Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.01.2020

Tlenoterapia - kiedy zaleca się ją stosować?

Męczy Cię ciągłe uczucie niepokoju? Towarzyszą Ci nagłe zmiany nastroju – od euforii do stanów przygnębienia? Zmagasz się z uciążliwą sinicą? A może już kilka razy zdarzyło Ci się stracić przytomność? Wszelkie powyższe objawy stanowią podstawowe symptomy niedotlenienia, które może być niesamowicie groźne nie tylko dla naszego zdrowia, ale nierzadko i życia. Skutecznym sposobem na ograniczenie wszystkiego, o czym wspomnieliśmy okazuje się znana od dawien dawna tlenoterapia, jaka niegdyś przeprowadzana była wyłącznie w warunkach szpitalnych, a dziś coraz częściej przenoszona jest do domu pacjenta.

Siechnice: Tlenoterapia - kiedy zaleca się ją stosować?

Naturalne działanie

Stosując tlenoterapię, wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie medyczne zwane fachowo koncentratorem tlenu, które jest certyfikowaną maszyną najwyższej generacji pozwalającą na to, aby bez jakiejkolwiek ingerencji w organizm, zupełnie nieinwazyjnie zapewnić chorującemu na niedotlenienie i szereg innych kłopotów zdrowotnych właściwą dawkę czystego tlenu. Poprzez zwiększanie stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez pacjenta można leczyć zarówno stany jednorazowego niedotlenienia, jak i poważne, przewlekłe choroby, uznając tlenoterapię za swego rodzaju dodatkowe narzędzie walki z dolegliwością. Warto również mieć świadomość, że inwestując w koncentrator tlenu mamy gwarancję, iż do płuc chorego trafia tylko oczyszczony tlen, jaki ulega zagęszczeniu poprzez proces częściowej absorpcji azotu. Jest to w pełni bezpieczny, a także wydajny sposób leczenia. Maszynę obsługuje się banalnie łatwo, nie trzeba w tym celu wykazywać żadnej fachowej wiedzy medycznej, ani przechodzić specjalistycznych kursów. Bez problemu użytkować charakterystyczne urządzenie może opiekujący się chorym, czy też sam pacjent we własnym domowym zaciszu.
 

Kilka metod

W zakresie tlenoterapii wyszczególnia się kilka różnych metod. Jedną z nich jest metoda czynna, która opiera się na przykład na intubacji. Powszechnie znana jest także forma bierna bazująca na zastosowaniu masek krtaniowych. Do tego dochodzą też dwie opcje z akcesoriami tlenowymi to jest tak zwane wąsy i maski tlenowe, jakie są ekonomicznym rozwiązaniem i dość wygodnym w użytkowaniu na co dzień przez leczonego. Co do koncentratorów z kolei to inwestycja w ten rodzaj sprzętu medycznego okazuje się dość dużym wydatkiem, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że jest to typowo szpitalna aparatura, dlatego też potrzebujący warto, aby rozważyli współpracę z renomowaną wypożyczalnią typu Elektrotechmed. Umowę podpisuje się na konkretny okres wybrany przez wypożyczającego urządzenie i po tym czasie można bez problemu oddać maszynę lub wymienić ją na lepszy czy nowszy model.


Wczytuję komentarze...