Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Dodatkowe dyski do PS5 – jakie szanse i możliwości dają graczom?

Jesteś fanem gier wideo? Przy konsoli PS5 spędzasz każdą wolną chwilę? Jeśli tak, to z całą pewnością wraz z rozrastaniem się Twojej biblioteki tytułów poczujesz potrzebę zyskania dodatkowego miejsca na nowe gry. Z pomocą przychodzi dodatkowy dysk SSD!

Siechnice: Dodatkowe dyski do PS5 – jakie szanse i możliwości dają graczom?

Domyślnie konsola PlayStation5 została wyposażona w dysk SSD NVMe PCIe Gen 4 o pojemności 825 GB. Chociaż wydaje się to dużo, to w praktyce często okazuje się to niewystarczającą ilością. Gdy chce się zachować sporą elastyczność w sięganiu po różne tytuły lub gdy z urządzenia korzysta wiele osób o różnych gamingowych gustach, dodatkowa pamięć konsoli na pewno będzie pomocna.

Kiedy warto zainteresować się dodatkowym dyskiem SSD?

Bardzo wiele gier, wydanych nawet na tradycyjnych, fizycznych nośnikach, wymaga zainstalowania większości swoich plików na dysku twardym. W dodatku wszelkie łatki i dodatki też potrafią zajmować bardzo dużo miejsca. W dobie cyfrowego zakupu gier koniecznością jest pobranie ich w całości.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Graczy przestało już dziwić, że gra może zajmować 50, 80, 100 czy nawet 120 GB. Szybko rodzi się konieczność, aby te zasoby powiększyć. W praktyce może to oznaczać, że po zainstalowaniu dosłownie kilku gier nie będzie miejsca na kolejne. Rozwiązaniem jest zakup większego dysku. Dodatkowe dyski do PS5 zapewniają większą przestrzeń dla obsługiwanych plików, oferując szybsze i sprawniejsze działanie.

Jaki dysk SSD warto wybrać do PS5?

Dysk SSD WD BLACK 1TB SN850 NVMe z radiatorem to licencjonowany przez markę Sony produkt. Nabywając go, można być w 100% pewnym kompatybilności z konsolą PS5. Model jest wyposażony w radiator, pozwalający na pracę w niższej temperaturze dzięki efektywnemu odprowadzaniu ciepła. W ten sposób konsola lepiej sobie radzi z chłodzeniem podzespołów. Nowy dysk może posłużyć jako zamiennik dla starszego i gorzej funkcjonującego elementu. Może też stanowić swoistą bibliotekę gier, którą zabierzesz wszędzie, dokądkolwiek zapragniesz.

Jakie sytuacje skłaniają do nabycia dodatkowego dysku do konsoli?

W każdym miesiącu pojawiają się nowe interesujące pozycje, które są wyjątkowo atrakcyjne – dlatego aż proszą się o ogranie. Jednak miejsca na dysku wcale nie przybywa. Nie tylko znajdują się na nim gry, które wciąż czekają na dokończenie oraz takie, do których wracasz cyklicznie, ale też te, które uwielbiają Twoi bliscy – żona, siostra czy dzieci. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie osobnego dysku na archiwizację treści lub używania go do instalowania tylko określonej gry.

Jak przebiega instalacja dodatkowego dysku SSD w konsoli PS5?

Pierwszym krokiem jest odłączenie zasilania i okablowania. Po ułożeniu konsoli na płasko należy delikatnie zdjąć prawą pokrywę, chwytając za jej górną część (lewy górny róg, gdy urządzenie leży na boku). Trzeba przy tym postępować z wyczuciem, aby nie ułamać mocowań. W pobliżu wentylatora widać podłużną blaszkę osłaniającą miejsce, gdzie spoczywa dysk twardy. Przy pomocy śrubokręta należy odkręcić śrubkę przytrzymującą osłonę slotu na dysk. Następnym krokiem jest umieszczenie w nim dysku – w zależności od modelu mocowanie i położenie mogą być różne.

Laptop gamingowy – jaki model wybrać w budżecie do 6 tysięcy złotych? Sprawdź!