Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak uniknąć zapalenia mieszków włosowych?

Niemal każda osoba, która depiluje ciało, zetknęła się z problemem wrastających włosków. Stan ten pojawia się bardzo często, może go wywołać depilacja woskiem, maszynką czy depilatorem. Skóra jest najczęściej zbyt zrogowaciała, dlatego obcięty włos nie jest w stanie przebić się przez skórę i wyrosnąć na jej powierzchnię. To powoduje infekcję mieszka włosowatego, pojawienie się stanu zapalnego, nieestetyczne, bolące krostki i podrażnienia. Wrastające włosy najczęściej pojawiają się na nogach, plecach, a także w okolicach intymnych. Z tego powodu depilacja intymna staje się nieprzyjemna i mało komfortowa. Zmiany są bolesne, trudno się goją, a redukcja owłosienia jest znikoma. Coraz więcej osób szuka sposobu depilacji, który pozwoli cieszyć się gładką skórą, bez podrażnień. Dobrym rozwiązaniem jest zabieg depilacji laserowej, który można wykonać w gabinecie w Warszawie czy we Wrocławiu. To dobry sposób, aby nie pojawiły się kłopotliwe wrastające włosy i zapalenia mieszków.

Siechnice: Jak uniknąć zapalenia mieszków włosowych?

Jak zapobiegać wrastającym włosom

Jest wiele sposobów, dzięki którym można zredukować ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosowych. Bardzo ważne, aby w czasie codziennej pielęgnacji złuszczać naskórek. Ten zabieg pozwoli pozbyć się martwych komórek, sprawi, że skóra będzie miękka, a włosy będą mogły bez problemu się przebić. Dobrym pomysłem jest stosowanie balsamów, które zmiękczają i dobrze nawilżają ciało. Ważny jest również wybór odpowiednich metod depilacji, które pozwolą usunąć nadmierne owłosienie. Warto poznać nowoczesne sposoby, m.in. laserowe usuwanie owłosienia, które pozwala uniknąć podrażnień. Dzięki laserowi nawet depilacja intymna może być łagodna dla skóry.

Depilacja laserowa – gładkie ciało bez podrażnień

Depilacja laserowa Wrocław to nowoczesna metoda usuwania owłosienia, która odbywa się z wykorzystaniem intensywnego światła lasera, który niszczy cebulki włosowe. Wiązki lasera wnikają głęboko w skórę, melanina pochłania energie wytwarzaną przez laser diodowy, a to powoduje niszczenie cebulek włosów wraz z ich korzeniami. W ten sposób można pozbyć się włosów z różnych obszarów ciała tj. nogi, ramiona, plecy, twarz, okolice bikini. Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa jest trwała. Ten rodzaj usuwania zbędnego owłosienia należy do najbardziej skutecznych. W czasie jednej sesji dochodzi do zniszczenia ok. 20-30% włosków, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Dla większej skuteczności należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej, która pozwala pozbyć się nawet 95% włosków. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy depilacja laserowa na zawsze. Efekty depilacji laserowej zależą od typu i koloru skóry,włosów oraz ilości zabiegów. Warto umówić się do salonu w Warszawie lub Wrocławiu i dokładnie omówić skuteczność zabiegu oraz przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej, a także dowiedzieć się, czy depilacja laserowa boli. Bolesność w czasie zabiegu zależy od indywidualnych cech danej osoby, ale wiele osób odczuwa niewielki dyskomfort. Ból w czasie zabiegu depilacji laserowej trwa tylko chwilę, jest odczuwany w momencie uwolnienia wiązki lasera, objawia się jako chwilowe ukłucie lub mocne ciepło. Najmocniej jest odczuwalny w czasie depilacji bikini, twarzy oraz pach.

Czy depilacja laserowa jest trwała? Czy depilacja laserem boli? Te pytania zadają sobie osoby, które borykają się podrażnieniami i stanem zapalnym po usuwaniu niechcianego owłosienia tradycyjnymi metodami. Warto zadzwonić do salonu we Wrocławiu (tel. 48 731 467 642) lub Warszawie (tel. 48 791 292 874) i rozwiać wszystkie wątpliwości na temat epilacji laserowej.