Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 07-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
26.12.2018

Ranking ubezpieczeń OC - która polisa jest najlepsza?

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, którą każdy kierowca posiadający samochód musi wykupić. To, jaką wybierze firmę ubezpieczeniową, zależy od kilku czynników. Nie zawsze głównym z nich okaże się cena, ale miejsce towarzystwa w rankingu.

Siechnice: Ranking ubezpieczeń OC - która polisa jest najlepsza?

W gąszczu ofert coraz trudniej zdecydować się na tę polisę, która jest najlepsza. Niektórzy kierują się na przykład sympatią do towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym byli już wcześniej związani lub które kojarzą na przykład z reklam telewizyjnych. Inni natomiast szukają coraz to nowszych rozwiązań

Jak zatem ustalić, która polisa jest najlepsza?

Jednym ze sposobów na to, by wybrać rzeczywiście najlepszą polisę jest przeanalizowanie oferowanych przez nią opcji dodatkowych. Chodzi o wspomniane wcześniej assistance czy mini autocasco. Warto również sprawdzić, jak wygląda obsługa klienta w danej firmie i czy na przykład oferują likwidację szkody we własnym towarzystwie. Ta opcja staje się coraz bardziej popularna. Szkoda zgłaszana jest u własnego ubezpieczyciela, a on rozlicza się z ubezpieczycielem sprawcy. Więcej opcji dodatkowych można znaleźć przeglądając ubezpieczenia OC na ubezpieczamy-auto.pl.

Znaczenie ma również cena za ubezpieczenie. Skoro jest ono obowiązkowe, to mało kto chce płaci za nie zbyt wiele, skoro da się zapłacić mniej. 

Jak porównać ceny?

Skoro mowa już o cenach obowiązujących za ubezpieczenie OC, to najlepszym sposobem na ich porównanie jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej. To miejsce, w którym zgromadzonych jest kilka lub kilkanaście różnorodnych ofert ubezpieczeniowych. Dzięki temu łatwiej je porównać i nie zajmuje to zbyt wiele czasu. 

Porównywarka zawiera również informacje dodatkowe, właśnie o dołączanych do ubezpieczenia bonusach. Dzięki temu takie porównanie jest pełniejsze i bardziej wartościowe. Można bowiem kompleksowo spojrzeć na każdą zamieszczoną tam ofertę. 

Jak skorzystać z porównywarki?

Po wejściu na stronę główną porównywarki pojawia się formularz do wypełnienia. Pierwszą jego część stanowią pytania dotyczące samego ubezpieczonego. Trzeba je uzupełnić zgodnie z prawdą. Następnie pojawiają się również pytania dotyczące ubezpieczanego pojazdu. Te również powinny być uzupełnione zgodnie z prawdą. Takie działanie powoduje, że oferty, które później się pojawią będą miały odniesienie do rzeczywistości i można się spodziewać, że tyle właśnie będzie kosztowało przyszłe ubezpieczenie komunikacyjne. 

Po wprowadzeniu wszystkich danych, trzeba chwilę poczekać na pojawienie się ofert. Poza porównaniem cen, warto porównać również wspomniane dodatki. W ten sposób utworzy się odpowiedni ranking polis, które są najlepsze dla tego konkretnego klienta. 

Skorzystać mogą na tym szczególnie ci, których OC jest wysokie. OC dla młodych kierowców znajdziesz w najlepszej cenie na ubezpieczamy-auto.pl w porównywarce i w rankingu. 

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie OC?

Z uwagi na to, że ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, jej zakres musi być dla każdego taki sam. To ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej reguluje jej zakres. W związku z tym każdy ubezpieczony jest na taką samą sumę ubezpieczenia w przypadku szkody rzeczowej i taką samą sumę ubezpieczenia w przypadku szkody osobowej (jeżeli ucierpi zdrowie lub życie poszkodowanego). 

Decydując się na wybór ubezpieczenia OC nie ma więc potrzeby, by zwracać uwagę na jego zakres. Różnice występują w oferowanych przez firmy dodatkach. By zachęcić do wybrania danej oferty, towarzystwa oferują w cenie ochrony mini autocasco czy mini assistance. Takie podejście to ciekawy sposób na przekonywanie klientów. 

Podsumowując, ranking ubezpieczeń OC może być bardzo pomocny, ale zdecydowanie bardziej pomocny będzie indywidualny ranking, stworzony za pomocą porównywarki. Taki z pewnością pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji.


Wczytuję komentarze...