Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.06.2017

Kąpielisko Błękitna Laguna już czynne! [video]

Wraz z nadejściem lata w Siechnicach otwarte zostało kąpielisko Błękitna Laguna. Już teraz możemy cieszyć się nową plażą i wyznaczonymi miejscami do kąpieli strzeżonymi przez ratowników – a to dopiero początek. W najbliższym czasie planowana jest m. in. budowa pomostu, boiska do siatkówki plażowej, otwarcie punktu gastronomicznego.

Siechnice: Kąpielisko Błękitna Laguna już czynne! [video]

Błękitna Laguna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w weekendy od 9:00 do 18:00. 

Kąpielisko podzielone jest na dwie strefy oznaczone bojami: dla nieumiejących pływać i pływających. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Woda w zbiorniku została przebadana i pozytywnie zaopiniowana przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Modernizacja otoczenia zbiornika wodnego finansowana jest z grantu uzyskanego w konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców na projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" Siechnice otrzymały 100 tyś zł na inwestycje na terenie kąpieliska. W planach jest budowa m.in. pomostów wędkarskich, przystani kajakowej, strefy rekreacji dla dzieci (plac zabaw, boisko, stół do ping-ponga), strefy fit, miejsca do rozpalenia ogniska i grilla, stołu do tenisa stołowego, piłkarzyków. Zostały również podjęte działania, które mogą w niedalekiej przyszłości pozwolić na otwarcie parku linowego w pobliżu zbiornika.

Dzięki zaangażowaniu Mieszkańców i władz miasta Siechnice zyskują nowe miejsce wypoczynku i wspólnego spędzania czasu na łonie natury. Do zobaczenia nad Błękitną Laguną! 

Zobacz też: [8.05.2017] Mamy to! Zwycięstwo w konkursie Lechstarter

  • Więcej
  • w kategorii inne