Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 04-03-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Dlaczego warto podawać jak najwięcej danych w kalkulatorach ubezpieczeń?

Internetowy kalkulator ubezpieczenia samochodu to narzędzie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z pewnością warto skorzystać z niego przed każdym wykupieniem polisy na kolejny okres. Za jego pomocą szybko i bezpłatnie obliczysz orientacyjną składkę, jaką zapłacisz za ubezpieczenie auta w kilku wariantach, w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Zyskujesz tym samym orientację, gdzie możesz liczyć na tanie ubezpieczenie samochodu. Czy takie wyliczenia zawsze są miarodajne? Podpowiadamy, jak posługiwać się narzędziem, by uzyskane rezultaty były jak najbliższe rzeczywistym kwotom.

Siechnice: Dlaczego warto podawać jak najwięcej danych w kalkulatorach ubezpieczeń?

1. Kalkulator ubezpieczeń - jak to działa?
2. Kalkulator OC bez podawania danych - czy to działa?
3. Na podstawie jakich danych towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają składki?

Gdzie znaleźć kalkulator ubezpieczenia OC i AC? Możliwości jest kilka. Wiele towarzystw oferuje podobne narzędzia na swojej stronie, warto jednak poszukać serwisów, gdzie porównasz kilka propozycji, na przykład http://kalkulatoroc.org.pl/.
 

Kalkulator ubezpieczeń - jak to działa?

Na początku warto wyjaśnić, na czym polega działanie kalkulatora OC i AC. To narzędzie, które pozwala szybko oszacować wysokość składki na ubezpieczenie auta w różnych wariantach, przede wszystkim zakup ubezpieczenia OC i AC, a także NNW, assistance czy ubezpieczenia szyb. Najlepiej mieć pod ręką dowód rejestracyjny, z którego zaczerpniesz potrzebne dane pojazdu. Na tej podstawie system weryfikuje oferty towarzystw, dopasowuje i przedstawia najkorzystniejsze propozycje.

Często kalkulator OC i AC pozwala od razu wypełnić wstępny wniosek, pozostawić dane kontaktowe, a nawet opłacić polisę. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, dokładnie zapoznaj się z kartą produktu oraz ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które można pobrać po kalkulacji.

Kalkulatory są w stanie obliczyć składki nie tylko dla samochodów osobowych wykorzystywanych prywatnie, ale także dla aut firmowych, motocykli czy pojazdów dostawczych.
 

Kalkulator OC bez podawania danych - czy to działa?

W sieci można znaleźć również uproszczone formularze określane jako kalkulator OC bez podawania danych. Czy korzystanie z takich stron ma sens? Niestety, nie. Bez podania szczegółów lub podając tylko niektóre, te najbardziej ogólne, uzyskasz informacje wyłącznie szacunkowe, wyliczone dla przeciętnego kierowcy, nieuwzględniające jego historii. Sugerowanie się przedstawionymi kwotami może okazać się więc bardzo mylące i sprawić, że przygotowany budżet kompletnie nie będzie przystawał do realiów.

Wyjaśnijmy, dlaczego warto podawać jak najwięcej danych w kalkulatorach ubezpieczeń. Towarzystwa w swoich algorytmach stosują nie tylko odniesienia czysto techniczne, ale sięgają również po szereg danych statystycznych. Szacują w ten sposób ryzyko związane z użytkowaniem pojazdu. Analizują profile sprawców zdarzeń drogowych, marki samochodów biorących udział w wypadkach oraz rozmiar szkód, które powstają. Takie wyniki także są brane pod uwagę w wyliczaniu składki - gdy ryzyko wydaje się wysokie, kwota automatycznie wzrośnie. Rezygnując z udostępniania tych - bardzo istotnych przecież - informacji, uzyskujesz wgląd w orientacyjną polisę OC nie przystającą do rzeczywistości.
 

Na podstawie jakich danych towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają składki?

Oczywiście, dla towarzystw ubezpieczeniowych ważne są także te podstawowe informacje: marka, model i rok produkcji pojazdu, rodzaj paliwa czy pojemność silnika. Ceny ubezpieczeń warunkowane są także sposobem wykorzystania auta (podróże służbowe, prywatne, w większych i mniejszych miejscowościach) oraz historią ubezpieczeniową właściciela.