Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
20.12.2018

Rozmowa z deweloperem – dlaczego warto ją odbyć przed zakupem mieszkania

Decyzja zapadła – kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego. Czas na wybór konkretnej inwestycji, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Zanim jednak zdecydujesz się podpisać umowę, skontaktuj się z deweloperem. Podczas niezobowiązującej rozmowy dowiesz się, czy konkretna inwestycja faktycznie spełni Twoje oczekiwania.

Siechnice: Rozmowa z deweloperem – dlaczego warto ją odbyć przed zakupem mieszkania

Zakup mieszkania jest znaczącą inwestycją – tym poważniejszą, jeśli o nabyciu konkretnego lokalu decydujesz jeszcze na etapie tzw. dziury w ziemi. Opierając się jedynie o przygotowaną wizualizację, tak naprawdę mieszkanie kupujesz „w ciemno”. Można tego jednak uniknąć.

Szukasz mieszkania we Wrocławiu lub okolicach? Sprawdź oferty na obido.pl - największej platformie klientów rynku pierwotnego: obido: nowe mieszkania we Wrocławiu i okolicy.


Rozmowa z deweloperem – to konieczność?

Możesz zdecydować się na zakup mieszkania od razu. Przecież nikt nie zmusi Cię do tego, abyś porozmawiał z deweloperem o konkretnej inwestycji zanim podpiszesz umowę. Poznaj jednak kilka korzyści, które osiągniesz po spotkaniu np. z pracownikiem biura sprzedaży.

Zdobędziesz informacje o nieruchomości

Plakaty reklamowe czy materiały dostępne na stronie internetowej inwestycji często przedstawiają jedynie zdawkowe informacje. Dowiesz się z nich m.in. o lokalizacji, liczbie dostępnych mieszkań czy minimalnej cenie za 1m2. Czy taka wiedza będzie dla Ciebie wystarczająca, aby podjąć słuszną decyzję?

Kontakt z biurem sprzedaży pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Sprawdzisz, które mieszkania są jeszcze dostępne, poznasz konkretną cenę, dowiesz się wiele istotnych kwestii, np. na temat planu zagospodarowania przestrzeni, ewentualnej rozbudowy osiedla, możliwości wprowadzenia zmian architektonicznych do projektu, prawa własności czy obowiązującego systemu płatności.

Zorientujesz się na mieszkaniowym rynku pierwotnym

Rozmowa z deweloperem pozwolić uzyskać wiedzę na temat mieszkań z rynku pierwotnego. Porównasz konkurencyjne oferty, dzięki czemu zwiększysz szanse na wybór lokalu najbardziej dopasowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dowiesz się np. jak wyglądają średnie ceny mieszkań w mieście i w konkretnych okolicach, na jaki standard wykończeniowy możesz liczyć itp.

Zwiększysz szansę na udane negocjacje cenowe

Orientując się w obecnej sytuacji na rynku pierwotnym, możesz zwiększyć swoje szanse na wynegocjowanie lepszej ceny. Mając wiedzę związaną z konkurencyjnymi nieruchomościami w danej okolicy, możesz uzyskać spore rabaty.

Możesz liczyć na informacje zwrotne

Kontakt z deweloperem pozwala również na uzyskanie informacji zwrotnych, np. na temat kolejnych planowanych inwestycji. Jest to kwestia szczególnie istotna w przypadku nabywców, którzy kupują mieszkania w celach inwestycyjnych. Taki kontakt pozwoli otrzymywać informacje zwrotne, a co za tym idzie – umożliwi systematyczne monitorowanie rynku.

Rozmowa do niczego nie zobowiązuje

Unikasz kontaktu z deweloperem, ponieważ nie chcesz składać deklaracji zakupowych? Nikt tego nie będzie od Ciebie wymagał. Takie spotkanie jest nie tylko bezpłatne, ale całkowicie niezobowiązujące. Warto więc poświęcić choćby 30 minut na krótką rozmowę – ułatwi to podjęcie decyzji związanej z nabyciem nieruchomości.


Wczytuję komentarze...