Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 31-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.03.2020

Twardość materaca ma znaczenie. Sprawdź jak dobrać właściwy materac do swoich potrzeb

Twardy czy miękki? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że miękkość materaca ma duże znaczenie. Zbyt twardy lub zbyt miękki może prowadzić nie tylko do niewyspania się, ale również wielu chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Siechnice: Twardość materaca ma znaczenie. Sprawdź jak dobrać właściwy materac do swoich potrzeb

Zakup materaca powinien być przemyślany

Wybór materaca o odpowiedniej miękkości wbrew pozorom jest bardzo ważny. To dzięki temu elementowi łóżka wysypiamy się każdego dnia, dlatego powinien on być dobrany nie tylko do naszych preferencji, ale również wagi. Zbyt miękki materac dla osoby cięższej, ważącej na przykład ponad 100 kilogramów może prowadzić do chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, z którymi będziemy się borykać przez wiele lat, w tym na przykład jego skrzywienia. Aby zapewnić odpowiednią podporę naszemu narządowi ruchu w pozycji leżącej, powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia stosowane przez producentów. Ponadto kupując materac warto pamiętać o tym, że powinien on być co najmniej 20 centymetrów dłuższy od naszego wzrostu. Dzięki temu będziemy mogli ułożyć się w optymalnej pozycji do snu, która zapewni komfort podczas wypoczynku po ciężkim dniu pracy oraz odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest również wiele materacy oferujących nawet do kilku stref twardości. Renomowany producent różnego rodzaju materacy - firma Hilding, w swoich produktach oferuje aż siedem zróżnicowanych stref twardości, które pozwalają na optymalne dostosowanie się wkładu materacu do naszej anatomicznej budowy ciała. Podczas zakupu materaca warto również zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiednie atesty. Na przykład seria Hilding Pasodoble szczególnie polecana jest dla osób borykających się z chorobami kręgosłupa. Charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi, potwierdzonymi licznymi badaniami i testami medycznymi. Przed wyborem materaca warto zapoznać się z poradnikiem "Jak dobrać właściwy materac do spania? Przewodnik po rodzajach i twardościach materaców"
 

Odpowiednia miękkość ma znaczenie!

Na rynku dostępnych jest kilka różnych miękkości materaców. Produkty z oznaczeniem H1 dedykowane są szczególnie osobom ważącym poniżej 60 kilogramów, dlatego też stosowane są w łóżkach dziecięcych. Materace z oznaczeniem H2 według zaleceń ekspertów powinny być używane przez osoby ważące od 60 do 80 kilogramów. Produkty te są szczególnie doceniane przez osoby przyzwyczajone do twardszych materaców, chcące odczuwać wyższy komfort podczas snu. Materace H3 dedykowane są dla osób o wadze do 100 kilogramów, dla których wykorzystanie miększych materaców może prowadzić do bólów kręgosłupa. Im twardszy materac, tym lepsze podparcie dla naszych pleców. Producenci materacy, w tym renomowana, skandynawska marka Hilding, która zapewnia wysokiej jakości produktu już od wielu lat, wprowadzają do sprzedaży również materace z oznaczeniem H4. Są to produkty bardzo twarde, dedykowane dla osób ważących powyżej 120 kilogramów. Kupując materac we Wrocławiu, w Krakowie czy w Katowicach powinniśmy pamiętać o doborze produktu o odpowiedniej miękkości.

Miękkości materaców:

  • miękki (H1);
  • średnio miękki (H2);
  • średnio twardy (H3);
  • twardy (H4).

Zakup materaca to inwestycja na długie lata w jakość naszego wypoczynku oraz zdrowie kręgosłupa, dlatego powinien on być przemyślany. Musimy pamiętać o wyborze produktów odpowiedniej twardości, ponieważ zbyt miękki lub zbyt twardy materac może powodować nie tylko bóle pleców, ale również poważne choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do problemów z prawidłowym poruszaniem się. Nie oszczędzajmy na tej nieodłącznej części łóżka.


Wczytuję komentarze...