Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.08.2019

Czy warto inwestować w wózki paletowe elektryczne? Tak! Dowiedz się więcej!

Wózki paletowe elektryczne, czy w te pojazdy warto inwestować? Tak, ponieważ składowanie oraz transportowanie towarów wymaga od przedsiębiorców wykazania się dobrą organizacją oraz logistyką. To procesy, od których w dużej mierze zależy tempo pracy całej firmy, przekładając się tym samym na zadowolenie klientów, a co najważniejsze - na osiągane zyski. Pomocne mogą okazują się wózki paletowe elektryczne, które w znaczny sposób wpływają na usprawnienie pracy w firmach, w których transport towarów odgrywa istotną rolę!

Siechnice: Czy warto inwestować w wózki paletowe elektryczne? Tak! Dowiedz się więcej!

Kiedyś popularne wózki paletowe ręczne, są coraz częściej zastępowane przez wózki paletowe elektryczne. Taka zmiana, jest efektem przede wszystkim rosnącej świadomości wśród właścicieli firm oraz tego, iż paleciaki elektryczne są zdecydowanie bardziej efektywniejsze, praktyczniejsze i wydajniejsze. Co więcej obserwuje się znaczny rozwój branży transportowej, która wymaga coraz częściej od przedsiębiorców inwestycji w nowoczesne sprzęty, pozwalające na swobodne i bezproblemowe składowanie towarów, a tym samym na świadome zarządzanie dostępną przestrzenią magazynową.
 

Wózki paletowe elektryczne – charakterystyka

Za główną zaletę wózków paletowych elektrycznych uznaje się ich niewielkie rozmiary. Dzięki temu, iż opisywane pojazdy są kompaktowe, bez problemu można wykorzystywać paleciaki na małych powierzchniach oraz wszędzie tam, gdzie dostęp np. do półek, na których leży składowany towar, jest ograniczony. Co więcej maszyny te, są ciche i bardzo proste w obsłudze. Wymienione zalety paleciaków pozwalają na ich wykorzystywanie wszędzie tam, gdzie inne widlaki, ze względu na wydawane dźwięki i wymiary są uporczywe dla osób znajdujących się w ich pobliżu.

Bardzo często można spotkać się z użytym tu już określeniem „paleciaki”, to nic innego jak nazwa na wózki paletowe, które często są mylone z wózkami widłowymi. Nazwa wózków brzmi podobnie, jednak ich budowa i sposób użytkowania jest całkowicie inny. Wózki paletowe wymagają użycia zdecydowanie większej siły fizycznej, ze strony operatora maszyny. Wszystko dlatego, ponieważ paleciaki nie posiadają napędu (poza wózkami paletowymi elektrycznymi), jak w przypadku dużych i efektywnych wózków widłowych spalinowych czy elektrycznych. Paleciaki napędzane są siłą mięśni osoby, która w danym momencie użytkuje pojazd. Wózki paletowe ręczne to tańsza alternatywa dla wózków widłowych, jednakże praca z ich pomocą jest wolniejsza i bardziej kłopotliwa, ze względu na brak wielu funkcji, jak chociażby opcji montażu dodatkowego osprzętu.
 

Rodzaje widlaków paletowych z napędem elektrycznymi

Jak w większości grup pojazdów, także i wózki paletowe elektryczne można podzielić ze względu na różne charakterystyczne dla nich elementy, jak:

 • maszt - wózki paletowe elektryczne z masztem, są idealne do transportu pionowego i poziomego.
 • platforma - na rynku widlaków, są dostępne paleciaki elektryczne, które posiadają specjalne miejsce dla operatora, w postaci platformy czy też podestu. Takie rozwiązanie daje komfort pracy, osobie korzystającej z wózka, a także przekłada się to na lepsze tempo samej pracy.

Jeżeli chcesz zobaczyć i porównać rodzaje wózków paletowych elektrycznych sprawdź tutaj!
 

Popularność paleciaków elektrycznych


Dynamiczne zmiany w gospodarce, w postaci pojawienia się coraz większych ilości firm, skutkuje tym, iż właściciele przedsiębiorstw chcą być bardziej konkurencyjni. Takie zachowania przekładają się na to, iż właściciele firm inwestują i rozwijają je poprzez nakłady gospodarcze w coraz nowocześniejsze technologie, czy też w wykwalifikowanych pracowników. Wózki paletowe elektryczne, są po pierwsze najlepszym wyborem, jeśli chodzi o aspekty ekologiczne, w porównaniu do innych pojazdów, jak np. wózki spalinowe. Po drugie maszyny te, zapewniają większą wygodę pracy, jak i bezpieczeństwa podczas wykonywanych obowiązków. Jeśli chodzi o cenę wózków paletowych elektrycznych, nie należy ona do tych najniższych wśród widlaków. Jednakże kwota jaką należy zainwestować na omawiany typ wózka z roku na rok staje się coraz niższa, a tym samym bardziej dostępna dla np. firm które nie mają oszczędności lub dopiero rozpoczynają działalność. Co więcej, ilość możliwości jakie daje wózek paletowy elektryczny jest warta jego ceny.

Szeroki wybór wózków magazynowych, znajdziesz tutaj!
 

Miejsca, w których najczęściej wykorzystuje się paleciaki elektryczne

Te wielofunkcyjne pojazdy, jak wózki paletowe elektryczne wykorzystuje się w wielu branżach oraz miejscach. Najczęściej paleciaki elektryczne znajdują zastosowanie w:

 • zakładach produkcyjnych,
 • sklepach, marketach, supermarketach,
 • magazynach oraz składach.

Zauważyć można iż, omawiane maszyny są najczęściej wybierane do pracy, w miejscach, gdzie znajduje się wiele trudno dostępnych przestrzeni.
 

Zakup wózka – na co warto zwrócić uwagę

Warto, przed dokonaniem transakcji zakupu paleciaka dokładnie przeanalizować parametry, jakie docelowo ma on posiadać. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy nam na tym, by pojazd sprawdził się podczas prac w firmie i by był wydajny oraz efektywny w 100%. Parametry, które są bardzo istotne podczas wyboru pojazdu to przede wszystkim:

 • wartość udźwigu,
 • prędkość,
 • marka - wybór pojazdów od znanych i cenionych dealerów, jak np. Cesab (sprawdź tutaj) to gwarancja, iż pojazd będzie nam służył przez lata,
 • wydajność silnika (w urządzeniu z napędem) - to od silnika zależy, czy wózek będzie sprawnie działał, dlatego istotne jest zwracanie szczególnej uwagi na tą część w wózku,
 • widły - to istotny element, gdyż ma on wpływ na jakość pracy widlaka. Dobrze jest zastanowić się, czy transportowane produkty będą wielkogabarytowe czy też o nietypowych kształtach i dopiero po ustaleniu takich szczegółów zaleca się dobieranie długość wideł, jakie ma mieć wózek.
   

Podsumowanie


Dobrze prosperująca firma, w której transport odgrywa istotną rolę to miejsce, gdzie przedsiębiorca świadomie inwestuje w wysokiej jakości urządzenia, jak wózki paletowe elektryczne. Analiza potrzeb przedsiębiorstwa, wraz ze świadomym wyborem pojazdu i odpowiednim doborem parametrów paleciaka przełoży się na poprawę funkcjonowania firmy. Charakteryzowane wózki, wybrane u polecanych dealerów, w prosty sposób wpłyną na poprawę efektywności przedsiębiorstwa, przekładając się tym samym na generowanie satysfakcjonujących zysków dzięki realizowaniu zleceń - sprawnie i terminowo.


Wczytuję komentarze...