Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
2.06.2019

Jak urządzić przydomowy ogród?

Wiosną natura budzi się do życia, a wraz z nią – dla ludzi posiadających dom z ogrodem – nadchodzi czas dodatkowych prac i obowiązków. Warto przy okazji nadać swojemu ogrodowi dodatkowego wyrazu oraz wydzielić sobie przestrzeń do odpoczynku i spotkań towarzyskich.

Siechnice: Jak urządzić przydomowy ogród?

Regularne koszenie trawnika, sadzenie kwiatów i dbanie o kondycję całego przydomowego kwiatostanu to główne zadania domowników. Doskonałym uzupełnieniem okołodomowego terenu są meble oraz akcesoria ogrodowe. Wybierając produkty wysokiej jakości, które w dodatku ładnie się prezentują, można łatwo udekorować swój ogród i cieszyć się pięknymi widokami, poddając się relaksowi.

Taras – idealne miejsce do relaksu na wolnym powietrzu

Ładna pogoda sprzyja lepszemu samopoczuciu i spędzaniu wolnego czasu poza czterema ścianami. Jedną z wielu zalet posiadania jednorodzinnego domu jest możliwość budowy tarasu. Dzięki niemu można bez problemu zapraszać liczne grono znajomych na wieczornego grilla. Aby zapewnić im wygodne warunki, warto jest wyposażyć swój taras w odpowiednie meble. Bardzo dobrym wyborem są duże zestawy wypoczynkowe, jak narożniki i kanapy, do których w komplecie dołączany jest stolik dopasowany do wysokości siedziska. Wybierając model, którego konstrukcja wykonana jest z aluminiowej ramy, zyskujemy łatwość jego przenoszenia i ustawienia w dowolnym miejscu. Miękkie siedzisko i obszerne poduszki zapewniają ponadprzeciętny komfort użytkowania.

Dużą popularnością cieszą się obecnie meble wykonane z rattanu syntetycznego, który jest materiałem odpornym na warunki pogodowe i nie wymaga konserwacji ani pielęgnacji. Również takie zestawy posiadają w komplecie miękkie poduszki położone na siedziskach i podpierające plecy. Tego typu produkty oferowane są m.in przez firmę AJ Produkty.

Ława piknikowa w ogrodzie?

Jeśli ktoś nie posiada tarasu czy małej altany, to powinien pomyśleć o umieszczeniu na swoim trawniku drewnianej ławy piknikowej. Taki element znajdujący się na środku ogrodu będzie wyglądał nietuzinkowo i oryginalnie. Można ją również umieścić bliżej ścieżki, jeśli znajduje się przy niej np. murowany grill. Całość na pewno będzie się prezentować bardzo klimatycznie. Wybór najodpowiedniejszej ławy to już kwestia osobistych preferencji i aranżacji samego ogrodu. Są modele, przy których siedzi się wzdłuż (często mają składane siedziska) oraz takie z ławkami zamontowanymi dookoła stołu. Każdy zestaw jest odpowiednio zabezpieczony przed występowaniem różnych czynników atmosferycznych.

Jak uchronić się przed słońcem?

Upały i mocne światło słoneczne bardzo dają się we znaki szczególnie w porze letniej. Jeśli nie mamy tarasu, który zapewniłby nam odpowiednią ilość cienia, to powinniśmy pomyśleć o parasolu. Takie akcesorium można bez problemu skomponować np. z ośmiokątną ławą piknikową posiadającą otwór na środku stołu. Pod spodem ustawia się stabilny stojak, do którego montowany jest parasol. Warto rozejrzeć się za modelem o średnicy większej niż 250 cm, który dodatkowo posiada funkcję regulacji kąta nachylenia. Dzięki temu można skutecznie dopasować go do aktualnej pozycji słońca i przebywać w cieniu bez względu na porę dnia.

Koniecznie trzeba zachowywać czystość

Czyste obejście wokół domu to podstawa. Nie zawsze jednak trzeba wnosić nagromadzone śmieci do piwnicy czy składziku. Pojemniki do segregacji odpadów mogą również stać w części ogrodowej; wystarczy tylko wybrać modele o różnorodnej kolorystyce. Dzięki temu, prócz pełnej świadomości na temat przeznaczenie poszczególnych pojemników, dostajemy przy okazji niebanalną dekorację.

Każdy dobrze przemyślany detal może bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego ogrodu. Ustawiając w nim klasyczny zestaw mebli, możemy mieć pewność, że bardzo dobrze wkomponuje się on w otoczenie. Jeśli jest dodatkowo lekki i można go szybko zdemontować, to możemy go ochronić przed niekorzystną pogodą, dzięki czemu unikniemy konieczności jego ewentualnego czyszczenia.


Wczytuję komentarze...