Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jaki internet światłowodowy we wybrać Wrocławiu?

Internet światłowodowy to dobrodziejstwo zapewniające nam niesamowitą szybkość przesyłu plików. Docenią go szczególnie te osoby, które wymieniają w sieci spore ilości danych. Zasięg światłowodu na terenie polski jest coraz większy. Choć na niektórych obszarach pozamiejskich bywa jeszcze ciężko z dostępem do niego, to w dużych aglomeracjach może skorzystać z takiego rozwiązania praktycznie każdy. Jaki internet światłowodowy warto wybrać we Wrocławiu? Podpowiadamy!

Siechnice: Jaki internet światłowodowy we wybrać Wrocławiu?

Spis treści:

  1. Internet światłowodowy – podstawowe informacje
  2. Światłowód w Play – dlaczego warto?
  3. Jaki internet światłowodowy we Wrocławiu wybrać?

Internet światłowodowy – podstawowe informacje

Internet światłowodowy jest obecny w naszych domach od wielu lat. Przez ten czas zmieniało się pokrycie sygnałem obszaru naszego kraju – oczywiście w pozytywnym kierunku. Dziś jest ono satysfakcjonujące, choć mamy w Polsce jeszcze gminy, do których owo rozwiązanie niestety nie dotarło.

Jaka jest zasada jego działania? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że światłowód to tworzywo bazujące na włóknie szklanym o bardzo niewielkiej grubości, które umożliwia wykorzystanie światła w charakterze nośnika informacji.

Internet światłowodowy jest więc bardzo stabilnym rozwiązaniem oferującym wysoką prędkość przesyłania danych. To zasługa samego światłowodu, który charakteryzuje świetna przepustowość oraz możliwość wymiany danych bez zakłóceń.

Potencjał światłowodu wykorzystamy w pełni tylko wtedy, gdy postawimy na wysokiej klasy router. Rozwiązania z wyższej półki będą bowiem w stanie zapewnić odpowiednią jakość połączenia z siecią. Omawiane urządzenie zajmuje się przetwarzaniem sygnału na impulsy elektryczne i przekazywaniem go do naszych urządzeń korzystających z internetu.

Światłowód w Play – dlaczego warto?

Play jest jednym z wiodących dostawców internetu światłowodowego w Polsce. Decydując się na niego, otrzymujemy dostęp do niezawodnego łącza zapewniającego prędkość nawet do 1 Gb/s. Ponadto możemy mieć wpływ na to, jak długo będziemy chcieli korzystać z owego rozwiązania. Dostępna jest oferta umowy na czas nieokreślony z możliwością zrezygnowania z niej w dowolnym momencie bez konieczności zapłacenia kary umownej.

Play zapewnia dostęp do nowoczesnego routera umożliwiającego bezproblemowe połączenie się ze stabilną siecią internetową w ramach każdego abonamentu. Zainstalowaniem urządzenia w naszym lokum zajmą się wykwalifikowani monterzy, którzy zjawią się w umówionym terminie – możliwie najdogodniejszym dla nas.

Jak sprawdzić, czy jesteśmy w zasięgu internetu światłowodowego od Play? Wystarczy wpisać na stronie operatora dane związane z naszą lokalizacją. Specjalny formularz wyświetli nam informację, czy możemy skorzystać z usługi.

Jaki internet światłowodowy we Wrocławiu wybrać?

Wrocław to jedno z większych miast w naszym kraju. Usługi świadczą tu praktycznie wszyscy najważniejsi dostawcy internetu światłowodowego. Co mają nam do zaoferowania? Sprawdziliśmy przykładowe ceny abonamentu przy bardzo popularnej szybkości 300 Mb/s. Czyja oferta jest najbardziej atrakcyjna finansowo? Podpowie Wam to poniższe zestawienie!

  • Netia – miesięczny koszt: 50 złotych
  • Vectra – miesięczny koszt: 49,99 złotych
  • Orange – miesięczny koszt: 59,99 złotych
  • T-Mobile – miesięczny koszt: 60 złotych
  • Plus – miesięczny koszt: 50 złotych
  • Play (+ UPC) – miesięczny koszt: 50 złotych

Jak widać, wszystkie oferty są do siebie bardzo zbliżone cenowo. Kluczowym czynnikiem decydującym o tym, którą z nich warto wybrać może być to, czy u danego operatora mamy jakieś aktywne usługi. W takich sytuacjach możemy otrzymać korzystny rabat na internet światłowodowy.