Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.02.2020

Wszystko, co musisz wiedzieć o zniżkach przy zakupie OC

Zakup ubezpieczenia OC to duże wydarzenie w życiu każdego kierowcy. Mnogość ofert, reklamy nagabują z każdej strony oraz niezrozumienie algorytmu wyliczania wysokości składek sprawiają, że przed podpisaniem umowy można czuć się naprawdę skołowanym. Z tego tekstu dowiesz się, za co możesz uzyskać zniżki na ubezpieczenie OC i zaoszczędzić pieniądze.

Siechnice: Wszystko, co musisz wiedzieć o zniżkach przy zakupie OC

Przepisy nic o tym nie mówią

Prawo w Polsce jest skonstruowane w taki sposób, że klient tak naprawdę nigdy nie wie w 100%, za co może otrzymać zniżki przy zakupie OC. Ubezpieczyciele nie są zobowiązani do przedstawienia swoich metod wyliczania składek i właściwie mogą to robić według własnego uznania. Niezmiennie jednak jest to, że bezszkodowa jazda jest premiowana niemal w każdej firmie. Najczęściej jeden rok jazdy bez kolizji to 10% zniżki. Po kilku latach wzorowej postawy za kierownicą możesz więc zyskać nawet 70% rabatu na OC.
 

Do kogo przypisane są zniżki?

W tym miejscu warto postawić sprawę jasno - zniżki są przypisane TYLKO do konkretnej osoby, czyli właściciela lub w niektórych przypadkach współwłaściciela pojazdu. Nie ma więc możliwości, by zniżki dotyczyły samochodu i znikały wraz z jego sprzedażą. Wbrew pozorom tego typu pytania bardzo często rodzą się w głowach klientów. Dowiedz się więcej o innych ubezpieczeniach komunikacyjnych na stronie: http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenia-komunikacyjne
 

Gdzie sprawdzić uzyskane zniżki?

Musisz wiedzieć, że wszystkie umowy, które zawarłeś z ubezpieczycielem, są rejestrowane w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG). W funduszu są zbierane najważniejsze dane i to właśnie tam możesz dowiedzieć się, jak kształtują się przewidywane dla Ciebie zniżki. Jedyne co musisz zrobić to pobrać wniosek dostępny na stronie UFG, odesłać go i poczekać maksymalnie 15 dni. Po upływie tego czasu otrzymasz zaświadczenie z informacjami o Twoich polisach i szkodach zarejestrowanych w ciągu 5 lat.
 

Młody kierowca = droższe OC

Niestety tak. Firmy ubezpieczeniowe ponoszą duże ryzyko, ubezpieczając młodego kierowcę i wysokimi składkami chcą sobie je zrekompensować. Jest to całkiem zrozumiałe. W takiej sytuacji warto poprosić kierowcę z dłuższym stażem, by został współwłaścicielem auta, ponieważ wtedy jego zniżki przechodzą na młodego adepta jazdy. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://najtaniejuagenta.pl/znizki-oc
 

Podsumowanie

Jak widzisz, zniżki to temat, który nie jest do końca uregulowany i tak naprawdę w tej kwestii panuje "wolna amerykanka". Każda firma nalicza je po swojemu i co gorsza, nie musi informować o przyjętych kryteriach. Fakt jednak jest taki, że bezszkodowa jazda jest w cenie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym i niemal zawsze gwarantuje niższą cenę.


Wczytuję komentarze...