Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-03-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.11.2019

Kredyt hipoteczny – jak działa porównywarka kredytów?

Wielu z nas, którzy decydują się na spełnienie marzenia o własnym domu czy mieszkaniu, wykorzystuje do tego kredyt hipoteczny. Jednak zanim wybierzemy odpowiednia dla nas ofertę, warto dokładnie sprawdzić wszystkie warunki, jakie stawia przed nami bank. Czym zatem jest kredyt hipoteczny i jak wybrać optymalną ofertę kredytową?

Siechnice: Kredyt hipoteczny – jak działa porównywarka kredytów?

Kredyt hipoteczny – co to?

Kredyt hipoteczny uznawany jest za długoterminowe zobowiązanie, co wpływa na fakt, że powinniśmy się dobrze zastanowić, zanim go zaciągniemy. Pamiętajmy, że warunki kredytu hipotecznego obowiązuje do końca okresu spłaty i dodatkowo mogą wahać się niezależnie od postanowień bankowych. Warto mieć na uwadze, że warunki, jakie stawiają poszczególne banki, będą się między sobą znacznie różnić. Warunki powinni być odpowiednio dostosowane do naszych możliwości spłaty, dlatego banki biorą pod uwagę wiele czynników i na tej podstawie decydują o przyznaniu kredytu.
 

Najlepsza oferta kredytowa – jak ją wybrać?

Jeśli rozpoczynamy proces szukania kredytu hipotecznego, szybko zauważymy, że oferty przygotowane przez poszczególne banki znacznie różnią się od siebie. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia osoby, która zna się na kredytach hipotecznych, może to być doradca kredytowy, dodatkowo warto skorzystać z narzędzia, które nazywa się „porównywarka kredytów hipotecznych” i poprzez wprowadzenie odpowiednich parametrów będziemy w stanie w przybliżeniu obliczyć oprocentowanie i wymiar comiesięcznej raty.
 

Jak działa porównywarka kredytów hipotecznych?

Jest to bardzo proste narzędzie. Wystarczy, że odpowiemy szczegółowo na wszystkie pytania zawarte w kwestionariuszu porównywarki. Pytania dotyczą wartości wybranej nieruchomości, naszych zarobków i comiesięcznych wydatków. Im będziemy bardziej precyzyjni, tym lepiej. Gdy odpowiemy na wszystkie pytania, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i porównywarka za nas dokona wszystkich obliczeń. Warto przed rozpoczęciem poszukiwań dokonać takich obliczeń, aby dokładnie poznać koszty, z jakimi musimy się liczyć.
 

Tani kredyt hipoteczny – czy to możliwe?

Musimy pamiętać, że jest wiele wskaźników, które mają znaczny wpływ na koszt kredytów hipotecznych. Do takich czynników należy oprocentowanie kredytu, w którego skład wchodzi marża i tzw. stawka WIBOR. Dodatkowo w skład kosztów powiązanych z kredytem hipotecznym wchodzą prowizje i ubezpieczenie kredytu. Pamiętajmy, że to nie muszą być wszystkie koszty, jakie zmuszeni będziemy ponieść. Jeszcze do kosztów kredytowych możemy zaliczyć opłatę związaną z wyceną nieruchomości, czy inne koszty wskazane przez bank. Również możemy być narażeni na koszty wynikające z korzystania z innych płatnych produktów jak konto osobiste, czy karta kredytowa, jako produktów obligatoryjnych wskazanych przez bank.
 

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

Zanim złożymy wniosek, w pierwszej kolejności musimy znaleźć nieruchomość, jaka stanie się przedmiotem umowy. Następnie policzyć i przemyśleć, jaki koszt jesteśmy w stanie ponieść, wliczając w to koszty związane z wykończeniem nieruchomości. Nie można zapominać o wkładzie własnym, jaki musisz zadeklarować. W tym celu warto skontaktować się z bankiem i ustalić, jaką dokładnie zdolnością kredytową dysponujemy. Na bazie zebranych informacji możemy wybrać odpowiednią ofertę i właściwie ją dopasować do swoich potrzeb. Nie zapominając, że ważną kwestią dla banku będzie nasza historia w BIK, dlatego warto ją odpowiednio podrasować, zanim przystąpimy do starania się o kredyt hipoteczny.
 

Kredyt hipoteczny a ranking kredytów hipotecznych

W procesie wyboru na ratunek przychodzi nam ranking kredytów hipotecznych, gdzie możemy porównać wszystkie najpopularniejsze oferty. Jest to ważne narzędzie, gdyż banki prześcigają się w ofertach i osoby nieprawione, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniej oferty dla siebie. Warto również skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy, który krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces. Wzięcie kredytu hipotecznego to bardzo ważna decyzja, często wiążąca na większą część naszego życia, dlatego warto dobrze się do niej przygotować.


Wczytuję komentarze...