Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Na czym polegają płatności odroczone?

Zakupy online cieszą się obecnie ogromną popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego - w końcu to chyba najwygodniejszy sposób na kupowanie! Co więcej, ostatnio coraz więcej sklepów wprowadza możliwość skorzystania płatności odroczonej, dzięki czeku kupowanie jest jeszcze przyjemniejsze. Czym jest właściwie odroczenie płatności i kiedy warto z niego skorzystać? 

Siechnice: Na czym polegają płatności odroczone?

Płatność odroczona - co to jest? 

Obecnie coraz więcej sklepów internetowych wdraża u siebie płatność odroczoną. Jednak zanim zobaczymy, jakie przynosi to korzyści, powinniśmy dowiedzieć się co to znaczy płatność odroczona. Jest to w końcu sposób opłacania zamówień, który pojawił się całkiem niedawno więc nie każdy wie, na czym on polega. 

Płatność odroczona to nic innego, jak transakcja, przy której klient od razu otrzymuje dany produkt, ale płatność zostaje wykonana w późniejszym czasie. Termin zapłaty może być różny, w zależności od konkretnego sklepu. Najczęściej jednak przesunięcie takie wynosi 30 dni. Jest to bardzo elastyczna forma zakupów, dzięki której klient może kupić pożądany produkt, nawet jeśli nie ma w danej chwili odpowiedniej kwoty. To świetna opcja na przykład, gdy jest się właśnie przed wypłatą. Dzięki temu nie trzeba ponosić natychmiastowych kosztów. 

Odroczone płatności - zalety i wady 

Korzystanie z płatności odroczonej zapewnia wiele świetnych korzyści dla konsumentów. Oczywiście największą zaletą tego rozwiązania jest po prostu sama możliwość odroczenia płatności. Opcja kupienia czegoś, bez konieczności natychmiastowego płacenia powoduje, że możemy zrobić zakupy nawet wtedy, gdy na naszym koncie nie ma aktualnie wolnych środków. Tutaj warto jednak na chwilę się zatrzymać i zauważyć, że dla niektórych może być to także spora pułapka napędzająca kompulsywne kupowanie i popadanie w zadłużenie. To akurat najsłabsza strona odroczonych płatności. Jednak jeśli korzystamy z niej rozważnie, czyli wiedząc, że będziemy mieć środki na spłatę, to możemy czerpać z tego ogromne korzyści. 

Z odroczonej płatności warto korzystać także, jeśli nie jesteśmy pewni co do zakupów. Ile razy zdarza się, że chcemy coś kupić, ale rezygnujemy, w obawie, że towar nie będzie spełniał naszych oczekiwań. Korzystając z płatności odroczonych nie musimy się tym martwić!

A jakie zalety widoczne są u przedsiębiorców, decydujących się wdrożyć tę metodę płatności we własnym sklepie? Największą korzyścią jest przede wszystkim zwiększona sprzedaż i możliwość pozyskania większej ilości klientów. 

Jak skorzystać z płatności odroczonej? 

Jak zastosować odroczoną płatność w praktyce, czyli podczas zakupów? Okazuje się, że jest to naprawdę bardzo proste! Na etapie wybierania sposobu płatności za zamówienie, należy wybrać po prostu właśnie tę opcję, czyli płatność odroczoną. Następnie musimy uzupełnić wszystkie potrzebne dane. Jeśli weryfikacja klienta ma pozytywny przebieg, transakcja zostaje sfinalizowana. Opłatę za zakupy trzeba będzie wykonać dopiero w wyznaczonym terminie. A jeśli gdy ten się zbliża, a my wciąż nie mamy wystarczających środków, możemy skorzystać po prostu z rozłożenia naszej płatności na raty. Na https://ekredyt24.com.pl/ile-rat-zostalo-do-splaty dowiemy się, jak sprawdzić, ile zostało nam do spłaty. 

Płatność odroczona - ile to kosztuje? 

Korzystanie z systemu płatności odroczonej jest bezpłatne. Nie jesteśmy obciążeni żadnymi dodatkowymi opłatami, co oznacza, że w wyznaczonym terminie płacimy po prostu za sam produkt oraz przesyłkę. Dodatkowe obciążenia mogą pojawić się dopiero, jeśli nie opłacimy zamówienia na czas.