Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 15-10-2019
Termy Jakuba w Oławie
24.05.2014

XVII Dni Siechnic

Zapraszamy na XVII Dni Siechnic, które odbędą się 13-15 czerwca 2014 r. Festyn, koncerty, pokaz fajerwerków, piknik rodzinny – zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy.

Siechnice: XVII Dni Siechnic
fot. fot. fb.com

Oferta obchodów XVII Dni Siechnic rozłożona jest na 3 dni. Organizatorzy zapraszają na tereny rekreacyjne przy Hali sportowej, gdzie już w piątek (13 czerwca) od godz. 19:00 do północy ku Państwa uciesze pojawią się "Janusz Szmat i przyjaciele". Razem z Januszem na scenie zaprezentują się inni mieszkańcy Siechnic zauroczeni magią muzyki.

W sobotę (14 czerwca) o godz. 14 spotykamy się w tym samym miejscu, gdzie zaprezentują się szkoły i odbędzie się pokaz sekcji GCK. Tu liczymy na zainteresowanie z Państwa strony, ponieważ lokalne talenty należy wspierać. Następnie rozpocznie się część koncertowa, zobaczymy zespoły J–L Big Band, Kurczat I De Nuevo – gwiazda wieczoru. O godz. 21.30 rozpocznie się zabawa przy zespole Gutek Band. Poza sceną czekać będzie na Państwa aleja aktywności gminnej, plenerowa Biblioteka i ciekawe warsztaty artystyczne oraz dobre jedzonko. Zapraszamy też do udziału w konkursie na własnoręcznie uplecione w domu wianki z żywych kwiatów i ziół. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano nagrody. Ok. godz. 22:00 odbędzie się pokaz fajerwerków.

W niedzielę (15 czerwca) od 7 rano wędkarze stoczą bój na wędki. Po mszy świętej  ok. godz. 12.00 w Kościele odbędzie się koncert Kameralnej Orkiestry Dętej „Virtuoso”, w wykonaniu której usłyszymy m. in. fragmenty muzyki filmowej. Muzycy wezmą też czynny udział we mszy św.

Następnie już od godz. 14 ponownie na tereny rekreacyjne GCK i Burmistrz Siechnic zaprasza całe rodziny, gdzie będzie miał miejsce profesjonalny interaktywny blok dla dzieci i odbędzie się spotkanie z „Wojami Mieszka I”.

Podsumowując:

Piątek, 13.06:

 • 19:00 – Blues Band Janusz Szmat (blues)
 • 20:00 – Po Stronie Bluesa (rock/blues)
 • 21:00 – Afterglow (metalcore/hardcore)
 • 22:00 – Jerzy Sykut & Queen of Magic (uczestnik tegorocznej edycji The Voice of Poland Jerzy "Wiedźmin" Sykut przypomni przeboje zespołu Queen)

Sobota, 14.06:

 • 14:00 – Młode Siechnice na scenie (prezentacje GCK i szkół)
 • 16:30 – Koncert J-L Big Band
 • 17:00 – Część oficjalna
 • 18:00 – Koncert zespołu Kurczat
 • 19:30 – Koncert zespołu De Nuevo
 • 21:30 – Gutek Band
 • 22:00 – Pokaz fajerwerków
 • Imprezy towarzyszące: wystawa prac klubu rękodzieła – bajkolandia, warsztat garncarski, bufety, stragany, konkurs wicia wianków

Niedziela, 15.06:

 • 7:00 – Zawody wędkarskie
 • 12:00 – Koncert Kameralnej Orkiestry Dętej "Virtuoso" w kościele po mszy św.
 • 14:00 - 20:00 – Program familijny, animacje dla dzieci, "Wojowie Mieszka I"

Organizatorzy: GOSIR, GCK Siechnice, UM Siechnice, partner: KOGENERACJA SA.

Dziękujemy GCK za udostępnienie informacji.

