Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-02-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak wybrać plecak turystyczny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór właściwego plecaka nie jest obecnie łatwym zadaniem. Potencjalni klienci nie mogą oczywiście pod żadnym pozorem narzekać na brak produktów w specjalistycznych sklepach. Liczba wysokiej jakości produktów jest jednak tak duża, że trudno jest dokonać wyboru.

Siechnice: Jak wybrać plecak turystyczny?
fot. Markowy plecak Vans

Wodoodporność

Należy mieć świadomość, że nawet najlepszy materiał nie będzie w stanie jej zagwarantować w trakcie intensywnego deszczu. Produkty znajdujące się w ofertach znanych firm muszą mieć zintegrowany pokrowiec. Jeżeli go nie posiadają, zadaniem użytkownika jest zaopatrzenie się w niego.

Obecność komina

Jest to kolejny istotny aspekt. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku dużych plecaków podróżnych komin powinien być standardem. W najprostszym możliwym ujęciu pozwala na powiększenie plecaka, dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość spakowania znacznie większego bagażu. Ponadto posiada dodatkowe kieszenie. Z kolei w mniejszych plecakach wspomniane rozwiązanie nie będzie niezbędne. Jak wiadomo, zawsze przyda się opcja umożliwiające spakowanie kilku dodatkowych litrów. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty z kolekcji The North Face .

System nośny

Warto wiedzieć, że jest to bardzo ważny element praktycznie każdego plecaka. Odpowiada on bowiem za dystrybucję ciężaru na plecach, barkach oraz biodrach. Plecak powinien nie tylko być przylegający do pleców, ale również musi zapewniać wydajną wentylację. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w plecakach miejskich systemy nośne są niezwykle uproszczone. Z kolei w turystycznych modelach można z powodzeniem znaleźć przynajmniej kilka rodzajów. Godny uwagi jest fakt, że im dany plecak będzie większy, tym system bardziej masywny i rozbudowany. Zalecane jest również, by system nośny był odpowiednio dostosowany do długości pleców użytkownika. Gdy plecak podróżny jest właściwie dopasowany, turysta będzie mógł stabilnie wędrować na szlaku bez obaw o ewentualne przeważenie. Nie można zapomnieć, że jednym z najbardziej kluczowych elementów omawianego systemu nośnego będzie pas biodrowy. Należy mieć świadomość, że większe plecaki turystyczne nosi się przede wszystkim na biodrach, a nie na plecach. Zalecane jest zatem, by gąbka pasa biodrowego obejmowała możliwie największą część biodra. Warto postawić na markowy plecak Vans .

Materiał

Podejmując decyzję o wyborze plecaka turystycznego, nie można pod żadnym pozorem zapomnieć uwzględnić materiału, z którego został wyprodukowany. Godny uwagi jest fakt, że plecaki outdoorowe przeważnie szyte są z poliamidu, poliestru czy nylonu. Warto wiedzieć, że jeszcze kilka lat temu uznawano, że najlepszym materiałem jest cordura. Przeważnie mocniejsze są poliamidowe. Nie jest rekomendowane pod żadnym pozorem sugerowanie się ceną. Renomowani producenci mają do dyspozycji zaawansowane zaplecze techniczne. Dzięki temu mogą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym użytkowników. Ponadto produkty znanych firm dostępne są w atrakcyjnych cenach.