Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
27.03.2019

Wnętrzarskie trendy 2019 roku. Sprawdź, w co warto zainwestować!

Każdy z nas lubi od czasu do czasu wpuścić powiew modowej świeżości do swojego mieszkania. W tym celu wymieniamy dodatki, meble, rozstawiamy doniczki z roślinami, malujemy ściany i wykonujemy szereg innych czynności mających wizualnie odmienić nasze wnętrze. Jeśli właśnie na ten rok zaplanowaliśmy remont, dobrze jest zapoznać się z obowiązującymi trendami. Być może wśród nich znajdziemy ten idealny?

Siechnice: Wnętrzarskie trendy 2019 roku. Sprawdź, w co warto zainwestować!

Kolor roku 2019 według Pantone to Living Coral. Z czym go łączyć?

Tegoroczne aranżacje wnętrz mają opierać się przede wszystkim na najmodniejszej obecnie barwie – Pantone 16-1546 Living Coral. Według pomysłodawców kolor ten ma skłaniać do zastanowienia się nad problemem ochrony środowiska oraz sposobami na uratowanie zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Należy do nich również rafa koralowa, która wraz z postępującym zanieczyszczeniem oceanów obumiera, a razem z nią wszelkie żyjące tam organizmy. Oprócz dbałości o naturę Pantone chce zwrócić uwagę na czerpanie radości z życia, potrzebę optymizmu i uśmiechu wśród ludzi. Połączenie koralu z odcieniami różu i błękitu doskonale wspiera te dążenia.

Jak z powodzeniem umieścić główny kolor 2019 we wnętrzu? Na wstępie postawić na masywne, ciężkie tkaniny tapicerskie i meble nowoczesne w formie. To doskonała pora na odświeżenie ulubionej sofy, a jednocześnie zapewnienie jej trwałego obicia. Dodatkowo, jeżeli w tym roku chcemy wymienić fotele albo krzesła, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na tapicerkę w odcieniu koralu. Zawsze sprawdza się też zastosowanie dodatków: narzuty na łóżko, obrazków, poduszek, świec czy doniczek. Dzięki temu bez większego nakładu kosztów zupełnie odmienimy salon lub sypialnię.

Nie tylko kolory, czyli kilka najciekawszych trendów na rok 2019

Wnętrza nie kończą się jedynie na barwach ścian i mebli. Najpiękniej prezentują się te harmonijne, w których widać główny zamysł, a także gust i upodobania właściciela. Świetnym pomysłem na urządzenie mieszkania jest więc zastosowanie konkretnego stylu, który będzie powtarzał się w wszystkich pomieszczeniach. Tylko na jaki się zdecydować? Przedstawiamy cztery inspiracje wiodące prym w tegorocznych magazynach wnętrzarskich:

  • Urban Jungle, opierający się głównie na motywach roślinnych. Kwiaty i drzewa obecne są wszędzie: na półkach w doniczkach, na poduszkach, narzutach, obrazach, tapetach. To daje efekt wyciszenia i sprzyja odpoczynkowi.
  • Boho, wykorzystujący naturalne formy i materiały: drewno, plecionki, tkane narzuty oraz dywany. Ten styl pozostawia duże pole dla kreatywności, gdyż nie musimy trzymać się jednej kolekcji mebli i tych samych akcesoriów.
  • Eklektyzm, łączący z pozoru niepasujące do siebie elementy, jak różne rodzaje i faktury, meble z innych epok, kontrastowe kolory. Wygląda niezwykle efektownie, ale wymaga dużego wyczucia stylu.
  • New Nordic, będący ekologiczną wersją stylu skandynawskiego. Zawiera on wszystkie znane nam elementy: minimalistyczne formy, jasne drewno, biel czy charakterystyczne krzesła, które można kupić w sklepie internetowym Malo Design.

Wszystkie te trendy łączy jedno: odnajdą się w każdym wnętrzu. Jeśli więc myślimy o zmianach w mieszkaniu, z pewnością opłaca się nimi zainspirować.


Wczytuję komentarze...