Już teraz prezentujemy wybrane zespoły:

Afterglow:

Afterglow to wrocławski zespół metalowy powstały w 2004 roku. Założyli go trzej kumple z pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej: Radek 'Dziki' Strojny, Grzegorz 'Zdybo' Zdyb i Krzysztof 'Wrota' Nawrocki. Pierwszy skład zespołu uzupełnił perkusista Marek 'Seru' Serwański, który dołożył do kształtu zespołu stylistykę punk/hardcore. Pierwsze brzmienia Afterglow po połączeniu sił to klimaty hardcore/metal. Stylistyka hardcore/metal odeszła jednak w niepamięć a kapela skierowała się bardziej w kierunku metalcore/thrashcore.

Jerzy Sykut & Queen of Magic:

Zespół Queen of Magic powstał kilka miesięcy temu, by podzielić się swoją miłością i pasją do utworów jednego z najwybitniejszych rockbandów wszechczasów. Wszyscy znają takie utwory jak: "We Are The Champions", "We Will Rock You", "Show Must Go On" czy "Bohemian Rahpsody" – zespół odświeża pamięć grając największe hity muzyki rozrywkowej. Przychodząc na koncert, oprócz tych największych przebojów, usłyszycie również: "Living On My Own", "One Vision" czy "Heaven For Everyone", a także wiele innych.

Janusz Szmat i przyjaciele:

Janusz Szmat to muzyk gitarzysta, gitarzysta basowy, flecista, harmonijkarz. Udzielał się w wielu grupach i formacjach wrocławskich. Laureat wielu nagród na przeglądach muzycznych. W 2009 roku wystąpił na Festiwalu Woodstock wraz z Leszkiem Cichonskim na dużej scenie na koncercie finałowym (pół miliona widzów). Publicysta – współpracuje z Radiem Derf, kwartalnikiem Mój Blues, FLLC. Animator muzyczny. Ostatnio z różnymi formacjami i projektami muzycznymi można go spotkać w klubach muzycznych Wrocławia. Podczas ubiegłorocznych Dni Siechnic koncert muzyka cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

J-L Big Band:

Zespół powstał w Oławie jako orkiestra Białego Koguta, później przeniósł się do Jelcza-Laskowic. Grając muzykę jazzową, rozrywkowo-swingową zespół kontynuuje wspaniałe tradycje big bandu funkcjonującego przy Jelczańskich Zakładach Samochodowych, który na przełomie lat 70-tych i 80-tych występował m.in. na "Złotej Tarce". Liderem zespołu jest Łukasz Perek. Ten młody, uzdolniony pianista jazzowy i puzonista jest także czynnym muzykiem m.in. Big Bandu Akademii Muzycznej we Wrocławiu, jazzowej formacji Kasi Stankowskiej, Teatru Muzycznego Capitol oraz Filharmonii Wrocławskiej. Zespół ma za sobą występy w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i we Włoszech. Mieszanka rutyny z młodością, świeżość spojrzenia, ciekawe aranże i głos solistki Kamili Bakalarczyk Kruk sprawiają, że jelczański Big Band jest jedną z najciekawszych propozycji na dolnośląskiej mapie rozrywkowej.

na podstawie http://mgck-jl.pl

zobacz J-L Big Band na YT: http://youtu.be/1AcLJTbuJ9M

Kurczat:

Zespół Kurczat powstał wiosną 2001 roku w Rybniku. Działalność koncertową rozpoczął w 2004 roku. Zespół gra muzykę rockowo-alternatywną. Wśród przeglądów, na których grupa uzyskiwała nagrody i wyróżnienia wymienić można m. in. Around The Rock 2009, Żubrowisko 2008, Rock-Time 2007 (Opole). W 2007 roku Kurczat został jednym z laureatów festiwalu "Muzyczne Trendy Pogranicza".

De Nuevo:

De Nuevo – to sześć serc, które biją w jednym rytmie. To spotkanie osób, których pasja, temperament oraz doświadczenie gwarantują niezapomniane doznania. To podróż muzyczna na gorące południe Europy i Ameryki. Koncert zespołu to 90 minut mieszanki hiszpańskich elementów melodycznych i kubańskich wpływów rytmicznych. W repertuarze De Nuevo znaleźć można przeboje Santany, Gipsy Kings, Martires Del Compas czy Davida Bisbala, takie jak "Bamboleo", "Buleria", "Oye Como Va", "Si Tu Me Quieres" oraz wiele innych.

Plakat imprezy:

Wczytuję komentarze...