Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak nadać paczkę w InPost

Paczki kurierskie od dawna już stanowią podstawę działalności e-handlowej, chociaż w ostatnich latach wyprzedziła je wysyłka paczek do Paczkomatów® (bo najtańsze przesyłki kurierskie to te, które trafiają do Paczkomatu®). Jednak dla klientów indywidualnych najczęściej wybieranym sposobem na nadanie paczki była zawsze wyprawa do urzędu pocztowego. Od zeszłego roku jednak, w kategorii usług wysyłki paczek przez klientów indywidualnych, wysyłka paczek z Paczkomatu® wyprzedza pocztę i to bardzo wyraźnie.

Siechnice: Jak nadać paczkę w InPost

InPost zawdzięcza ten sukces rosnącej liczbie Paczkomatów® (w całej Polsce jest ich już ponad szesnaście tysięcy, a w samych Siechnicach siedem) i rozsądnym cenom, ale także (a może przede wszystkim) innowacyjnym metodom zamawiania usług kuriera. To jak zamówić kuriera korzystając z oferty InPost? Są na to dwa proste sposoby - czytaj dalej żeby je poznać. Więcej na temat oferty dowiesz się też odwiedzając stronę operatora: https://inpost.pl/wysylam

Tani kurier z aplikacji

Prosty sposób nadania przesyłki numer jeden oferuje aplikacja InPost Mobile . Jeżeli odbierasz przesyłki kurierskie z Paczkomatów®, to zapewne masz już tą aplikację w telefonie (a jak nie, to jest do pobrania z Google Play i App Store). A jest bardzo prawdopodobne, że odbierasz przesyłki z Paczkomatu®, bo tania paczka Paczkomatowa® jest najpopularniejszym sposobem dostawy w e-commerce. Nawet najtańszy kurier jest droższy niż tanie przesyłki do Paczkomatu®, a do tego wszechobecne już urządzenia umożliwiają wygodny odbiór przesyłki o dogodnej porze, bez czekania na kuriera w domu. Aplikacja InPost Mobile wzbogaca i tak wygodne usługi Paczkomatowe o dodatkowe atrakcyjne opcje, wśród których znajduje się również łatwa wysyłka paczek bez zbędnych formalności. Po prostu wybierz ikonę Nadanie paczki u dołu ekranu głównego aplikacji, wypełnij formularz na kolejnych ekranach, zapłać za usługi online i zanieś przesyłkę w dowolne miejsce nadania. Ale może po kolei...

Na pierwszym ekranie określisz typ i gabaryt przesyłki. Dostępne są tradycyjne przesyłki kurierskie z dostawą pod wskazany adres i tanie przesyłki Paczkomatowe. Natomiast gabaryty są trzy, różniące się wysokością (od 8 cm do 41 cm) i odpowiadające różnym skrytkom Paczkomatu®. Jest więc bardzo ważne żeby wybrać odpowiedni gabaryt paczki, żeby przesyłka zmieściła się do skrytki. Zwykle przesyłki kurierskie wycenia się biorąc pod uwagę wagę paczki, ale w aplikacji InPost cena usługi zależy od typu przesyłki i od gabarytu, bez względu na wagę paczki (limit wagi wynosi 25 kg). Nie tylko oznacza to, że jest to tani kurier jeśli przesyłkę masz małą ale ciężką, ale przede wszystkim jest to bardzo wygodne, bo klientom, którzy widzieli kiedyś Paczkomat® nie powinno sprawić problemu wybranie odpowiedniego gabarytu. Kliknij dalej i na kolejnych ekranach wypełnij formularz danymi nadawcy i odbiorcy przesyłki.

