Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.07.2019

Konkursy internetowe z nagrodami – czy to coś dla mnie?

Konkursy internetowe z nagrodami to forma spędzania wolnego czasu, której oddaje się wiele osób na całym świecie. Dotyczy to zarówno osób młodych jak i nieco starszych. Niewątpliwie wabikiem to tej formy aktywności w Internecie jest z całą pewnością szansa na zdobycie atrakcyjnych  nagród połączona z dobrą zabawą. Firmom fundującym nagrody też się ten biznes opłaca. Docierają bowiem do wielu nowych konsumentów oraz są lepiej postrzegani w przestrzeni publicznej.

Siechnice: Konkursy internetowe z nagrodami – czy to coś dla mnie?

1. Ciekawa forma rozrywki

W XXI wieku sposobów na spędzenie wolnego czasu jest bez liku i trzeba być nad wyraz wybredną osobą, żeby narzekać na nudę. O naszą uwagę walczą jednak rozrywki, które są zwykłymi "zabijaczami czasu" i nie przynoszą nam praktycznie żadnych rzeczywistych korzyści (np. gry mobilne, scrollowanie tablic social media itp.), ale znajdziemy też te, które mogą nas w jakiś sposób rozwinąć. Do tej drugiej grupy zaliczymy np. uprawianie sportu, granie w Scrabble czy też właśnie udział w konkursach internetowych.

W głowach wielu ludzi może jednak pojawić się wątpliwość, jakie korzyści przynoszą nam konkursy z nagrodami? Jest ich kilka, a najważniejsze z nich to:

  1. Większość ciekawych konkursów wymaga od uczestników wykazania się pomysłowością, talentem, spostrzegawczością itp. Są zatem świetną okazją do treningu tych i ich uwydatniania.
  2. Dają realną szansę na zdobycie ciekawych nagród, co można traktować jako metodę na poprawę swojego bytu materialnego.

Dwa powody wymienione powyżej sprawiają, że aktualne konkursy z nagrodami powinny być ciekawa alternatywą np. dla osób grających całymi dniami na swoich smartfonach. Jest bowiem okazja, aby ten czas spożytkować w zdecydowanie ciekawszy sposób.
 

2. Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

W jaki sposób najlepiej rozpocząć swoja zabawę z konkursami, aby przyniosła nam jak najwięcej satysfakcji? Z pewnością na początek, warto dokonać odpowiedniej selekcji konkursów.  Warto wybierać te, które najlepiej wpisują się w zasób naszych wrodzonych lub nabytych umiejętności. Raczej nie warto brać udziału we wszystkich akcjach promocyjnych jak leci. Oczywiście o ile nie aspirujesz to bycia zawodowcem, aby z udziału w konkursach mieć stały dochód. 

Zatem gdzie znajdę aktualne konkursy internetowe? Pierwszym narzędziem, którego warto użyć jest stary dobry wujek Google. A jeszcze lepszym są agregatory konkursów, jak np. Fajnekonkursy.pl

Przewagą serwisów agregujących konkursy jest fakt, że wskażą nam konkursy, które zostały wyselekcjonowane pod względem wiarygodności. Do tego są posegregowane według typu nagrody do zdobycia oraz typu konkursu. W ogromnym stopniu ułatwia to wybór odpowiedniego konkursu. Jest to realna oszczędność i energii. 
 

3. Rodzaje konkursów internetowych

Internetowe konkursy można łatwo podzielić na kilka popularnych typów, które spotkamy najczęściej.
Są to:

  • Konkursy facebookowe, gdzie warunkiem udziału w zabawie zwykle jest polubienie fanpage lub wykonanie zadania wskazanego w poście konkursowym. Na podobnej zasadzie funkcjonują promki na Instagramie i innych kanałach social media.
  • Konkursy plastyczne – tu zadanie konkursowe opiera się o prezentację swoich umiejętności plastycznych. Może to być zgłaszanie propozycji na logo firmy, pomalowanie muralu w przestrzeni miejskiej czy też dostarczenie plakatu. Konkursy plastyczne często dzielą się na te skierowane do osób dorosłych jak i dla dzieci. 
  • Konkursy dla dzieci stanowią bardzo szeroką grupę akcji promocyjnych same w sobie, jednak do wzięcia w nich udziału potrzebny jest nadzór osoby pełnoletniej.
  • Konkursy fotograficzne to z kolei ciekawa opcja dla, którzy nałogowo robią zdjęcia i dobrze im to wychodzi. Tu często znajdziemy podział uczestników pod katem posiadanych przez nich umiejętności. Oddzielnie oceniane są prace zawodowców i amatorów.
  • Konkursy kreatywne często opierają się o zadania typu: ułóż rymowankę, uzupełnij dymek w komiksie czy też w kreatywny sposób odpowiedz na pytanie konkursowe.

Aktualne konkursy internetowe to świat bardzo rozległy i urozmaicony, gdzie praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest to też niewątpliwie oryginalny sposób na spędzanie wolnego, którego wiele osób jeszcze nie odkryło.


Wczytuję komentarze...