Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Kształty okularów - jak właściwie dobrać kształt okularów do kształtu twarzy?

Kształty oprawek okularów mogą być głównym czynnikiem decydującym o wyborze idealnej oprawki. Dzięki odpowiedniemu kształtowi ramki możesz podkreślić swoje najlepsze cechy wyglądu. Z tego powodu zalecamy wybór kształtu ramki w oparciu o ogólną strukturę twarzy, zgodnie z własnymi upodobaniami, stylem ubierania się czy charakterem.

Siechnice: Kształty okularów - jak właściwie dobrać kształt okularów do kształtu twarzy?

Typy oprawek okularowych

Konstrukcja oprawek awiator (lub "pilotki") ma soczewkę w kształcie łzy i została pierwotnie stworzona jako elegancka i lekka alternatywa dla gogli pilota podczas I wojny światowej. Styl ten stał się jednym z pierwszych komercyjnie popularnych stylów okularów przeciwsłonecznych w czasach, gdy wojna miała duży wpływ na modę i kulturę. Ten styl nadal dominuje na rynku okularów jako popularny wybór dla wszystkich grup wiekowych.

Opracowany w 1960 roku i odrywający się od popularnych ramek brwiowych, styl kociego oka cechuje się przesunięciem w górę zewnętrznych krawędzi ramy. Pozwala na stworzenie eleganckiego i nieco ekstrawaganckiego looku.

Jeśli masz kwadratowy kształt twarzy, będziesz świetnie wyglądać w owalnych ramkach. Okrągły kształt tych ramek zmiękcza ostre i kanciaste rysy twarzy. Są na ogół smukłe i występują w szerokiej gamie stylów, aby pasują zarówno do skromnych, jak i odważnych stylizacji.

Prostokątne ramki są szersze i mogą dodać więcej długości do krótkiej twarzy przez kontrast. Chociaż są idealne dla okrągłych i sercowatych twarzy, ten ponadczasowy i uniwersalny styl ramy jest korzystny dla większości ludzi.

Charakteryzujące się okrągłym kształtem soczewki okrągłe okulary kreują retro wygląd. Równie szerokie i wysokie kwadratowe ramki są idealne dla osób o okrągłych, owalnych lub podłużnych kształtach twarzy. Wszystkie wymienione oprawki i wiele innych nabyć można w sklepie wOkularach.pl.

Jak dopasować kształt ramek do twarzy?

Dobierając kształt oprawek warto poznać podstawowe zasady dotyczące zależności „okulary a kształt twarzy”. Najważniejsza zasada dotyczy tego, aby oprawki harmonizowały z rysami twarzy i przełamywały jej kształt. Osoby o okrągłej twarzy nie powinny wybierać okrągłych oprawek, twarz kwadratowa będzie się źle prezentowała w okularach geometrycznych. Owalne twarze, charakteryzujące się czołami, które są nieco szersze niż kości policzkowe, z zaokrąglonymi podbródkami i bez ostrych linii, wyglądają dobrze w prawie każdym stylu oprawek. Jedynymi kształtami oprawek, których należy unikać są te z wyrazistymi akcentami.

Okrągłe twarze mają mniej więcej taką samą szerokość i długość, z pełnymi policzkami, zaokrąglonymi podbródkami i są zasadniczo wolne od kanciastości. Aby wyrównać proporcje, wypróbuj geometryczne okulary i prostokątne ramki, które kończą się tuż nad kośćmi policzkowymi, ale unikaj okrągłych okularów, które podkreślą twoje policzki.

Twarze w kształcie serca są definiowane przez szerokie czoła, wysokie kości policzkowe i wąskie, spiczaste podbródki. Aby zrównoważyć ten kształt twarzy, wypróbuj ciężkie, owalne lub pozbawione obręczy ramki, które są szersze niż czoło, aby poszerzyć wygląd podbródka.

Kwadratowe twarze są kanciaste i mają równie szerokie kości policzkowe, czoło i szczęki z kwadratowym lub płaskim podbródkiem. Kanciaste rysy można zmiękczyć za pomocą zakrzywionych, okrągłych okularów lub cienkich oprawek, które są nieco szersze niż kości policzkowe, ale należy unikać pudełkowatych lub wysokich okularów.

Twarze w kształcie rombu są najrzadszym kształtem twarzy, ale świetnie wyglądają praktycznie w każdych oprawkach. Ponieważ twarze w kształcie rombu mają bardzo wyraźne kości policzkowe i wąską linię szczęki, najlepiej trzymać się z dala od wąskich, cienkich lub kanciastych okularów. Wypróbuj okulary z krzywiznami, aby zmiękczyć kąty lub ramki bez obręczy i owalne, aby poszerzyć górną część twarzy.

Podłużne twarze są dłuższe niż szerokie, dzięki czemu można nosić duże, odważne okulary. Świetnie będziesz wyglądać w wysokich oprawkach, takich jak awiatory, którzy równoważą długość twarzy. Unikaj noszenia wąskich, prostokątnych okularów o niższej wysokości, które mogą wydłużyć twarz.