Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.10.2019

Technologia soniczna w szczoteczkach Phillips Sonicare

Szczoteczki soniczne to urządzenia uważane obecnie za najbardziej zaawansowane w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dlaczego? Główny wpływ na ich skuteczność ma niesamowita szybkość pracy oraz specjalna technologia czyszczenia oparta o zalecane przez stomatologów ruchy wymiatające. Największą popularnością wśród szczoteczek sonicznych cieszą się wciąż urządzenia oznaczone marką Phillips Sonicare.

Siechnice: Technologia soniczna w szczoteczkach Phillips Sonicare

Do powstania marki Phillips doszło już w XIX wieku. Wszystko zaczęło się konkretnie w 1891 roku, w którym to holenderski inwestor Gerard Phillips wraz ze swoim ojcem Frederikiem zakupił fabrykę, w której zaczęto wytwarzać wysokiej jakości żarówki z włókna węglowego, a z czasem także inny sprzęt elektroniczny. Marka stała się popularna na całym świecie jednak dopiero tuż przed wojną, mianowicie w 1939 roku, kiedy to na rynek została „wypuszczona” pod jej szyldem pierwsza golarka elektryczna, nazwana "Phillshave".
 

Dlaczego akurat Phillips Sonicare?

Obecnie holenderski producent jest znany i ceniony wszędzie, w tym także w Polsce. Jego produkty słyną z innowacyjności, najwyższej jakości oraz bezkompromisowości. Nie można się zatem dziwić, że produkty do pielęgnacji jamy ustnej spod szyldu Phillips Sonicare szybko zyskały niezwykłą popularność, stając się w swojej branży zdecydowanym liderem na rynku.
 

Szybkość pracy i ruchy wymiatające

Szczoteczki soniczne marki Phillips Sonicare, podobnie jak inne tego typu produkty, swoją skuteczność opierają na dwóch elementach: szybkości pracy oraz ruchach wymiatających.

Nawet najmniej zaawansowane urządzenia marki, takie jak na przykład szczoteczka Phillips Sonicare EasyClean, pracują ze znacznie większą prędkością niż szczoteczki manualne. Wystarczy wspomnieć, że przy pomocy szczoteczki manualnej jesteśmy w stanie w ciągu minuty wykonać mniej więcej 180 ruchów, natomiast dla porównania szczoteczka Phillips Sonicare Easy Clean jest w stanie tym samym czasie osiągnąć prędkość aż 31 000 ruchów! Różnica jest zatem kolosalna. Nie wspominając już o tym, że najbardziej zaawansowane urządzenia spod szyldu marki – jak na przykład szczoteczka Phillips Sonicare Diamond Clean – potrafią osiągać prędkość jeszcze wyższą, równą 62 000 ruchów na minutę.

Nie mniejsze znacznie w jakości czyszczenia odgrywają ruchy wymiatające. Czym się one charakteryzują? Najbardziej obrazowo możemy je przybliżyć pisząc, że w trakcie mycia włosie szczoteczki wychyla się cyklicznie raz w jedną a raz drugą stronę do środka, co przywodzi na myśli zamiatanie miotłą. W ten sposób – przy wykorzystaniu dużej częstotliwości drgań szczoteczki – niezwykle skutecznie z zębów „wymiecione” zostają wszelkie bakterie, a nasza jama ustna efektywnie doczyszczona.
 

Dynamiczna Akcja Czyszcząca

Szczoteczki soniczne marki Phillips Sonicare pracują z wykorzystaniem tak zwanej „Dynamicznej Akcji Czyszczącej”. Na czym ona polega? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Główną rolę jak zwykle odgrywa tutaj prędkość pracy oraz ruchy wymiatające, ale po kolei. Zaraz po uruchomieniu, szczoteczki Phillips Sonicare (kliknij i dowiedz się więcej) zaczynają generować fale dźwiękowe, które doprowadzają do zmieszania się ze sobą wszystkich znajdujących się w trakcie szczotkowania w jamie ustnej płynów, czyli wody i pasty do zębów. Z takiej mieszaniny wykształcają się mikrobąbelki, które następnie zaczynają przenikać przez poszczególne przestrzenie międzyzębowe, doskonale obmywając je z bakterii. Po trafieniu w powierzchnię zębów, bąbelki pękają, obejmując swoim działaniem także dziąsła.

Całe zjawisko nosi nazwę kawitacji, a w ramach ciekawostki można dodać fakt, że było ono kiedyś wykorzystywane przez załogi zanurzonych okrętów podwodnych, które za jego sprawą próbowały wykrywać inne jednostki.
 

Zalety szczoteczek sonicznych Phillips Sonicare

Eksperci potwierdzają, że technologia soniczna zastosowana w szczoteczkach Phillips Sonicare gwarantuje nam w relatywnie krótkim czasie znaczną poprawę kondycji całej jamy ustnej. Wśród zalet szczoteczek marki możemy wyróżnić:

  • efektywne czyszczenie zarówno powierzchni zębów, jak i przestrzeni międzyzębowych,
  • najwyższy komfort szczotkowania i nawet sześć razy większą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej niż w przypadku korzystania ze szczoteczki manualnej,
  • ograniczenie ryzyka wykształcania się kamienia nazębnego i próchnicy,
  • poprawę ukrwienia i ogólnej kondycji dziąseł,
  • bezinwazyjność, która zapewniona zostaje dzięki miękkiemu i elastycznemu włosiu szczoteczek,
  • możliwość dopasowania pracy urządzeń do własnych potrzeb.
  • funkcjonalność, wyrażaną długą pracą szczoteczek bez konieczności ładowania,
  • możliwość zabrania szczoteczki w podróż czy też zakupu do niej wielu innych, użytecznych akcesoriów.

Wczytuję komentarze...