Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.08.2018

Dzień Działkowca w ROD Tulipan w Siechnicach

W dniu 4.08.2018 r. na terenie ROD Tulipan w Siechnicach odbyły się uroczyste obchody Dnia Działkowca zorganizowane po raz pierwszy w 52 letniej historii ogrodu.

Siechnice: Dzień Działkowca w ROD Tulipan w Siechnicach

Po odegraniu Hymnu Działkowców, krótkie przemówienie wygłosił prezes ROD Tulipan p. J. Waszkiewicz witając zaproszonych gości i działkowców z rodzinami, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość.

W przemówieniu Burmistrz Gminy p. Milan Uszak podziękował działkowcom za pracę na działkach doceniając znaczenie tak dużego terenu zielonego dla mieszkańców Siechnic. W dobie zanieczyszczenia powietrza takie „zielone płuca” miasta powinny być pod szczególna ochroną i jako gospodarz Siechnic będzie wspierał istnienie ROD Tulipan, czym rozwiał obawy działkowców co do dalszych losów ogrodu.

Następnie głos zabrał Prezes Okręgowego Zarządu ROD we Wrocławiu p. J. Maszkowski, który przedstawił nam historię ruchu działkowego w Polsce i Europie. Przypomniał o wielkiej batalii jaką musieli stoczyć działkowcy w obronie ogrodów, o Ustawie, która jest bardzo korzystna dla działkowców i zapewnił, że będzie bronił ROD Tulipan. Podziękował naszym działkowcom za pracę i włożony trud, dzięki czemu nasz ogród jest coraz piękniejszy i życzył działkowcom dużo zdrowia i pomyślności w dalszej pracy na działce.

W dalszej części spotkania najbardziej zasłużonym działkowcom zostały wręczone dyplomy i skromne upominki. Wyróżnieni zostali między innymi panie: Kazimiera Adamek, Stefania Tatar, Maria Kosior, Bronisława Mazurek oraz panowie: Antoni Pryt, Tadeusz Kociela, Andrzej Opaliński, Wincenty Chorążewski, Zenon Pikorski, Ryszard Bojarski i Augustyn Czech. Na zakończenie części oficjalnej prezes J. Waszkiewicz podziękował p. Andrzejowi Kozdrowickiemu, radnemu powiatu wrocławskiego za pomoc i wsparcie, dzięki czemu uroczystość miała tak piękną oprawę, Ratownikom Medycznym, którzy czuwali nad zdrowiem naszych działkowców do ostatnich minut imprezy, osobom odpowiedzialnym za nagłośnienie i muzykę, wszystkim paniom, które upiekły ciasta oraz działkowcom za liczne przybycie.

Dzień Działkowca w ROD Tulipan to było spotkanie, podczas którego integrowały się całe rodziny, od dziadków do wnuków. Przewodnicząca Rady Mieszkańców p. Anna Jerkiewicz obdarowała  zgromadzonych słodyczami.

Zabawa przy grillu i muzyce trwała do późnych godzin nocnych i wzięło w niej udział ponad 200 osób.

Mamy nadzieję, że tradycja obchodów Dnia Działkowca na stałe wpisze się w działalność naszego ogrodu.