Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Szkoła Policealna GoWork.pl we Wrocławiu - Twoja szansa na zatrudnienie w branży medycznej

W Polsce nieustannie brakuje specjalistów z branży medycznej, co wiąże się z napływem wielu ofert zatrudnienia wykwalifikowanego personelu medycznego: asystentek i higienistek stomatologicznych oraz masażystów ukierunkowanych na rehabilitację. Nic dziwnego, że wielu młodych ludzi po zakończeniu nauki w liceum lub technikum, chętnie kontynuują edukację w szkołach policealnych o profilu medycznym. Szczególnie, że zawody z tego sektora cieszą się nie tylko prestiżem i szacunkiem ze strony społeczeństwa, ale także wysokimi zarobkami.

Siechnice: Szkoła Policealna GoWork.pl we Wrocławiu - Twoja szansa na zatrudnienie w branży medycznej

Medyczna Szkoła Policealna GoWork.pl we Wrocławiu – kierunki

Oddział Medycznej Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu prowadzi rekrutację na wiele kierunków kształcących przyszły personel medyczny. W 2019 roku największym zainteresowanie wzbudziły:

  • technik masażysta - 48%;
  • asystentka stomatologiczna - 28%;
  • higienistka stomatologiczna - 24%.

Technik masażysta we Wrocławiu jest kierunkiem dwuletnim. W czasie czterech semestrów nauki słuchacze mają możliwość zapoznania się ze specyfiką tego zawodu. W planie zajęć przewidziano zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Przyszli masażyści uczą się m.in. różnych technik masowania (np. klasycznej, relaksacyjnej, izometrycznej, sportowej, leczniczej), anatomii i fizjologii człowieka czy podstaw fizjoterapii. Po zakończonej nauce będą oni mogli zatrudnić się w placówkach publicznych lub prywatnych lub założyć własne gabinety.

Kierunek asystentka stomatologiczna trwa zaledwie rok. W czasie dwóch semestrów nauki, słuchacze poznają techniki pracy w gabinecie dentystycznym, prowadzenia dokumentacji, posługiwania się aparaturą i narzędziami stomatologicznymi czy przygotowywania pacjentów do zabiegów. Uczą się oni również komunikacji interpersonalnej czy ergonomii i materiałoznawstwa w stomatologii. Asystentka stomatologiczna we Wrocławiu może szukać zatrudnienia w miejscach takich jak kliniki, gabinety dentystyczne, przychodnie czy firmy zajmujące się dystrybucją asortymentu stomatologicznego.

Higienistka stomatologiczna to kierunek trwający dwa lata. W planie zajęć przewidziano zajęcia takie jak podstawy higieny dentystycznej, współpracowanie z lekarzem dentystą, edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia czy prowadzenie dokumentacji gabinetu. Słuchacze uczą się również obsługi aparatury do wykonywania zabiegów stomatologicznych, np. piaskarki czy skalera. Higienistki stomatologiczne z Wrocławia mogą zatrudnić się w przychodniach, gabinetach stomatologicznych czy szpitalach.
 

Medyczna Szkoła Policealna we Wrocławiu – jak wygląda nauka?

Do wyboru słuchaczy są trzy tryby kształcenia: dzienny, wieczorowy i zaoczny, dlatego z powodzeniem mogą oni połączyć naukę w szkole z pracą oraz życiem rodzinnym. Osoby, które wybiorą Szkołę Policealną GoWork.pl, mogą liczyć na solidne przygotowanie do egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Wszystko za sprawą doświadczonej kadry edukacyjnej, złożonej wyłącznie ze specjalistów branży medycznej: lekarzy stomatologów, higienistek i asystentek stomatologicznych, fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz masażystów. Wielu z nich, poza wykładaniem, pracuje w zawodzie lub prowadzi własne gabinety. W zależności od kierunku, pracownie wyposażone są na wzór gabinetów stomatologicznych lub masażu. Słuchacze uczą się na najwyższej jakości sprzęcie renomowanych marek. Do ich dyspozycji są narzędzia stomatologiczne, fotel stomatologiczny z unitem, model szkieletu ludzkiego, fantomy, materace, łóżka oraz akcesoria do masażu. W szkole odbywają się także zajęcia z branżowego języka angielskiego, którego znajomość ułatwia absolwentom zdobycie pracy poza granicami kraju.

Jeśli chcesz zapisać się do Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu, wypełnij formularz zgłoszeniowy, znajdujący się pod poniższym linkiem:

https://policealna.gowork.pl/zapisy