Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-03-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Prezent dla 18 latka - poznaj sprawdzone propozycje!

18. urodziny to wyjątkowa okazja, którą należy odpowiednio uczcić. Jeżeli wybieramy się na osiemnastkę w roli gościa, warto z wyprzedzeniem wybrać odpowiedni prezent. Co kupić jubilatowi z okazji ukończenia pełnoletności? Pomysłów jest wiele, w zależności od budżetu którym dysponujemy. Sprawdź nasze propozycje na sprawdzone prezenty dla 18-latka, w kilku przedziałach cenowych.

Siechnice: Prezent dla 18 latka - poznaj sprawdzone propozycje!

Jak wybrać prezent dla 18-latka?

Prezent na 18. urodziny warto wybrać w oparciu o budżet, który dysponujemy oraz funkcję, którą ma spełniać. Możesz zdecydować się na zabawny gadżet, który ma podkreślić charakter "wejścia w dorosłość" nastolatka, lub elegancką pamiątkę, która przez lata będzie stać w reprezentacyjnym miejscu. Warto rozważyć zakup jednego, dużego prezentu, na który wspólnie złożą się goście.

Niedrogi upominek za kilkadziesiąt złotych

Jeżeli wybieramy się na 18-te urodziny kolegi, koleżanki lub dalekiego krewnego możemy zdecydować się na prezent z niższej półki cenowej. Również w przypadku gdy nie zostaliśmy zaproszeni na urodzinową zabawę, a wybieramy się jedynie w ramach symbolicznego przekazania życzeń, nie musimy szaleć z drogimi upominkami. W takim przypadku warto wybrać niedrogi prezent, który będzie stanowił pamiątkę.

Co możemy kupić na prezent dla 18-tka za kilkadziesiąt złotych? Nasze sprawdzone propozycje to:

  1. ozdobna ramka ze wspólnymi zdjęciami,
  2. książka z dedykacją
  3. drobna biżuteria
  4. zabawny gadżet, np. koszulka lub kubek ze śmiesznym napisem.

Prawdziwym hitem ostatnich lat są pudełka pamiątkowe i niezbędnik jubilata - wypełniony prezentami "na osłodę" (słodycze), "na ból głowy" (tabletki) oraz oczywiście "na drobne wydatki" (dowolna ilość gotówki). Na ozdobnym pudełku warto umieścić elegancki grawer i dedykację, która będzie stanowiła pamiątkę na wiele lat.

Prezenty od 100 do 500 zł

Przeciętnie na prezent dla 18-latka goście chcą przeznaczyć około 200-300 zł. W tej cenie możemy kupić sporo gadżetów i sprzętu. Warto zorientować się na temat zainteresowań jubilata, aby trafić w gust młodej osoby. Popularnymi prezentami są gry na konsolę, sprzęt sportowy lub audio-video. Za kilkaset złotych możemy zakupić markowe słuchawki bezprzewodowe, deskorolkę czy smartwach. Od lat popularnością cieszy się biżuteria, zarówno srebrna jak i złota. Świetnym pomysłem jest podarowanie biletu na wymarzoną imprezę dla 18-latka: koncert ulubionej gwiazdy, mecz piłkarski lub... skok na bungee.

Prezent powyżej 500 zł

Członkowie najbliższej rodziny mogą zdecydować się na prezent z wyższej półki cenowej. Bardzo popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest także zakup wspólnego prezentu. Wystarczy zorganizować wcześniej składkę wśród gości na określoną kwotę. Wówczas możemy pozwolić sobie na zakup sprzętu o wartości nawet kilku tysięcy złotych. W tej cenie zakupić możemy markowe rowery, które posłużą zarówno do użytku rekreacyjnego lub wyczynowego. To świetny pomysł na zachęcenie nastolatka do zwiększonej aktywności sportowej.

Młodym adeptom fotografii można podarować aparat. Profesjonalne aparaty fotograficzne kosztują od niewiele od ponad tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Taki prezent może rozwinąć pasję i zainteresowanie dziecka, a przy tym stać się źródłem pracy i zarobku. Dysponując kwotą powyżej tysiąca złotych możemy także wykupić kurs prawa jazdy.


Pieniądze w prezencie na 18-tkę

Częstym rozwiązaniem jest wręczenie pieniędzy jubilatowi, w ramach prezentu na 18. urodziny. To dobre rozwiązanie, jeżeli wiemy, że 18-latek zbiera na określony cel lub wymarzony sprzęt. Przekazywanie gotówki stwarza jednak ryzyko roztrwonienia pieniędzy, a w rezultacie braku pożądanego zakupu. Jeżeli nie mamy pewności, czy pieniądze zostaną spożytkowane w dany sposób lepiej zakupić prezent samodzielnie, lub podarować go w formie karty podarunkowej do sklepu.