Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-03-2020
Termy Jakuba w Oławie
30.01.2019

Bezpłatne e-booki w Bibliotekach Centrum Kultury

W Bibliotekach Centrum Kultury można uzyskać darmowe kody dostępu do bazy ponad 20 000 e-booków. Elektroniczne książki polskich i zagranicznych autorów można wypożyczać i czytać bez limitu na urządzeniach mobilnych. Zobacz jak uzyskać kod.

Siechnice: Bezpłatne e-booki w Bibliotekach Centrum Kultury

Czytelnicy zapisani do naszych Bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację. Wówczas wszystkie e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu.

Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

 1. Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?
  Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
 2. Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć e-booka?
  Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek Centrum Kultury.
 3. Jak uzyskać kod dostępu?
  W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek Centrum Kultury.
 4. Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
  Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: www.legimi.com/dbpw. Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.
 5. Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
  W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
 6. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
  Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
 7. Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
  Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle.
 8. Czy muszę być online, by czytać e-booki?
  Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Nowa pula kodów dostępna jest od stycznia 2019 roku.

Wczytuję komentarze...