Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Czajnik bezprzewodowy - jaki wybrać do domu a jaki do biura?

Bezprzewodowy czajnik elektryczny to dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni, zarówno tej domowej, jak i biurowej. Jak wybrać czajnik, na co zwrócić uwagę, które funkcje będą najbardziej przydatne? Podpowiadamy.

Siechnice: Czajnik bezprzewodowy - jaki wybrać do domu a jaki do biura?

Nowoczesne funkcje w czajnikach – gdzie się sprawdzą, w domu czy biurze?

O tym, że czajnik służy do gotowania wody, wie każdy. Jednak wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne czajniki umożliwiają podgrzanie wody do określonej, wcześniej zaprogramowanej temperatury, a także oferują utrzymanie stałej temperatury.

Jak to wygląda w praktyce? Kiedy chcemy zaparzyć kawę lub czarną herbatę, potrzebujemy wrzątku. Tu sprawdzi się każdy czajnik. Jednak przy parzeniu kolorowych herbat (białej, zielonej, czerwonej) sprawa nie jest tak oczywista. Nie każdy ma w domu termometr, którym może sprawdzić, czy woda wystygła do 70 bądź 80°C, więc kolorowe herbaty najczęściej parzy się metodą poczekania kilka minut, aż woda przestygnie. Nie jest to kulinarny grzech, jednak zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w czajnik, który potrafi podgrzać wodę do pożądanej temperatury.

Utrzymanie temperatury wody to kolejna przydatna funkcja. Herbata jest za mocna? Woda o temperaturze 85 – 100°C jest zawsze pod ręką.

Te dwie funkcje są najbardziej przydatne w warunkach domowych, aczkolwiek w biurach też mogą znaleźć się fani czerwonej lub zielonej herbaty.
 

Na to warto zwrócić uwagę przy wyborze czajnika

Pojemność – powinna być dopasowana do liczby osób, które będą z czajnika korzystać, np. czajnik bezprzewodowy C245SB droppy strix, który ma 1,7 litra, sprawdzi się w przypadku czteroosobowego zespołu. Osobom mieszkającym samotnie poleca się mniejsze modele.

Sposób grzania – płyta grzejna lub grzałka spiralna. Właściwie warte uwagi jest tylko to pierwsze rozwiązanie. Nie dość, że znacząco ułatwia korzystanie z czajnika, a jego odstawianie na podstawkę nie wiąże się z koniecznością „celowania” we właściwą pozycję, to jeszcze utrzymanie takiego czajnika w czystości jest o wiele łatwiejsze.

Moc – wyraża się ją w Watach i warto kierować się zasadą, że im większa, tym lepiej. Sceptycy wspomną zapewne o cenach prądu, jednak trzeba pamiętać, że im wyższa moc, tym krócej pracuje czajnik, a więc w ostatecznym rozrachunku cena zagotowania wody jest taka sama, natomiast możemy oszczędzać czas, co szczególnie w warunkach biurowych ma duże znaczenie.

Wskaźnik poziomu wody – bardzo wygodne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do biura. Najlepiej sprawdzają się duże, czytelne dobrze widoczne z zewnątrz wskaźniki.  Dzięki niemu wystarczy jeden rzut oka na czajnik, by wiedzieć, czy jest w nim woda. To na pewno wygodniejsze niż konieczność otwierania czajnika przy każdym użyciu, by zerknąć na wskaźnik ukryty wewnątrz.

Lampka kontrolna – kiedy się świeci, czajnik pracuje. To kolejny drobiazg, który poprawia komfort korzystania z czajnika. Lampkę mają wszystkie dobrej jakości czajniki bezprzewodowe.

Zabezpieczenie na wypadek braku wody – kiedy czajnik jest pusty, nie powinien podejmować pracy. Jeśli przypadkowo go włączymy, wyłączy się. O ile można zrezygnować z lampki kontrolnej i widocznego wskaźnika poziomu wody, to zabezpieczenie przed przegrzaniem jest obowiązkową funkcją każdego dobrego czajnika.