Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
9.04.2024

Biegaj w Siechnicach. Kolejna edycja biegu ulicznego już w maju! Trwają zapisy

Już po raz czternasty miłośnicy biegania będą mieli okazję zmierzyć się na ulicach Siechnic podczas corocznego biegu ulicznego. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zawodach na dystansach 5 i 10 km. Impreza każdego roku przyciąga liczne grono uczestników, zarówno weteranów biegania, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem.

Siechnice: Biegaj w Siechnicach. Kolejna edycja biegu ulicznego już w maju! Trwają zapisy

Bieg uliczny o Puchar Burmistrza Siechnic zaplanowano na niedzielę, 26 maja. Linia startu i meta zlokalizowane są na ul. Kościelnej, przy skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II. Dystans 10 km pokonywany jest w formie dwóch pętli po 5 km każda.

Trasa przebiegu zawodów jest prawie w całości asfaltowa i wiedzie przez rozpoznawalne punkty i ulice w Siechnicach, m.in przy rynku, elektrociepłowni czy przez tereny sportowo-rekreacyjne. Szczegółowy przebieg trasy prezentuje się następująco:

 • START: ul. Kościelna
 • Następnie biegacze przemierzają ulice: Jarzębinowa, Stanisława Staszica, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Henryka III, Sportowa, Księżnej Anny z Przemyślidów, Fabryczna, Kolejowa, Szkolna.
 • META: ul. Kościelna

Informacje organizacyjne

Biuro zawodów będzie czynne w dniach poprzedzających imprezę:

 • w piątek (24.05) w hali sportowej w Siechnicach (ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6a) w godzinach 16-18,
 • w sobotę (25.05) w Decathlon Bielany Wrocławskie również od 16 do 18,
 • w dniu biegu, czyli w niedzielę (26.05), od rana przy Urzędzie Miasta w Siechnicach (ul. Jana Pawła II).

Organizatorzy rekomendują parkowanie w okolicy dworca PKP (ul. Kolejowa) oraz centrum handlowego Toro Park (ul. Opolska), z uwagi na utrudnienia w dojeździe do miejsc bliżej trasy biegu.

Plan imprezy

 • 7:00 – 8:30: Odbiór pakietów startowych,
 • 9:00: Start biegów na 5 km i 10 km,
 • 10:30: Dekoracja zwycięzców,
 • 11:00: Zakończenie biegu.

Zapisy prowadzone są online w serwisie organizatora - Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław.

Nagrody dla uczestników

Uczestnictwo w biegu to nie tylko wyzwanie i emocje sportowe, ale również szansa na atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali nagrody finansowe dla najlepszych biegaczy w obu dystansach oraz w kategoriach wiekowych. Dodatkowo, po zakończeniu zawodów odbędzie się losowanie 5 zegarków Garmin wśród osób, które ukończyły bieg. Warto być obecnym na losowaniu, by nie przegapić szansy na wygraną.
 

Informacje dla mieszkańców

Mieszkańcy Siechnic powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym i komunikacji zbiorowej w trakcie trwania biegu. Ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu, a autobusy zostaną skierowane na objazdy. Organizatorzy apelują o wyrozumiałość i proszą o wsparcie dla uczestników biegu.

W ubiegłorocznym biegu udział wzięło ponad 400 uczestników. Do 14 edycji biegu zapisało się już ponad 250 osób. Zapisy mozliwe są na stronie organizatora.

 • Więcej
 • w kategorii sport