Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
28.06.2018

Jakie wycieraczki do samochodu wybrać?

Zazwyczaj na początku pojawiają się pojedyncze smugi na szybie, których z czasem przybywa coraz więcej. Często pracująca wycieraczka opuszcza nawet całe fragmenty czyszczonej szyby, pozostawiając na niej dużą ilość wody, a także nieusuwalne rysy, które nie tylko ograniczają widoczność, ale także psują ogólny zewnętrzny wygląd samochodu. Przyczyną takiego stanu rzeczy są na pewno zużyte pióra wycieraczek, które wymagają szybkiej wymiany. Jak dobrać odpowiednie wycieraczki do samochodu? Podpowiadamy.

Siechnice: Jakie wycieraczki do samochodu wybrać?

Wybór nie jest taki prosty

Większość z kierowców zapewne myśli, że kupno nowych piór wycieraczek nie stanowi żadnego problemu. Pod kątem dostępności, na pewno nie. Jednak schody zaczynają się w momencie odpowiedniego dobrania wycieraczek do konkretnego modelu samochodu. Aby obecnie trafnie wybrać właściwe wycieraczki samochodowe, trzeba znać m.in. rodzaj ich mocowania, a bardzo często również przewidzieć krzywiznę szyby oraz zdecydować czy będą to wycieraczki ze spoilerem czy bez lub też pióra płaskie nie posiadające standardowego stelaża.

Pamiętajmy…

System wycieraczek w samochodzie to bardzo istotny układ odpowiadający za bezpieczną jazdę autem. Przykładowo, gdy samochód porusza się z prędkością 60 km/h, potrafi w jedną minutę pokonać 1 km, a więc blisko 17 m/s. W przypadku jazdy z prędkością około 120 km/h samochód w jedną sekundę jest w stanie pokonać dystans 34 m. Podczas takich prędkości i przy dużych opadach deszczu na przedniej szybie auta potrafi zebrać się nawet kilka litrów wody, które są w stanie skutecznie ograniczyć widoczność. Dzięki wycieraczkom możliwe jest efektywne usunięcie wody z przedniej szyby samochodu.

Płaskie pióra

Standardowe płaskie pióra wycieraczek, mające uniwersalne zastosowanie, zazwyczaj posiadają adaptery, które można dopasować do różnorodnych mocowań. Jednak decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, należy się upewnić, że tego typu wycieraczki mogą zostać zastosowane w naszym samochodzie – przekonuje specjalista iParts.pl od wycieraczek samochodowych. W płaskie pióra wycieraczek wyposażona jest zdecydowana większość samochodów, w tym przede wszystkim auta nowe. Jeżeli nasz samochód został fabrycznie wyposażony w płaskie pióra, to takie również powinniśmy kupić i zamontować ponownie w aucie, zwracając ponadto uwagę na rodzaj ich mocowania. Pamiętajmy, że wycieraczki starego typu, czyli z przegubowym stelażem, najczęściej nie dają się zainstalować w nowych samochodach.

Pióra bez spoilera

Jeżeli chodzi o klasyczne pióra bez spoilera, to tego typu elementy będą na pewno pasować do aut fabrycznie wyposażonych w zwykłe wycieraczki. Przeważnie zatrzaski takich wycieraczek pasują do większości montowanych mocowań, jednak warto, dla pewności, sprawdzić wcześniej czy konkretne pióro będzie współgrać z danym modelem samochodu. Wycieraczki bez spoilera można instalować zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera.

Jak więc widać, kupno wycieraczek powinno być przede wszystkim podyktowane konkretnym modelem samochodu. Jeżeli nie mamy pewności, jaki model piór wybrać, warto zwrócić się o pomoc w tej kwestii do sprzedawcy lub dystrybutora wycieraczek czy też bezpośrednio do producenta samochodu.


Wczytuję komentarze...