Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 26-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.08.2019

Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Jesteś w trakcie urządzania domu, remontu czy wymiany wyposażenia i zastanawiasz się nad zakupem najlepszych mebli? Nowoczesne i zgodne z trendami, ekonomiczne czy klasyczne? W każdym przypadku meble drewniane mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Siechnice: Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Meble z drewna - unikalność i charakter

Różnego rodzaju drewno jest materiałem wykorzystywanym w produkcji mebli od wieków. Ciężkie, drewniane meble gościły zarówno na dworach królewskich, jak i w domach szlacheckich czy mniej zamożnych mieszczan. Każdy z nich stanowiło unikalne w formie, często bogato zdobione, rzeźbione czy malowane rękodzieło. Czasami do stworzenia lub wykończenia mebla przyczyniali się artyści - tak jak teraz projekty wielu ekstrawaganckich, modernistycznych mebli tworzą znani niekoniecznie z projektowania mebli projektanci.

Każdy mebel wykonany z drewna jest niepowtarzalny, nawet gdyby w tej samej formie w produkcji taśmowej miało powstać tysiące egzemplarzy według jednego projektu. To naturalny rysunek drewna, słoje świadczące o historii drzewa, z którego materiał pochodzi, nadają każdej pojedynczej sztuce pewnego charakteru i niepowtarzalności. Wystarczy odwiedzić dowolny sklep z meblami drewnianymi, by zobaczyć, że nie ma dwóch identycznych krzeseł czy blatów z drewna. Pozwalają one wprowadzić do wnętrza fragment natury, wpasowujący się doskonale w niemalże każdy styl wykończenia wnętrza.
 

Trwałe materiały i prosta renowacja

Meble z drewna cenione są zwykle z bardziej pragmatycznych powodów. Są w obecnych czasach synonimem trwałości, jakości i niezawodności. To także łatwy sposób renowacji, naprawy czy modernizacji. W Polsce meble najczęściej powstają z:

  • Sosny - stosunkowo tani i łatwy w obróbce materiał, drewno jest miękkie, sprężyste i lekkie.
  • Dębu - solidne, ciężkie, twarde i trwałe, odporne na działanie wody,
  • Buku - twarde i zbite, jednocześnie łatwe w obróbce drewno, dobrze przyjmuje naturalne bejce, woski czy lakiery,
  • Brzozy - wytrzymałość, odporność na pękanie, ciekawa struktura,
  • Olchy - alternatywa dla sosny, niewybarwiające się słoje, bardziej jednolite, tylko nieco droższe,
  • Akacji - trwałe, odporne na zarysowania, o ciekawym naturalnym kolorycie,

Większość naturalnie występujących drzew na terenie Polski nadaje się na wytworzenie z nich jakiegoś typu mebli. Spotkać można również meble wykonane z drewna egzotycznego, nierodzimego. Choć meble drewniane zwykle są droższe od mebli z płyt czy tworzyw, to jednak nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Cechują się także doskonałą trwałością, przy właściwej pielęgnacji mogą przetrwać lata. Możne też w prosty sposób je odnowić, dzięki czemu w wielu domach do dziś na wyposażeniu znaleźć można solidne meble sprzed stu lub więcej lat.
 

Drewniana kuchnia, sypialnia czy salon - jakie drewniane meble wybrać?

Ponadczasowe drewniane meble to dobry pomysł na uzupełnienie wystroju niemalże każdego wnętrza. Ozdobna albo prosta komoda czy stolik kawowy do salonu może zachwycać swoim niepowtarzalnym wybarwieniem. Dobrze dopasowane solidne meble drewniane do sypialni będą z pewnością służyły przez lata, zapewniając komfortowy sen i miejsce na przechowywanie różnych ubrań czy przedmiotów. Także kuchnia wykończona w drewnie może być synonimem prestiżu i najwyższej jakości. Do naturalnego drewna doskonale pasują także naturalne, granitowe blaty, przez co przestrzeń kuchenna staje się nie tylko piękna, ale także w pełni wygodna i funkcjonalna.

Jadalnia wyposażona w zestaw drewnianego stołu z solidnymi krzesłami będzie klimatycznym miejscem spotkań przy posiłkach. Drewniany kredens dopełni wystroju takiego wnętrza. Meble drewniane do łazienki to także luksusowe, ale bardzo piękne rozwiązanie, również w połączeniu z blatami z granitu. Trzeba jednak pamiętać, że meble muszą być wykonane z materiałów odpornych na podwyższoną wilgotność.
 

Gdzie szukać sprawdzonych mebli drewnianych?

Bez wątpienia drewniane meble to produkty solidne i ponadczasowe. Mogą być jednak wykonane zarówno w mocno współczesnym, nowoczesnym stylu, jak i bardziej klasycznym, tradycyjnym. Gdzie znaleźć dobrej jakości produkty odpowiadające wnętrzom i gustom? Udanie się do tradycyjnego sklepu jest jedną z możliwości, jednak sklep z meblami drewnianymi nie zawsze jest dostępny, a nawet jeśli ma je w ofercie, to nie musi mieć na ekspozycji. Tańsze, częściej wybierane meble z płyt różnego rodzaju dominują w większości sklepów.

Doskonałym rozwiązaniem przy poszukiwaniu dobrych mebli drewnianych może być sklep internetowy z meblami. Dostępny o każdej porze, z każdego miejsca, posiada pełną ofertę produktów w jednym miejscu. Katalogi mebli w sklepach internetowych są doskonale przygotowane. Każdy detal, najważniejsze informacje, wymiary - wszystko dostępne jest od ręki. Można składać zamówienia samodzielnie, jak i zasięgnąć fachowych porad sprzedawców. To z pewnością doskonały sposób na zakup wyposażenia do mieszkań i domów.


Wczytuję komentarze...