Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.01.2020

Relaksujący wypoczynek? Wybierz dobre SPA!

Jeśli zimowy wyjazd, to tylko egzotyka? Niekoniecznie! Aby zrelaksować się i "naładować baterie", wcale nie musisz przemierzać tysięcy kilometrów. Wypoczynek w SPA w miejscowości uzdrowiskowej to doskonała alternatywa – nawet kilka dni spędzonych w takim miejscu pozwoli Ci zaznać relaksu przez duże "R". Zobacz, jak możesz go zaplanować.

Siechnice: Relaksujący wypoczynek? Wybierz dobre SPA!

Zima to ten moment roku, w którym wiele osób najchętniej zaszyłoby się w domu i... przespało do wiosny. Tymczasem warto go wykorzystać na regenerację organizmu – tak, aby do wiosny poczuć nowy przypływ energii. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na aranżację zimowego urlopu w dobrych ośrodkach SPA.

Dlaczego SPA to dobry pomysł na zimowy wypoczynek?
Ideą działania ośrodków SPA jest zapewnianie gościom miejsca do prawdziwego relaksu i regeneracji. Dlatego pobyt w takim miejscu to doskonała odtrutka na codzienną bieganinę, stres i nadmiar obowiązków. Sprzyja temu wiele czynników, a najważniejsze to:

  • specjalna strefa Wellness&SPA – zazwyczaj z basenami rekreacyjnymi oraz sauną,
  • bogata oferta zabiegów relaksacyjnych – m.in. masaży czy kąpieli.
  • wyjątkowo smaczna i zdrowa kuchnia,
  • komfortowo urządzone pokoje,
  • kameralna atmosfera.

Już połączenie tych elementów sprawia, że zima staje się przyjemniejsza. To jednak nie wszystko, co można „wycisnąć” z wypoczynku w dobrym ośrodku SPA. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca.
 

Dobre SPA, czyli jakie?

Jeśli już widzisz, że wypoczynek w SPA to dobry pomysł na spędzenie czasu podczas zimowej przerwy w pracy, czas wybrać miejsce, w którym się zrelaksujesz. Zadanie nie jest proste, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe ośrodki. Na co zatem zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

Warto zastanowić się nad tradycją związaną z pobytami regeneracyjnymi oraz leczniczymi i... wrócić do korzeni. Zarówno dawniej, jak i dzisiaj kluczowym czynnikiem powinna być sprzyjająca zdrowiu lokalizacja ośrodka SPA. I nie chodzi wyłącznie o to, aby było to kameralne, naturalne otoczenie, ale o własności lecznicze przyrody. Stąd też najlepszy wybór to ośrodki SPA położone w miejscowościach uzdrowiskowych.

Dobry przykład to Świeradów-Zdrój – SPA usytuowane w tej miejscowości uzdrowiskowej zaoferuje znacznie więcej. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w Świeradowie znajdują się źródła najsilniejszej solanki siarczkowej o wyjątkowych własności leczniczych. Woda ta jest wykorzystywana w balneoterapii – np. w nowoczesnym hotelu medical SPA Malinowy Dwór można skorzystać z kąpieli siarczkowych oraz zabiegów kosmetologicznych.

Warto przy okazji pamiętać, że wybór górskich uzdrowisk na zimowy pobyt będzie również sprzyjał korzystania z „białego szaleństwa”. Wspomniany już Świeradów-Zdrój leży w Górach Izerskich i poza sprzyjającą zdrowiu oraz relaksowi atmosferą zapewnia świetną bazę narciarsko-snowboardową z trasami dla początkujących i zaawansowanych. Dobre rozwiązanie dla siebie znajdą więc tu zarówno osoby potrzebujące absolutnego relaksu, jak i poszukujące aktywnej formy wypoczynku. Wystarczy kilka dni, aby oswoić zimę i nabrać dobrego humoru aż do wiosny!


Wczytuję komentarze...