Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.04.2019

Dlaczego nocleg w Karpaczu jest idealnym sposobem na spędzenie weekendu?

Do wakacji jeszcze kawałek, ale już teraz warto zacząć planować swój urlop i szukać miejsca, w którym możemy go spędzić z całą rodziną. Oto kilka powodów, dla których powinieneś wybrać właśnie Karpacz.

Siechnice: Dlaczego nocleg w Karpaczu jest idealnym sposobem na spędzenie weekendu?

Karpacz i jego okolice, są jednymi z najbardziej malowniczych miejsc na Dolnym Śląsku, a często nie ustępują on innym, popularnym celom wypraw turystycznych w południowej Polsce. W dodatku dojazd tam z Wrocławia nie jest trudny, a odległość stamtąd do Karpacza to jedyne 120 kilometrów. Sprawia to, że Karpacz jest jednym najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych dla ludzi z Wrocławia i okolic.
 

Noclegi w Karpaczu

Najbardziej znanym i największym hotelem w Karpaczu jest Hotel Gołębiewski, zlokalizowany przy drodze do Karpacza Górnego. Jednak poza nim jest jeszcze cała masa apartamentów i willi, dostosowanych pod każdego klienta i na każdą kieszeń. Najtańsze ceny noclegu w Karpaczu zaczynają się od kilu dziesięciu złotych za noc, jednak niektóre, wyjątkowe wille oferują noclegi za tysiąc złotych. Najczęściej spotykane są oferty, gdzie oferowane są noclegi dla dwóch osób, za ceny w okolicach od 100 do 300 złotych za noc. Bardziej renomowane noclegi potrafią pobierać większą opłatę, jednak one mają też lepszą ofertę dla swoich klientów i często są położone wyżej w miasteczku, często już w okolicy Karpacza Górnego, z którego jest już bardzo blisko na górskie szlaki i do terenu Parku Narodowego. Ceny w wielu obiektach potrafią ulec zmianie, w zależności od pory roku i ilości obsługiwanych gości. Dlatego często warto się wybrać w tamte okolice poza sezonem, kiedy jest mniej ludzi i mniejszy tłok. Jeśli szukasz idealnego miejsca na weekendowy wypad, to dobrze trafiłeś. Oferta noclegów w Karpaczu jest niezwykle bogata i niezależnie od tego kim jesteś i czego szukasz, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.
 

Jak dojechać?

Najszybszy dojazd samochodem z Wrocławia do Karpacza, prowadzi przez Strzegom, Dobromierz i Bolków. Jest to odległość około 125 kilometrów, a podróż zajmuje około od 1,5 godziny, do 2 godzin jazdy. Możliwe jest też obranie innych, alternatywnych tras samochodowych, na przykład przez Jawor, czy Świdnicę i Kamienną Górę. Rano z Wrocławia, parę minut po 6 rano codziennie odjeżdża autobus do Karpacza. Z Wrocławia kursuje też dużo pociągów do Jeleniej Góry, skąd co 20-30 minut odjeżdża bus do Karpacza. Podróż pociągiem do Jeleniej Góry, to około 2 godziny, a z busem z Jeleniej do Karpacza jedzie się od 30 do 50 minut. W przypadku podróży samochodem, sporo hoteli i apartamentów ma w swojej ofercie darmowe miejsca parkingowe dla gości, co znacznie ułatwia tam wyprawę z całą rodziną samochodem. Dodatkowo własny samochód bardzo ułatwia przemieszczanie się po samym Karpaczu, gdyż spora część sklepów, zlokalizowana jest w niższej części miasta, a w Karpaczu Górnym praktycznie ma już sklepów innych, niż te z pamiątkami.
 

Jakie atrakcje oferuje Karpacz?

Karpacz sam w sobie oferuje bardzo dużo atrakcji dla całej twojej rodziny. Mieści się tam na przykład renomowany ośrodek wypoczynkowy Sandra SPA Karpacz, a także Pensjonat Karkonoski SPA Karpacz. W mieście znajduje się także wyciągi narciarskie, takie jak ten na Kopie, czy Złotówce. Dodatkowo z wyciągu prowadzącego na Kopę, jest już bardzo blisko na szczyt Śnieżki, a w okolicy znajduje się schronisko Dom Śląski, który oferuje tani, dobry posiłek dla ciebie i twoich bliskich. W Karpaczu Górnym, niemal na samym jego szczycie znajdziemy Świątynie Wang, która została postawiona tu w 1842 po przeniesieniu jej z miejscowości Vang w Norwegii. W jej okolicy znajduje się kilka restauracji, a także wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego. Przy wejściu można tanio kupić bilety do Parku (dla dzieci w wieku szkolnym i studentów obowiązuje dodatkowa zniżka) i rozpocząć swoją wyprawę przez Park. Szlakiem przez Park można dojść na sam szczyt Śnieżki, a po drodze umiejscowione jest kilka polan i schronisk, takich jak na przykład Samotnia, znajdująca się nieco bardziej na bok od głównego szlaku, w Kotle Małego Stawu, czy wspomniany wcześniej, położony niemal przed samym szczytem Śnieżki, Dom Śląski. Schroniska poza możliwością odpoczynku, oferują także wyżywienie w rozsądnej cenie. Często jest to kuchnia tradycyjna, zawsze przyrządzana na miejscu i smaczna. Nieco za Domem Śląskim, niedaleko szczytu Śnieżki znajduje się mnóstwo punktów widokowych, z których roztacza się niesamowity widok na wiele kilometrów, w tym na sporą część samych Sudetów. Dodatkowymi atrakcjami w Karpaczu są znajdująca się na uboczu Karpatka, z własnym stokiem narciarskim, czy umiejscowione wyżej, po drugiej stronie miasteczka Krucze Skały. Sam Karpacz jest też idealną bazą wypadową, na wycieczki do innych dużych ośrodków turystycznych w Sudetach, czyli Świeradowa-Zdroju i Szklarskiej Poręby. W nieco dalszej okolicy od miasta znajdują się też inne atrakcje turystyczne, takie jak Zamek Chojnik w Sobieszowie, czy Zamek Czocha, znajdujący się w okolicy Jeziora Leśniańskiego. 


Wczytuję komentarze...