Na pierwszym z nich podaj imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail odbiorcy i wybierz Paczkomat®, do którego kurier ma dostarczyć przesyłkę. Oczywiście jeżeli przesyłka ma być dostarczona do rąk własnych, to kurierowi potrzebny będzie dokładny adres odbiorcy. Dane odbiorcy możesz też pobrać z książki adresowej w swoim telefonie. Na ekranie z danymi nadawcy musisz podać tylko swoje imię, nazwisko i adres e-mail, bo numer telefonu jest przypisany do konta klienta w aplikacji. Tutaj poprosisz też o fakturę VAT za usługi (jeżeli taka jest ci potrzebna) i wybierzesz metodę płatności za przesyłkę. Do wyboru jest BLIK, płatność kartą, szybki przelew internetowy i Google Pay. Po zaakceptowaniu regulaminu i kliknięciu Dalej zostaniesz przeniesiony do ekranu płatności. Po opłaceniu przesyłki na liście w aplikacji znajdziesz przy swojej przesyłce kod QR i numeryczny kod nadania. Samo nadanie przesyłki to już bułka z masłem. Zabierz przesyłkę do dowolnego Paczkomatu® i zeskanuj kod QR z aplikacji albo wpisz kod nadania na ekranie urządzenia. Włóż przesyłkę do skrytki, która się otworzy i zamknij drzwiczki. Gotowe, paczka nadana, wkrótce będzie miała spotkanie z kurierem. Tobie pozostało czekać na jej doręczenie. Nadawaj przesyłki kurierskie z dowolnego miejsca o każdej porze dnia i nocy, spontanicznie, nawet w biegu, dzięki aplikacji InPost Mobile.

Tani kurier online

Jeżeli nie chcesz używać aplikacji nadawaj przesyłki korzystając z serwisu Szybkie Nadania online. To starszy krewny Szybkich Nadań w aplikacji, poniekąd jeszcze prostszy w obsłudze, bo cały formularz nadania mieści się na jednej stronie internetowej. Niektórych klientów ucieszy też brak umów, konieczności pobrania aplikacji i zakładania konta klienta w systemie operatora. Po prostu wypełnij formularz na stronie, zapłać online, wydrukuj etykietę nadawczą i zanieś przesyłkę do Paczkomatu®. No właśnie, główną wadą wysyłki przez Szybkie Nadania online jest konieczność wydrukowania papierowej etykiety nadawczej. Tą usługę docenią więc ci, którzy korzystają z przesyłek rzadko i nie robią tego w biegu (no i mają drukarkę). Sam formularz i nadawanie przesyłek wyglądają bardzo podobnie do nadawania przesyłek z aplikacji. Tu również masz do wyboru nadanie przesyłki kurierem i do Paczkomatu® w jednym z tych samych trzech gabarytów. Wybierz parametry przesyłki - będą one podsumowane wraz z wynikającą z nich ceną w okienku widocznym cały czas z prawej strony ekranu. W formularzu na stronie wpisz dane swoje i odbiorcy, wybierz Paczkomat® docelowy lub wpisz adres dostawy dla kuriera. Za usługę możesz zapłacić BLIKiem, kartą, lub szybkim przelewem online. Po opłaceniu usługi otrzymasz etykietę nadawczą w formacie pdf. Wydrukuj ją w dogodnej chwili i naklej na przesyłce. Przygotowaną przesyłkę zanieś do dowolnego Paczkomatu® i zeskanuj w nim kod z etykiety. Włóż przesyłkę do skrytki. Gotowe, paczka nadana. Zostało czekać na doręczenie (zwykle następuje następnego dnia). Nadawaj paczki kurierem i do Paczkomatów® sprawnie i bez zbędnych formalności z poziomu przeglądarki internetowej, korzystając z usługi Szybkie Nadania. Wysyłka paczek nigdy nie była tak prosta.

Zamów kuriera przez Managera Paczek

Jeżeli potrzebujesz bardziej wyszukanych usług, takich jak pobrania czy podjazd kuriera (np. do działalności e-commerce), to możesz uzyskać do nich dostęp z poziomu Managera Paczek InPost. Konto klienta w systemie otwiera dostęp do dodatkowych opcji wysyłek. Zarządzaj przesyłkami, wysyłaj sprawnie wiele przesyłek na raz, zamów kuriera i nadawaj paczki bez wychodzenia z domu (podjazd kurierski jest darmowy jeżeli wysyłasz pięć lub więcej przesyłek na raz), korzystaj z pobrania jako metody zapłaty (pomoże to przekonać nowych klientów do twojego e-commerce). W prosty sposób zapewnij swoim klientom wygodę, bezpieczeństwo i szybkie dostawy przesyłek przez sieć Paczkomatów® InPost.