Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 02-03-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.06.2022

Dni Miasta Oławy – Dni Koguta już niebawem! Zobacz program imprezy

Przed nami największa plenerowa oławska impreza Dni Miasta Oławy. Zapraszamy dniach 24-26 czerwca na Miasteczko Ruchu i tereny zielone za Ośrodkiem Kultury w Oławie przy ul. 11 Listopada 27 (filia nr 2 Centrum Sztuki). W programie nie zabraknie atrakcji dla wszystkich mieszkańców - każdy znajdzie coś dla siebie. 

Siechnice: Dni Miasta Oławy – Dni Koguta już niebawem! Zobacz program imprezy

Przez trzy dni na najmłodszych uczestników czekać będzie miasteczko rekreacyjne, a w nim dmuchańce, autodrom, zjeżdżalnie, tor przeszkód i eurobungee!
 

Piątek, 24 czerwca

W piątek zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty. O 19:00 wystąpi producent, raper, wokalista: Grubson jego artystyczna droga, którą pokonał, może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, obecnie każdy jego koncert to prawdziwe  muzyczne wydarzenie.

O 21:00 na scenie pojawią się Łona i Webber - podchodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej “Webber” Mikosz. Już przy okazji ich pierwszego albumu zwrócono uwagę na niebanalny styl Łony - pełny inteligentnego humoru, słownych gier i posługujący się zręczną puentą oraz na kompozycje Webbera, który ze smakiem nawiązuje do różnorodnych stylistyk hiphopowych.
 

Sobota, 25 czerwca

Dzieciom i młodzieży poszukującym bardziej artystycznych wrażeń proponujemy w sobotę od godziny 15:00 odwiedziny w Wiosce rycerskiej, w której Bractwo Rycerskie Chorągiew Piastów Śląskich zrzeszające członków z Oławy i Brzegu przybliży Państwu średniowieczną kulturę oraz ówczesny wizerunek polskiego rycerstwa.

Od soboty będzie można przyglądać się pracy twórczej rzeźbiarzy przy tworzeniu wielkoformatowych rzeźb, a przy okazji z pomocą artystów spróbować sił w rzeźbieniu. Może mniejszy format dla początkujących, ale od czegoś trzeba zacząć... Wsparcia udzielą artyści rzeźbiarze: Edmund Szpanowski, Mieczysław Wojtkowski oraz Stanisław Panfil. Prace będą tworzone w drewnie, a ich tematyka będzie nawiązywała artystycznie do działalności kulturalnej Centrum Sztuki. Skończone dzieła będą zainstalowane na terenach zielonych Ośrodka Kultury (filii nr 2 Centrum Sztuki). Warsztaty zostaną przeprowadzone we współpracy z Nadleśnictwem Oława, dzięki któremu możemy promować drewno pochodzące z lasów będących w zarządzie Nadleśnictwa Oława oraz zaprezentować możliwości jego wykorzystania w celach artystycznych i edukacyjnych.

Również w sobotę o godz. 17:00 w bajkowozie Teatru na Ostrowie dzieci zobaczą spektakl „Wróbelek Elemelek” - śmieszne tarapaty małego wróbelka wierszem ;„Miał wróbelek Elemelek miskę, łyżkę i rondelek. W misce mył się, choć był ptaszkiem, w rondlu sobie warzył kaszkę, a łyżeczką mieszał żwawo ptasią zupę w lewo, w prawo.”

Wieczorem od godziny 19:00 do 23:00 atrakcja dla osób, które pragną oderwać się od ziemi… dosłownie, a mianowicie będzie można wzbić się balonem na uwięzi i zobaczyć „z góry” to co będzie się działo na „Miasteczku” oraz panoramę miasta. Gwarantujemy niesamowite widoki i niezapomniane wrażenia! 

W sobotni wieczór na scenie zobaczymy już o 18:00 “Piękny rejs” – przeboje Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu wrocławskich artystów.

O 19.30 na scenie zobaczymy duet: Karaś/Rogucki -  pojawili się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki tekstami, a obaj dopieszczają muzykę.

Na zakończenie wieczoru o 21:15 na scenie wystąpi dla Was Natalia Szroeder -  artystka, której dotychczasowa, niezwykle oryginalna droga artystyczna pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów jej twórczej aktywności. Scena jest jej żywiołem, co udowodniła dając dotychczas ponad czterysta koncertów.

W sobotę i niedzielę w godzinach 14:00 – 21:00 zapraszamy również na oławski Rynek, gdzie będziecie mogli zwiedzić wieżę ratuszową (bilety będą wydawane w dniu imprezy w Ratuszu na parterze) oraz zobaczyć wystawę „Z najnowszej kolekcji” prezentowaną w Izbie Muzealnej Ziemi Oławskiej.
 

Niedziela, 26 czerwca

Tymczasem w niedzielę 26 czerwca zapraszamy od godziny 15:00 na Miasteczko. Tego dnia odwiedzić będzie można wioskę ginących zawodów - największą w Polsce, zorganizowaną wioskę rzemieślniczą, która prezentuje stare zawody oraz inne materialne elementy z nimi związane. Wszyscy rzemieślnicy oraz ich rodziny zaprezentują się w strojach historycznych, pokazy poprowadzone będą z pełnym profesjonalizmem oraz duchem przeszłych czasów, zaprezentowane zostaną różne historyczne profesje: warsztat papieru czerpanego, świecownika, łyżkarza, stara olejarnia i staropolskie jadło naszych przodków. W czasach kiedy w sklepie można kupić wszystko warto przyjrzeć się jak kilkaset lat temu powstawały niektóre produkty.

Entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu i przygód na wodzie zachęcamy do wzięcia udziału w spływie kajakowym rzeką Oława na trasie Oława - Marcinkowice. Z powodu ograniczonej liczby miejsc już wkrótce ruszą zapisy, o czym będziemy informować na stronie Centrum Sztuki oraz profilu na Facebooku.

O godzinie 17:30 wraz z Wrocławskim Teatrem Lalek zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl: „Tesla vs Edison” - trzymającą w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę zapraszamy również do specjalnie wydzielonej strefy – Miasteczko Przedsiębiorczości, gdzie zaproszeni goście oraz lokalni przedsiębiorcy będą mogli wymienić się doświadczeniem i uwagami nt. znaczenia lokalnego biznesu dla oławskiej społeczności.

W niedzielny wieczór na scenie pojawią się dwa wyjątkowe zespoły. O 19:00 wystąpi Sorry Boys - Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno – popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.

Na zakończenie trzydniowej muzycznej uczty, o 21:00 zagra Dżem. Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”... I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami i konsekwencję, a także ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej artystów może się z Nimi równać.
 

Organizatorzy:
Centrum Sztuki w Oławie,
Urząd Miejski w Oławie
Partner: Biblioteka Koronka

Sponsorzy:
Bank Spółdzielczy w Oławie
ERGIS S.A.
Mobile Climate Control Sp z o.o. 
Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp. J.
Zakład Gospodarowania Odpadami w Gać Sp. z. o.
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Oławie
Hafty Oława
Galeria Oławska
Momo Chillout Beach Bar

Partnerzy medialni:
Oławska Telewizja Kablowa,
Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie,
Olawa24.pl,
TuOlawa.pl,
Radio Hit