Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
2.05.2019

Poznaj kilka sprytnych sposobów na prawidłowe przechowywanie biżuterii

Biżuteria jest najlepszym przyjacielem kobiety. Doskonale uzupełnia każdą stylizację, cieszy oczy właścicielki, modeluje sylwetkę i dodaje pewności siebie. Jest więc skarbem, który zasługuje na specjalne traktowanie – nie tylko na częste noszenie, ale również na odpowiednie przechowywanie. Bywa, że po udanym przyjęciu po prostu wrzucamy ulubiony naszyjnik do szkatułki i zapominamy o nim, a przed następnym wyjściem czeka na nas plątanina łańcuszków. Albo na minutę przed wyruszeniem na rozmowę o pracę giną nam przynoszące szczęście kolczyki. Czy można tego w przyszłości uniknąć? Oczywiście. Wystarczy poznać parę kreatywnych trików, by raz na zawsze pożegnać problem zniszczonych lub zgubionych kosztowności. Oto one.

Siechnice: Poznaj kilka sprytnych sposobów na prawidłowe przechowywanie biżuterii

Diabeł tkwi w szczegółach. Jak poprawnie przechowywać kosztowności?

Jeśli dotąd wszystkie naszyjniki i bransoletki wrzucałyśmy do jednej komory szkatułki, pora na zmianę przyzwyczajeń. Warto pamiętać, że każdy rodzaj biżuterii wymaga odmiennego sposobu przechowywania. Niezależnie jednak, czy w ręku trzymamy pierścionek, czy kolczyki, ich miejsce jest w suchym pomieszczeniu: w sypialni lub w garderobie. Unikajmy zostawiania biżuterii w łazience. Należy też chronić kosztowności przed kontaktem z kurzem, detergentami i kosmetykami. Zastanówmy się także, z czego wykonana jest nasza biżuteria i postępujmy zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Posiadanie srebra nie musi się wiązać z jego czernieniem. Dobrym sposobem na zapomnienie o tej niepożądanej reakcji metalu szlachetnego jest schowanie jej w szczelnie zamkniętym pudełeczku wyłożonym miękkim materiałem. Za ciemnienie srebra odpowiada bowiem kontakt z powietrzem.
  • Kosztowności z dodatkiem kamieni szlachetnych przechowujmy osobno. Dzięki temu na ich powierzchni nie powstaną zarysowania.
  • Naszyjniki „swobodnie wiszące” i łańcuszki najlepiej wieszać na specjalnych stojakach i haczykach, a te ze sztywnych drucików – układać w szkatułce w pozycji leżącej.
  • Jeżeli w swojej kolekcji mamy zestaw biżuterii, jaki zakładamy codziennie, ciekawym pomysłem jest umieszczenie w zasięgu ręki tacki, na której będziemy go zostawiać na noc.


Najprostsze rozwiązania sprawdzają się najlepiej – szkatułka na biżuterię

Nie ma bardziej uniwersalnego i chętniej wybieranego przez kobiety pojemnika do przechowywania kosztowności, niż szkatułka na biżuterię. Zapewne niejedna z nas widziała ją u mamy i babci, a później przeniosła tę tradycję do swojego domu. Szkatułki to eleganckie, drewniane lub metalowe pudełka, wyścielone w środku wytwornym materiałem, nierzadko wielopoziomowe i przystosowane do chowania w nich różnego rodzaju biżuterii. Świetnie nadają się do przechowywania kolczyków czy naszyjników, których nie nosimy na co dzień. A jeżeli dodatkowo pięknie wyglądają, tak jak modele dostępne w sklepie Srebropol, staną się niebanalną dekoracją każdej damskiej toaletki.


Wczytuję komentarze...