Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 04-03-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Montaż klimatyzacji czy wentylacji?

Wiele osób zastanawia się, na które rozwiązanie warto postawić: klimatyzację czy wentylację? Stawiając na wentylację doprowadzasz świeże powietrze do budynku. Klimatyzacja poprawia natomiast parametry powietrza, bez efektu jego wymiany. Uzyskuje się w ten sposób dogodną temperaturę w pomieszczeniu. Które rozwiązanie jest więc lepsze?

Siechnice: Montaż klimatyzacji czy wentylacji?

Klimatyzacja czy wentylacja? Co wybrać?

Różnice między klimatyzacją a wentylacją są naprawdę bardzo duże, ale część osób myli ze sobą te rozwiązania. Podstawowym zadaniem każdej wentylacji jest usunięcie z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i zastąpienie go nowym. W przypadku wentylacji grawitacyjnej rolę wywietrzników pełnią okna oraz naturalne kanały przepływu powietrza wynikające z nieszczelności w elewacji. Większą kontrolę nad oczyszczaniem powietrza masz stawiając na wentylację mechaniczną. Możesz sprawdzić, jak działa na https://www.celtron.com.pl/wentylacja/.

W przypadku klimatyzacji możemy mówić o poprawie komfortu w pomieszczeniach ze względu na regulowanie temperatury powietrza. Szczególnie jest ona niezbędna w okresie letnim, gdy temperatury na zewnątrz pokazują powyżej 30 stopni Celsjusza. Klimatyzacja do domu jest dziś takim samym standardem jak w biurach. Możesz zdecydować się na jej zakup na https://www.celtron.com.pl/klimatyzacja/.

Systemy wentylacyjne, na które możesz się zdecydować

Dobrze działający system wentylacyjny umożliwia wprowadzenie czystego i świeżego powietrza do pomieszczeń. W wielu mieszkaniach oraz domach ten proces odbywa się naturalnie w wyniku wymiany powietrza poprzez otwieranie okien. Świeże powietrze jest dostarczane także przez nieszczelności w oknach i drzwiach, przez nawiewniki. Zużyte powietrze jest natomiast usuwane przez kratki i kanały wentylacyjne. Skuteczność wentylacji grawitacyjnej zależy od warunków atmosferycznych. Jeżeli chcesz nią sterować, godna polecenia jest mechaniczna wentylacja do domu. Bardzo dobrze sprawdza się ona również w biurach. Wymiana powietrza odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, a przepływ powietrza jest wymuszany przez odpowiednie systemy.

Klimatyzacja do firmy oraz domu

Klimatyzacja to już nie luksus, a standard zarówno w firmach, jak i domach prywatnych. Sprawia, że nie straszne są wzrosty temperatur, ponieważ wewnątrz pomieszczeń jest przyjemne chłodno. Stanowi ona bardzo ważny element wyposażenia nowoczesnych nieruchomości.

Klimatyzacja z roku na rok tanieje ze względu na pojawianie się systemów w ofertach wielu producentów. Konkurencyjność wymusza atrakcyjne ceny. Bardzo polecane są klimatyzatory wyposażone w rekuperatory umożliwiające odzysk ciepła. Dzięki temu urządzenie może zarówno chłodzić, jak i dogrzewać pomieszczenia.

Inwestując w wysokiej klasy klimatyzację wyposażoną w bardzo dobre filtry możesz także liczyć na wyłapywanie zanieczyszczeń i czynników mikrobiologicznych z powietrza. Rozwój pleśni i grzybów w takich warunkach zostaje ograniczony.

Poznaj ofertę, jaką ma firma Celtron

Chcesz zamontować w swoim obiekcie wentylację lub klimatyzację? Wystarczy skorzystać z usług firmy Celtron, a zadbasz w kompleksowy sposób o jakość i temperaturę powietrza w swojej nieruchomości. Firma działa na rynku od wielu lat i współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i komercyjnymi. W zakresie jej usług znajdują się m.in.:

  • serwis klimatyzacji,
  • montaż wentylacji,
  • montaż klimatyzacji,
  • serwis wentylacji.

Warto również zapoznać się z opiniami klientów, którzy skorzystali już z usług firmy Celton: https://www.celtron.com.pl/firma/opinie-klientow/.