Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.03.2021

Jazzowe powitanie wiosny – koncert Tomasza Wendta [aktualizacja]

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na koncert jazzowy Tomasza Wendta "Chapter B", który odbędzie się 19 marca o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 27 w Oławie.

Siechnice: Jazzowe powitanie wiosny – koncert Tomasza Wendta [aktualizacja]

Aktualizacja (18.03.2021 r.)

Informujemy, że ze względu na obecną sytuację i ograniczenie działalności instytucji kultury od dnia 20 marca br., koncert jazzowy Tomasz Wendt "Chapter B" odbędzie się w piątek 19 marca o godz. 18.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27 (a nie jak wcześniej planowano 20 marca). Zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą (tel. 71 735 15 70 lub pod adresem e-mail: [email protected]). Osoby zainteresowane koncertem informujemy, że bilety w cenie 30 zł są dostępne online na kultura.olawa.pl oraz na godzinę przed występem w kasie Ośrodka Kultury. Podczas koncertu z przyczyn losowych Pawła Dobrowolskiego (perkusja) zastąpi Michał Miśkiewicz.

Michał Miśkiewicz to perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna" Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.

Członek Marcin Wasilewski Trio (niegdyś Simple Acoustic Trio), uznawanego (wg ankiety czytelników czasopisma „Jazz Forum”) za najlepszy zespół jazzu akustycznego w Polsce. Współpracował m.in. z: Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Możdżerem, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Obarą. Miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego: Charlesem Lloydem, Joe Lovano, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Johnem Surmanem, Markiem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem, Nilsem-Petterem Molvaerem. W ankiecie czytelników pisma „Jazz Forum” Michał Miśkiewicz od paru lat zwycięża w kategorii perkusja.

Zapraszamy na muzyczną ucztę, jedyną w swoim rodzaju, na żywo... z publicznością i z udziałem wspaniałych muzyków.

-----

Saksofonista Tomasz Wendt jest synem wybitnego muzyka jazzowego Adama Wendta oraz laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Klucz do Kariery czy Getxo Jazz Festival. Pierwsza autorska płyta Tomasza Wendta "Behind The Strings", nagrana z udziałem własnego trio oraz grupą Atom String Quartet, zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii jazzowy debiut fonograficzny.

Podczas koncertu w Ośrodku Kultury usłyszymy autorski materiał z drugiego albumu Saksofonisty. Album "Chapter B" Tomasz Wendt nagrał w pozornie popularnym, elektronicznym trio, w którym jednakże nie ma ani gitary basowej, ani kontrabasu, są za to saksofony, instrumenty klawiszowe i perkusja. Skład zespołu jest oryginalny, faktura brzmieniowa nowatorska, a muzyka pełna emocji i głębokich wrażeń artystycznych! Muzykowi towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe i Michał Miśkiewicz – perkusja.

Ważne: liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 30 zł dostępne online oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem. Zapraszamy!

Tomasz Wendt urodził się 3 maja 1990 roku w Gdańsku. Jako student klasy saksofonu z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu otrzymując jednocześnie nagrodę Dyplom Roku 2014. Ponadto, wyróżniony został Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najbardziej uzdolnionych studentów uczelni artystycznych w Polsce. We wrześniu 2019 roku obronił tytuł doktora na wrocławskiej Akademii Muzycznej, gdzie obecnie jest wykładowcą.