Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak często wymieniać końcówki w szczoteczce sonicznej?

Jeżeli należysz do grona szczęśliwych posiadaczy szczoteczek sonicznych, to z pewnością wiesz, że co jakiś czas należy wymienić w niej końcówkę czyszczącą. Kiedy to jednak robić? Czy ma na to wpływ marka szczoteczki lub jej model? Czy istnieją końcówki zamienne? Gdzie je kupić? Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Siechnice: Jak często wymieniać końcówki w szczoteczce sonicznej?

Szczoteczki soniczne – jak o nie dbać, by służyły nam przez długi czas?

Każda szczoteczka soniczna w sklepie domowystomatolog.pl posiada specyfikację produktu. Możemy się więc z niej dowiedzieć, jakie końcówki są dla niej odpowiednie i w razie konieczności ich wymiany, gdzie możemy je znaleźć. Tak jak w przypadku tradycyjnych szczoteczek manualnych, po dłuższym użytkowaniu, włosie, które jest umieszczone na jej główce niszczy się, co powoduje, iż traci swoje właściwości i nie usuwa zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych w sposób prawidłowy. Warto więc zadbać nie tylko o komfort dalszego jej używania, ale także o nasze zdrowie. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy utrzymać dobry stan szczoteczki sonicznej przez nawet trzy miesiące. Jednak w przypadku końcówek o miękkim włosiu, musimy być przygotowani na częstsze zmiany jej główki.

Kiedy wymienić końcówkę w szczoteczce Philips Sonicare?

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare pozwala w sposób kompleksowy zadbać o zdrowie naszych zębów i dziąseł. Ta seria jest przeznaczona dla osób, które pierwszy raz zdecydowały się wybrać szczoteczki soniczne, jak również dla ludzi, którzy chcą posiadać produkt wysokiej jakości. W sklepie internetowym Domowy Stomatolog są dostępne nie tylko całe zestawy szczoteczek wraz z końcówkami, ale również same końcówki Philips Sonicare w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu, w przypadku konieczności wymiany, możemy mieć zawsze zapas końcówek w naszym domu. Według zaleceń stomatologów, w przypadku używania szczoteczki sonicznej tej marki – w przypadku normalnego jej użytkowania – zaleca się wymianę końcówki średnio co trzy miesiące. Łatwo to także zaobserwować gołym okiem – jeżeli niebieskie włókna wskaźnikowe zużywają się, wtedy przyszedł czas na wymianę jej końcówki.

Dlaczego należy wymieniać końcówkę szczoteczki?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – codzienne mycie zębów naraża naszą szczoteczkę soniczną na kontakt z różnymi bakteriami, a co za tym idzie – włókna umieszczone na jej główce zużywają się. Ponadto ruchy pulsacyjne także przyczyniają się do tego, że po pewnym czasie, nasza szczoteczka nie jest w stanie tak dokładnie usuwać kamienia nazębnego. Z tego powodu warto na bieżąco dbać o to, by mieć pod ręką w pełni sprawną szczoteczkę. Sposób wymiany końcówek jest banalnie prosty – wystarczy jeden ruch, by wymienić zużytą końcówkę na nową. W sklepie internetowym Domowy Stomatolog znajdziesz produkty, które będą doskonale pasowały do wielu najbardziej popularnych marek. Dodatkowo, nasze artykuły są zawsze najwyższej jakości i posiadają gwarancję, dzięki której masz pewność, że końcówki do szczoteczek sonicznych są w 100% oryginalne.