Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.04.2020

Co musisz wiedzieć o materacach sprężynowych? - poradnik zdrowego kręgosłupa

Materace sprężynowe są cały czas chętnie wybierane przez osoby chcące poprawić jakość swojego snu.

Siechnice: Co musisz wiedzieć o materacach sprężynowych? - poradnik zdrowego kręgosłupa

Co więcej, producenci cały czas wprowadzają na rynek nowe rozwiązania, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich funkcjonalność. Obecnie można wybierać pomiędzy klasycznymi materacami, a także kieszeniowymi o różnym stopniu twardości. Czym zatem kierować się przy wyborze materaca sprężynowego, aby dawał odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i poprawiał jakość snu? Co warto wiedzieć na ten temat?
 

Materac sprężynowy, czyli jaki?

Klasyczne materace sprężynowe są wykonane ze sprężyn typu bonnell. Z uwagi na to, że są one połączone są ze sobą, uginają się wszystkie pod naciskiem ciała. To wpływać na komfort snu. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem okazują się materace nowszej generacji, czyli kieszeniowe. Bazują one również na sprężynach, jednak wszystkie umieszczone są w oddzielnych kieszeniach. Dzięki czemu mogą pracować niezależnie od siebie. To rozwiązanie sprawia, że ergonomia snu na materacu sprężynowym jest znacznie lepsza. Lepsza jest bowiem elastyczność punktowa, czyli materac ugina się tylko w konkretnym miejscu, na które nakładany jest nacisk. Odczuwalne jest to szczególnie w przypadku podwójnych materacy. Wówczas przy ruchu jednej osoby, druga nie odczuwa tego na swojej części.
 

Jak dobrać materac sprężynowy, aby wspierał odpowiednio kręgosłup?

Jeżeli materac ma dobrze wspierać kręgosłup, powinien mieć odpowiednio dobraną twardość. Obecnie materace produkowane są w pięciu różnych twardościach. Są one oznaczone od H1 do H5. Dla osób dorosłych o wadze powyżej 80 kg zalecane są zazwyczaj materace o twardości H3 i większej. Dla dzieci i dla młodzieży polecane są miększe materace – z oznaczeniem H2. Ciekawą propozycją dla nastolatków mogą okazać się materace dwustronne o dwóch różnych twardościach. Taki produkt będzie służył bowiem przez dłuższy czas bez konieczności wymiany, gdy waga ciała użytkownika się zwiększy. Ciekawą opcją dla osób, które szukają sposobu na zwiększenie komfortu snu, są również materace z siedmioma strefami twardości. Takie produkty w swojej ofercie ma między innymi marka Hilding Anders.


 

Co jeszcze jest ważne przy wyborze materaca sprężynowego?

Wybierając materac sprężynowy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość kieszeni. Im ich więcej, tym lepiej. Kolejną kwestią jest to, jak oddzielone są sprężyny od otuliny z pianki. Przykładowo materac Hilding Cha-Cha pomiędzy sprężynami a otuliną ma specjalną warstwę wykonaną z maty filcowej. Takie rozwiązanie wpływa na komfort korzystania z materaca i jednocześnie przedłuża jego żywotność. Dobrze, jeśli otulina sprężyn wykonana jest z materiału zapewniającego optymalną wentylację powietrza w czasie snu. To zmniejsza ryzyko przegrzewania się w nocy. Warto też zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec materaca jest zdejmowany i w jakiej temperaturze można go prać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przetestować produkt. Jeżeli natomiast materac kupowany jest w sklepie internetowym, to sprzedawca powinien dawać możliwość wydłużonego czasu na zwrot towaru. Tak jest np. w przypadku sklepu sleepinghouse.pl, gdzie na zwrot towaru klient ma aż 30 dni.


Wczytuję komentarze...