Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak nagrodzić dziecko za dobre oceny na świadectwie?

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Rodzice pragną nagrodzić swoje dziecko za trud i wysiłek, jaki włożyło w zdobycie dobrych ocen na świadectwie. Wręczając dziecku prezent pokazujemy, że doceniamy efekty jego pracy. Rodzice to osoby, które najlepiej znają swoje dzieci i wiedzą, co sprawi im największą radość.

Siechnice: Jak nagrodzić dziecko za dobre oceny na świadectwie?

Zabawki

Nagroda za dobre oceny na świadectwie powinna być dobrana do wieku dziecka. W przypadku najmłodszych uczniów najlepiej sprawdzą się zabawki, np. lalki dla dziewczynek, samochody dla chłopców.

Książki

Starszym dzieciom można podarować książki. Dobrze sprawdzi się książka ulubionego pisarza dziecka lub kolejny tom ulubionej serii.  

Puzzle i klocki

Jeżeli dziecko lubi układać puzzle, klocki lego czy wieloelementowe układanki, rodzice mają gotowy pomysł na prezent na zakończenie roku szkolnego. W ciągu roku często brakuje czasu na układanie skomplikowanych zestawów, a wakacje to dobry czas, by zrealizować nawet najbardziej wymagające zadanie. Układanie puzzli czy klocków może być świetną zabawą dla całej rodziny.

Gry

Masę pozytywnych emocji wśród dzieci w wieku szkolnym wzbudzają gry. Zapewnią dziecku fantastyczną zabawę, relaks i rozrywkę. Obecnie dużą popularnością cieszą się gry planszowe, w które dziecko może grać z rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Starszemu dziecku można podarować grę komputerową, o której marzy, ale trzeba zaznaczyć, że spędzanie długich godzin przed komputerem szkodzi zdrowiu.

Sprzęt sportowy

Po całorocznym siedzeniu nad książkami nadszedł czas na zwiększoną aktywność fizyczną. W ramach prezentu za dobre wyniki w nauce można podarować dziecku sprzęt sportowy – hulajnogę, rolki, wrotki czy deskorolkę.

Nagroda nie musi być materialna

Nagroda za dobre świadectwo nie musi być materialna. Warto zacząć od pochwały słownej, podkreślić, jak bardzo cieszy nas wytrwałość i systematyczność dziecka. Można wybrać się z całą rodziną na lody, na pizzę, do kina. Na koniec można wręczyć dziecku drobny upominek i podkreślić, że jest to pamiątka, a nie nagroda za dobre oceny.

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy w ogóle nagradzać dziecko za dobre oceny na świadectwie. W końcu nauka to obowiązek dziecka. Warto pokazać dziecku, że prezent nie jest najważniejszy, a nagroda nie jest jedynym powodem, dla którego należy się uczyć. Dziecko nie uczy się dla rodziców. Uczy się przede wszystkim dla siebie.