Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Wynajem podnośników teleskopowych Śląskie - sprawdź, gdzie się opłaca!

Podnośniki teleskopowe to zaawansowane wielkogabarytowe urządzenia, które sprawdzają się podczas transportu i unoszenia ładunków w wielu branżach - począwszy od prac ziemnych, przez budowlane, aż po montaż linii produkcyjnych czy instalacji świetlnych w przestrzeni miejskiej. Warto wiedzieć, gdzie można wypożyczyć tego typu urządzenia tak, aby było to opłacalne.

Siechnice: Wynajem podnośników teleskopowych Śląskie - sprawdź, gdzie się opłaca!

Po czym poznać dobrą wypożyczalnie podnośników?

W jaki sposób wybrać dobrą wypożyczalnie sprzętu, gdy na rynku dostępnych jest coraz więcej maszyn i miejsc, gdzie można je wynająć? O czym warto pamiętać poszukując porządnej, sprawdzonej wypożyczalni różnego typu podnośników? Pod uwagę warto wziąć kilka aspektów:

 • lokalizację (poszukując podnośników na terenie Śląska dobrze, aby wypożyczalnia miała tam swój oddział lub dostarczała pojazdy w atrakcyjnej cenie do dowolnej lokalizacji);

 • wiarygodność i renomę (firmy, które są dłużej na rynku i/lub współpracują z największymi markami oraz dealerami sprzętu są bardziej wiarygodne);

 • ilość maszyn w ofercie (im większa liczba a także różnorodność modeli pojazdów w ofercie wypożyczalni, tym lepszy wybór oraz prawdopodobieństwo, że znajdzie się sprzęt dopasowany do potrzeb i oczekiwań);

 • jasna, przejrzysta umowa jak i warunki najmu (to bardzo istotne, aby wszystkie punkty umowy były zrozumiałe: kiedy dokładnie kończy się okres najmu, kto odpowiada za transport urządzenia z i do wypożyczalni, czy istnieje możliwość przedłużenia wynajmu - to tylko niektóre z najważniejszych kwestii).

Markowe podnośniki nożycowe, podnośniki koszowe, atrakcyjne ceny wynajmu i jasne warunki umowy - to wszystko oznacza, że świetnie trafiłeś i wynajem podnośników teleskopowych Śląskie będzie przebiegać bez problemów.
 

Wynajem podnośników koszowych i nożycowych

Zanim podpiszesz umowę na wynajem podnośnika, konieczne jest wybranie odpowiedniego urządzenia, które będzie odpowiedzią na wszystkie bieżące potrzeby. Na początek zdecyduj, jaki napęd ma posiadać wypożyczany podnośnik:

 • urządzenia z napędem spalinowym są niezwykle wydajne i łatwe w obsłudze, jednak można z nich korzystać jedynie na zewnątrz budynków z uwagi na emisję spalin;

 • pojazdy o napędzie elektrycznym wymagają ładowania akumulatorów, co jest bardziej czasochłonne niż tankowanie, jednak z uwagi na możliwość pracy w budynkach są bardziej uniwersalne.

Kolejny krok dotyczy wyboru konkretnego rodzaju urządzenia. Jeśli chodzi o wynajem podnośników mogą to być:

W województwie śląskim istnieje sporo wypożyczalni, gdzie można wynająć tego typu podesty ruchome i podnośniki. Warto jednak wiedzieć dokładnie co potrafi każde z tych urządzeń.

Wynajem podnośników koszowych

Podnośniki koszowe, jak sama nazwa wskazuje to urządzenia wyposażone w wygodny, ale niewielki kosz do unoszenia pracowników na duże wysokości - nawet do 14. metrów. Podesty ruchome tego typu mogą być obsługiwane z platformy.

Zastosowanie podnośników koszowych jest bardzo szerokie - można ich używać w branży budowlanej; pracach dekarskich; pracach renowacyjnych; przy utrzymaniu zieleni czy nawet montaż paneli fotowoltaicznych.

