Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Kupujesz mieszkanie we Wrocławiu – koniecznie weź to pod uwagę!

Poszukujesz nowego mieszkania we Wrocławiu? Zastanawiasz się, co warto uwzględnić przy podejmowaniu decyzji? W tym artykule podpowiemy, jak kupić idealne mieszkanie i zaprezentujemy ciekawą ofertę jednego z wrocławskich deweloperów.

Siechnice: Kupujesz mieszkanie we Wrocławiu – koniecznie weź to pod uwagę!

Zakup mieszkania, to dla wielu ważna i odpowiedzialna decyzja. Co zrobić, żeby nawet po wielu latach mieć zadowolenie z miejsca zamieszkania? Kluczem do sukcesu w tej dziecinie jest dokładne poznanie swoich potrzeb i priorytetów i szukanie mieszkania, które spełnia te oczekiwania. Zakupu nie można dokonywać pod wpływem impulsu, ponieważ zaleta mieszkania, która nas ujmie za serce, może przysłonić minusy, z którymi nawet po upływie dłuższego czasu nie będziemy umieli się oswoić.

Określ swoje oczekiwania

Czasem zbyt duża ilość dostępnych opcji bardzo utrudnia podjęcie decyzji. Nie musi tak być w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera. Najważniejsze jest dobre zrozumienie siebie oraz sprecyzowanie potrzeb swojej rodziny. Dlaczego? We Wrocławiu mamy ogromną bazę ofert nowych mieszkań. Żeby z całego mnóstwa propozycji wybrać jedną – tą najlepszą – trzeba wiedzieć jakie kryteria musi spełnić nasze wymarzone mieszkanie. Bardzo pomocne może być sporządzenie listy, na której umieścimy elementy obowiązkowe oraz te, z których pod pewnymi warunkami jesteśmy w stanie zrezygnować. Oczywiste jest, że jedno mieszkanie czasem nie może spełnić wszystkich naszych oczekiwań. Dlatego na liście możemy określić, co jest dla nas najważniejsze, a jakie kryteria oceny mieszkania możemy poddać negocjacjom. Podajmy przykład.

Bardzo chcesz mieszkać na parterze. Marzy Ci się ogródek i odrobina przestrzeni wokół mieszkania. Z drugiej strony cenisz sobie prywatność i nie lubisz „być na widoku”. Nie pociąga Cię wizja przechodniów spacerujących pod Twoimi oknami, ani sąsiadów zaglądających do twojego ogródka. Może być trudno znaleźć mieszkanie, które spełni oba te wymagania. Dlatego należy przemyśleć, co jest ważne, a co jedynie zachcianką, z której możemy zrezygnować.

Dla jednego kupującego istotne znaczenie będzie miała lokalizacja mieszkania względem stron świata, a dla innego dobrze rozbudowana infrastruktura na osiedlu. Każdy z nas jest inny, mamy odmienne potrzeby, dlatego nie można kierować się decyzjami znajomych czy rodziny. Należy samemu podjąć decyzję, która będzie miała przełożenie na komfort i jakość naszego życia przez kolejne lata.

Wrocław – co wziąć pod uwagę szukając mieszkania?

Wrocław to bardzo zróżnicowane miasto. Wybierając mieszkanie warto zastanowić się nad lokalizacją inwestycji. Usytuowanie osiedla i warunki jego zabudowy nie pozostają nam obojętne i mogą podnieść jakość naszego życia lub mieć na niego negatywny wpływ. Wiele dzielnic Wrocławia - lub miejscowości pod miastem, które praktycznie są z nim scalone - intensywnie się rozbudowuje. Powstają nowe budynki mieszkalne, ale brakuje infrastruktury lub nie ma dobrego połączenia z centrum Wrocławia lub innymi osiedlami. Dla niektórych nie będzie stanowić to problemu, innym, wręcz przeciwnie, bardzo utrudni to codziennego funkcjonowanie. Lokalizacja mieszkania ma duże znaczenie.

Jeśli lubimy tętniącą życiem atmosferę centrum miasta, klimat starych kamienic i wspomnienie dawnego Breslau, a na dodatek nie przeszkadza nam ciągły szum przejeżdżających samochodów - to śmiało można zakupić mieszkanie w jednym z nowo powstających budynków lub budynków, które otrzymały drugi życie na Starym Mieście, Przedmieściach Oławskich, Nadodrzu czy Placu Grunwaldzkim. Taka lokalizacja jest bardzo korzystna – można korzystać z uroków miasta. Rynek z zabytkowymi kamienicami, restauracje, kluby, muzea, kina – wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Jeśli jednak intensywne życie miasta nie jest dla nas i chcemy zamieszkań we Wrocławiu, ale w jego spokojniejszej części, to warto zainteresować się dzielnicami zlokalizowanymi na obrzeżach Wrocławia, na przykład Stabłowice, Jagodno czy Sołtysowice. Dla wielu osób ważnym czynnikiem jest skomunikowanie danego osiedla z innymi częściami Wrocławia. Warto więc sprawdzić czy przemieszczanie się własnym środkiem lokomocji nie będzie związane z ciągłym staniem w korku lub czy na dane osiedle dojeżdża tramwaj. Inni z kolei wolą mieszkać na osiedlu w pełni samodzielnym, na którym znajdują się ważne i na co dzień potrzebne punkty usługowe, handlowe, placówki medyczne, przedszkole, szkoła itd. Takie osiedla we Wrocławiu to na przykład Krzyki, Maślice lub Karłowice.

Oferta wrocławskich deweloperów jest naprawdę ogromna i każdy może znaleźć to, co dla niego jest najistotniejsze, jeśli chodzi o mieszkanie i jego lokalizację. Jednym z deweloperów budujących we Wrocławiu jest Omega Buildings i jego inwestycja na Maślicach.

2M Apartments - oferta dewelopera Omega Buildings

Inwestycja 2M Apartments realizowana jest w trzech etapach. Na początku listopada 2021 roku ruszył II etap budowy. Oddanie do użytku dwóch nowych bloków zostało zaplanowane na czerwiec 2023r. Inwestycja zlokalizowana jest na Maślicach. Jest to stara dzielnica Wrocławia, z niską, przeważnie jednorodzinną zabudową. Nowoczesne bloki wrocławskiego dewelopera Omega Buildings, wykonane w stylu industrialnym świetnie wpisują się w klimat takiego osiedla. Elewacja budynków wykonana jest z czerwonej cegły klinkierowej, z którą idealnie komponują się czarne elementy elewacji, ciemne okna i spadzisty dach z lukarnami. Budynki mają w sumie cztery kondygnacje naziemne (parter, dwa piętra i antresole) oraz jedną podziemną. Jakie są zalety lokalizacji inwestycji?

Tuż obok nowo powstającego osiedla znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej. W planach jest budowa linii tramwajowej na ulicy Maślickiej. Dla zmotoryzowanych mieszkańców ogromnym ułatwieniem w przemieszczaniu się pomiędzy dzielnicami jest Autostradowa Obwodnica Wrocławia. Dzięki niej można szybko przedostać się na drugi koniec miasta, bez konieczności przedzierania się przez zakorkowane centrum. Warto jeszcze wspomnieć, że Maślice to dobrze zorganizowane osiedle – znajdują się tam punkty handlowe, usługowe oraz medyczne.

2M Apartments to jedna z ciekawszych propozycji deweloperskich we Wrocławiu. Jeśli chcesz kupić mieszkanie w tym mieście to zachęcamy do dokładnego przemyślenia lokalizacji miejsca zamieszkania oraz kryteriów jakim ma sprostać nowe mieszkanie.