Koniec Polbusa: nowy przewoźnik

Zobacz też:
W przetargu wystartowało również konsorcjum DLA z Sevibusem. Jedynym kryterium wyboru była cena. Zwycięskie firmy uzyskały wynik 100 pkt, przegrani – 99,73 pkt. Umowa obowiązywać będzie przez najbliższe 3 lata. Dotychczasowy przewoźnik Polbus-PKS nie wystartował w przetargu.
Ceny biletów pozostaną na dotychczasowym poziomie. Również podział na strefy i przebieg tras pozostaną bez zmian. Bilety miesięczne, jak dotychczas kupić będzie można w rejonie dworca głównego PKP w tygodniu w godz. 7:00 – 18:00 i w soboty w godz. 9:00 – 14:00.
Konsorcjum firm ma za zadanie przewóz osób, sprzedaż biletów, prowadzenie ich kontroli, zorganizowanie i wdrożenie automatycznego systemu m.in. rejestracji lokalizacji pojazdów. W przetargu wymagana również była gotowość na wprowadzenie Wrocławskiej Karty Miejskiej dla podróżujących obsługiwanymi liniami.
Standard usług oferowany przez przewoźnika powinien być wysoki – w przetargu uwzględniono m. in. wiek autobusów (maksimum 10 lat). Pojazdy powinny być niskopodłogowe, z miejscem na wózek inwalidzki, mieć jednolity kolor oraz elektroniczne tablice informacyjne. Nie ustalono jeszcze barw autobusów. Nowością jest to, że zezwolono na oklejanie pojazdów reklamami.
Nowy przewoźnik ma dysponować 12 pojazdami podstawowymi i 3 dodatkowymi do obsługi linii 900L, 900P, 910, 901.
BUS MARCO POLO WRATISLAVIA 1992
Firma istnieje na rynku polskim od 1992 roku. Jej pełna oferta obejmuje między innymi kompleksową obsługę transportową firm i biur turystycznych, obsługę komunikacji regularnej, wynajem aut, usługi z zakresu biura rachunkowego.
Firma prowadzi obecnie komunikację międzygminną między Wrocławiem a gminami Czernica (linie 945, 955) i Kobierzyce (linie 852, 862, 872, 892) oraz obsługuje kursy do Parku Handlowego Bielany. Bus Marco Polo dysponuje około 20 autobusami oraz współpracuje w zakresie oferowanych usług ze znanymi firmami takimi jak LG, Viessmann, Ikea, Electrolux czy Whirpool.
PKS OŁAWA
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Oławie powołano do życia z dniem 1 stycznia 1974 roku. Przedsiębiorstwo w chwili obecnej zatrudnia ok. 315 osób i dysponuje ponad 110 autobusami. Firma obsługuje komunikację miejską w Oławie. Do jej oferty należą również usługi transportu towarów, działalność handlowa, prowadzenie serwisów i myjni.
Zobacz też: Nowe ceny biletów
w materiale wykorzystano fotografię http://phototrans.pl/14,567939,0,SOR_C10_5_DSR_23578.html