Wynajem podnośników nożycowych

W przeciwieństwie do podnośników koszowych, podesty nożycowe posiadają nieco większe platformy, na co mogą sobie pozwolić dzięki stabilnym nożycowym ramionom. Jednak większe platformy i podwójny mechanizm nożycowych wsporników (a co za tym idzie większy udźwig maksymalny) mają swoje przełożenie na wysokość unoszenia, która jest niższa niż w przypadku podnośników koszowych.

Z podnośników nożycowych elektrycznych korzysta się wewnątrz budynków- do prac montażowych, konserwacji zabytków itp.; z kolei ich spalinowe odpowiedniki wykorzystuje się na zewnątrz w formie podestów ruchomych głównie do prac związanych z elewacją (malowanie, czyszczenie) oraz prac porządkowych - np. mycie okien.

Ładowarki teleskopowe na wynajem

Ładowarki teleskopowe należą do nieco innego typu urządzeń niż wymienione powyżej podnośniki. Wynika to z ich budowy oraz przeznaczenia. Docelowo ładowarki wyposażone są nie w platformę, a w karetkę z widłami, która umożliwia przewożenie i unoszenie palet.

Jednak, wykorzystując dodatkowy osprzęt - zamiast karetki na ramieniu teleskopowym można zamontować niewielką platformę, dzięki której ładowarka teleskopowa z maszyny przeznaczonej wyłącznie do transportu ładunków, przekształca się w podest roboczy, który może zapewnić pracownikom funkcje zwyżki.

Z pomocy ładowarek teleskopowych na wynajem korzystają głównie firmy, które potrzebują uniwersalnych i wielofunkcyjnych rozwiązań, ponieważ ładowarki z odpowiednim osprzętem mogą pełnić wielorakie funkcje. Wybierając ten typ maszyny na wynajem można zaoszczędzić pieniądze, które byłyby konieczne na kilka innych urządzeń, które w pełni zastępuje jedna ładowarka teleskopowa.

Wypożyczalnia wózków i podnośników Lemarpol

Szukasz sprawdzonej firmy oferującej wynajem podestów ruchomych na terenie Śląska? Czy to Katowice, Rybnik, Ruda Śląska czy Dąbrowa Górnicza - nieważne w którym mieście znajduje się firma, ponieważ Lemarpol Wózki Widłowe wypożycza urządzenia podnośnikowe w całej Polsce.

Śląskie firmy mają możliwość skorzystania z wynajmu bardzo dobrej jakości pojazdów podnośnikowych znanych marek w atrakcyjnych cenach. Wynajem na określony czas (krótkoterminowy lub długoterminowy), jasne warunki umowy oraz możliwość skorzystanie z atrakcyjnej opcji full-service to atuty wynajmu zwyżek i podnośników od Lemarpol Wózki Widłowe.

Wiarygodność klientom zapewnia już ponad 25 lat tej marki na rynku. I wybór sprzętu na wynajem spośród dużej ilości maszyn, takich jak:

 • wózki widłowe czołowe (elektryczne, spalinowe, gazowe),

 • wózki widłowe terenowe,

 • wózki boczne,

 • ładowarki i wózki teleskopowe,

 • zwyżki nożycowe,

 • podnośniki koszowe,

a także inne urządzenia specjalizujące się w pionowej i poziomej obsłudze ładunków, które znajdziesz tutaj.

Dodatkowy osprzęt na wynajem

Temat dodatkowego osprzętu nie dotyczy co prawda podestów ruchomych, jednak, jak wspomnieliśmy, może dotyczyć ładowarek teleskopowych. Czy jednak decydując się na wynajem ładowarki, konieczny jest zakup niezbędnego wymiennego osprzętu? Niekoniecznie. Wiele wypożyczalni w swojej ofercie posiada również dodatkowy osprzęt do wynajęcia. Warto o to dopytać przed podpisaniem umowy.

Podnośniki na wynajem na Śląsku

Śląskie firmy wykorzystujące do pracy podesty ruchome cenią sobie dużą wydajność sprzętów, ich parametry oraz wygodną możliwość skorzystania z wynajmu tych urządzeń. Bez względu na dokładną lokalizację firmy, każdy z klientów może skorzystać z popularnej i łatwo dostępnej usługi wypożyczalnia podnośników elektrycznych lub spalinowych - w zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zadań stawianych przed urządzeniami.