma swoje zalety, o tyle nauka bez interakcji z pedagogiem oraz znajomymi z klasy jest bardzo mało efektywna. Nic więc dziwnego, że program nauczania miał się nijak do rzeczywistości.

W związku z tym warto teraz, podczas wakacji, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nadrobić zaległości, wyjechać, poznać nowych ludzi i przy okazji odpocząć. Jak to zrobić? Wybrać się na kursy językowe z firmą Atas. Jest to opcja dla wszystkich, którzy poszukują nieszablonowego podejścia do nauki języków obcych. Nie ma tu wkuwania formułek – nacisk kładziony jest na poznanie i zrozumienie języka. Kluczem do sukcesu jest nauczenie się myślenia w danej mowie – taki wyjazd to umożliwi.

Wiele lat doświadczenia firmy Atas gwarantuje właściwe podejście do kursantów. Wykwalifikowana kadra pomaga w przekraczaniu własnych granic i osiąganiu kolejnego poziomu w wybranym języku. W końcu zrozumiesz gramatykę, a przy okazji poznasz język użytkowy – slang, idiomy, wieloznaczności nie będą miały już przed tobą tajemnic.
 

Najlepiej za granicą!

Kursy językowe za granicą to wiele korzyści. Po pierwsze dobrze nauczysz się języka. Obcując z nim w codziennych sytuacjach, poznajesz wymowę, akcenty, osłuchujesz się z nim. Można powiedzieć, że w trakcie kursu nigdy nie przestajesz się uczyć. To zaprocentuje w przyszłości. Po drugie natomiast masz okazję poznać nowe kraje, kultury, ludzi. Wybór miejsc, do których można pojechać, jest naprawdę duży, dzięki czemu każdy znajdzie idealny dla siebie kierunek podróży.

Warto też nadmienić, że kursy językowe za granicą to nie tylko nauka. Czas został właściwie zbalansowany, dzięki czemu jest miejsce na wszystko – naukę, odpoczynek czy zwiedzanie. Pozwala to zachować świeżość umysłu i chęć do poznawania nowych zagadnień. Wśród rodzajów kursów można wybrać opcję podstawową lub intensywną. To również pozwala spełnić oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Poza tym Atas stara się tak tworzyć grupy, aby byli w nich ludzie w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach. To pozwala na szybkie przełamanie barier. Czas wyruszyć w świat i poznać naukę w zupełnie nowej odsłonie.