Wygenerowano: 26-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
18.06.2010

Relacja: Bieg Uliczny 2010

W dniu 12.06.2010 r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siechnicach był organizatorem II Biegu Ulicznego, który organizowany jest z okazji Dni Siechnic. Jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych w naszej gminie. W tegorocznej edycji udział wzięło 35 osób. Był to dopiero II Bieg i uczestników jest coraz więcej.

Siechnice: Relacja: Bieg Uliczny 2010

Na starcie stanęli zarówno mieszkańcy gminy, jak również inni sympatycy tej dyscypliny sportowej z powiatu wrocławskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym program zawierał dwa dystanse: 3600 m i 7200 m. Jednak z powodu upału organizatorzy skrócili dłuższy dystans do 3600 m (jedna pętla).

Punktualnie o godzinie 12:00 odbyły się zapisy i wydawanie numerków startowych, które zakończyło się o 12:45. Godzina 13:00 to oficjalne przywitanie wszystkich uczestników biegu przez przedstawicieli władz: zastępcę burmistrza Stanisława Łopatowskiego i Krzysztofa Dworaka. Kilka minut później wystrzał pistoletu startowego, oznaczającego początek biegu, którego dokonał kierownik GOSiR Sławomir Soliński. Bieg prowadził Wiesław Gołębiowski na pięknym policyjnym harleyu, z tyłu biegaczy zabezpieczał pojazd Straży Gminnej. Start był wspólny dla wszystkich czterech kategorii wiekowych: dziewczęta do 14 lat, chłopcy do 14 lat, kobiety od 15 lat i mężczyźni od 15 lat.

W kategorii dziewczęta do 14 lat zwyciężyła Anna Majcher, drugie miejsce zajęła Marta Kudryk a trzecie Julia Kuźmińska.

W kategorii chłopcy do 14 lat zwyciężył Konrad Setlak, drugie miejsce zajął Michał Majcher a trzecie Wiktor Bukowski.

W kategorii kobiety od 15 lat zwyciężyła nauczycielka wychowania fizycznego z Siechnic Iwona Lisowska, drugie miejsce zajęła Monika Kwiatkowska, a trzecie Magdalena Nowicka.

W kategorii mężczyźni od 15 lat zwyciężył najstarszy uczestnik biegu 59 letni Kazimierz Zienkiewicz, drugie miejsce zajął Dawid Sobiepański, a trzecie Mirosław Skrętkowicz.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Mam nadzieje, że w przyszłym roku na III Bieg Uliczny stawi się jeszcze więcej uczestników i miłośników tej pięknej dyscypliny sportowej. Chcieliśmy podziękować Straży Gminnej za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu i panu Gołębiowskiemu za pomoc w organizacji.