Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jaka jest najpopularniejsza marka samochodów w Polsce?

Sprzedaż samochodów w danym kraju może znacząco różnić się od tej, która prowadzona jest zaledwie kilkaset kilometrów dalej, poza granicami państwa. Okazuje się, że niektóre marki cieszą się większą lub mniejszą popularnością, ponieważ różne są potrzeby kupujących. Włosi coraz częściej wybierają niewielkie pojazdy doskonale sprawdzające się na wąskich drogach. Amerykańskie auta są natomiast niezwykle duże, gdyż dostosowane są do tamtejszych dróg. A co wybierają Polacy?

Siechnice: Jaka jest najpopularniejsza marka samochodów w Polsce?

Najpopularniejsza marka samochodów w Polsce

Prowadzone regularnie statystyki weryfikują, jakie pojazdy są dla nas nie tylko najwygodniejsze w codziennym użytkowaniu, ale także najbardziej przystępne cenowo – to również bardzo ważny aspekt. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele osób zapewne marzy o pięknych i drogich samochodach, ale ich utrzymywanie (w tym także regularne tankowanie i opłacalnie składek polisy) bywa zbyt kosztowne, a sprawny pojazd potrzebny jest nam w codziennym życiu. Pozostają one więc w sferze marzeń, a my sami decydujemy się na zakup zupełnie innych modeli.

Okazuje się, że Polacy szczególnie upodobali sobie samochody wprost od naszych czeskich przyjaciół. Pierwsze miejsce zajmuje Skoda – jest to najchętniej rejestrowany pojazd, który najwidoczniej idealnie sprawdza się także na polskich drogach. Zapewne nie jest to przypadek, że to akurat auto produkowane przez naszych sąsiadów. Podobny klimat sprawił, że mamy bardzo zbliżone wymagania. Dużym powodzeniem cieszą się także modele używane, które są jeszcze bardziej przystępne cenowo – należy jednak pamiętać, by przed zakupem sprawdzić historię pojazdu: www.carvertical.com/pl/historia-pojazdu.
 

Jakie pojazdy wybierają Polacy?

Skoro pierwsze miejsce przypadło Skodzie, to jakich marek samochodowych można spodziewać się na miejscu drugim i trzecim? Zapewne nie będzie zaskoczeniem, że w naszych stronach duże powodzenie ma także niemiecki Volkswagen oraz japońska Toyota. Są to sprawdzeni producenci, którzy oferują dobrej jakości pojazdy, ale w odpowiednich cenach.

Polacy zapewne doceniają piękno samochodów z klasy premium (takich jak choćby Mercedes), ale rozumieją jednocześnie, że pojazdy użytkowane każdego dnia powinny spełniać nieco inne kryteria. Chcemy, by były jak najmniej awaryjne, aby dostęp do części zamiennych był prosty i tani. Oprócz wyglądu zależny nam także na kompaktowości i przystosowaniu pojazdu do panującej pogody. Także tutaj, jeżeli decydujemy się na wybór używanego pojazdu – zweryfikujmy wcześniej jego historię i odkodujmy jego numer VIN, w czym pomoże nam strona bestvin.pl.
 

Czy warto kupować używane samochody?

Wysokie ceny nowych modeli sprawiły, że z tego powodu chętnie sięgamy po egzemplarze z drugiej ręki – także te sprowadzane spoza granic kraju. Warto pamiętać, że lubimy przede wszystkim samochody rodzinne i bezpieczne. Ale jak zweryfikować, czy interesujący nas pojazd rzeczywiście jest w odpowiednim stanie? Sprzedawcy zawsze zachwalają sprzedawany towar, jednak konieczne jest dodatkowe, samodzielne sprawdzenie auta.

Poprośmy więc o podanie nam podstawowych danych, w tym również numeru VIN. Pomagają wyżej wspominane strony, dzięki którym prześledzimy szczegółową historię samochodu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób dowiemy się, czy dany pojazd nie był już kilkukrotnie serwisowany oraz czy nie był on uczestnikiem wypadku. Mimo że decydujemy się na zakup używanego towaru, to wciąż chcemy, aby cena była adekwatna do aktualnego stanu.