Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Czy warto zdecydować się na masaż z dojazdem?

Właściwie wykonany masaż odpręża, relaksuje, przynosi ukojenie nadwyrężonym mięśniom. W ostatnim czasie na popularności zyskuje usługa określana jako "masaż z dojazdem" lub "masaż mobilny". Wyróżnia się ona tym, że - jak sama nazwa wskazuje - to nie klient musi dotrzeć do masażysty, ale gabinet masażu "przyjeżdża" do klienta. Kto na takiej formie skorzysta najbardziej? Czy w warunkach domowych można wykonać tylko masaż relaksacyjny czy również leczniczy? Jakie zalety ma spotkanie z fizjoterapeutą w domu?

Siechnice: Czy warto zdecydować się na masaż z dojazdem?

1. Masaż z dojazdem a logistyka
2. Bez ograniczeń, czyli masaż leczniczy w domu
3. Pomysł na prezent

Bywa, że fizjoterapeuta oferuje tylko masaż z dojazdem i nie przyjmuje pacjentów stacjonarnie. Wiele gabinetów, jak na przykład FizjoMasaż - fizjomasaz.pl, łączy wizyty domowe z masażem przeprowadzanym w gabinecie.
 

Masaż z dojazdem a logistyka

Pierwszą, od razu przychodzącą na myśl zaletą masażu z dojazdem, jest fakt, że nie musisz wychodzić z domu, jechać samochodem lub komunikacją miejską, aby poddać się zabiegowi. Lokalizacja nie ma dla ciebie żadnego znaczenia, ponieważ to fizjoterapeuta trafia do twojego mieszkania. To dobra wiadomość dla osób, dla których godziny spędzone w korkach lub zatłoczonym autobusie nie należą do najprzyjemniejszych. Całe odprężenie, które zyskują w czasie, gdy masażysta wykonuje masaż relaksacyjny, może ulotnić się w czasie nerwowości w tłoku. Masaż z dojazdem kompletnie eliminuje tę niedogodność. To także oszczędność czasu.
 

Bez ograniczeń, czyli masaż leczniczy w domu

Nie wszystkie typy masażu są takie same, o czym więcej przeczytasz na blogu FizjoMasażu: tutaj. Szczególnie masaż leczniczy oraz masaż sportowy adresowane są do osób, które z różnych względów mogą mieć kłopot z dotarciem do gabinetu fizjoterapeuty. Problemem bywają kontuzje, wiek czy urazy. W takim przypadku fizjoterapeuta pojawia się w mieszkaniu pacjenta, przywożąc ze sobą specjalny stół oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Masaż z dojazdem niczym nie różni się od tego przeprowadzonego w gabinecie.

To także znakomity wybór dla osób, które - w dobie koronawirusa - unikają miejsc publicznych lub z innych względów nie czują się najlepiej poza własnymi czterema ścianami. Mieszkanie pozwala im zachować kontrolę nad temperaturą oraz innymi czynnikami.
 

Pomysł na prezent

Masaż relaksacyjny lub leczniczy to także znakomity pomysł na prezent. Jeśli zastanawiasz się, kiedy taki upominek się sprawdzi i jaki rodzaj masażu wybrać, możesz o zaleceniach przeczytać tutaj. W razie wątpliwości skonsultuj się także z ekspertem.