Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-01-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.04.2019

Oszczędzanie na zakupach – jak to zrobić?

Coraz więcej osób narzeka na coraz wyższe ceny produktów podstawowej potrzeby, szczególnie żywności. Takie wydatki sprawiają, że nie ma wiele możliwości odłożenia pieniędzy na mniejsze lub większe przyjemności. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można zaoszczędzić na zakupach nie tylko tych żywieniowych.

Siechnice: Oszczędzanie na zakupach – jak to zrobić?

Kupowanie w internecie – czy to się opłaca?

Zakupy przez internet z reguły kojarzą nam się z kupowaniem sprzętu AGD i RTV, a także ubrań czy obuwia, szczególnie w akcjach promocyjnych. Jednak jak się okazuje coraz więcej osób korzysta również z zakupów spożywczych przez internet. Z reguły taka opcja jest dostępna w większych miastach, ale z uwagi na to, że istnieje coraz większe zainteresowanie tego typu usługami, otwiera się coraz więcej sklepów spożywczych działających online. Co ciekawe również niektóre dyskonty i markety umożliwiają dokonanie zakupów różnego rodzaju poprzez internet. Dużą zaletą takich zakupów jest to, że można je zrobić bez wychodzenia z domu, a także w dni, w których tradycyjne sklepy są pozamykane.
 

Gazetki reklamowe – dla tych, którzy polują na prawdziwe okazje

Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie na zakupach jest szukanie prawdziwych okazji. Jednak chodzenie po wszystkich sklepach jest czasochłonne. Dlatego warto mieć pod ręką gazetki reklamowe z różnych sklepów. Z reguły są one dostarczane do skrzynek pocztowych. Jednak może być tak, że oferta interesującego nas sklepu nie została do nas doręczona. Dlatego ciekawym rozwiązaniem okazuje się być korzystanie ze stron internetowych, gdzie dostępne są gazetki reklamowe wielu sklepów w formie online. Przykładem takiej strony jest https://blix.pl/, gdzie znajdziemy informacje na temat promocji w najpopularniejszych sieciach sklepów takich jak Netto (https://blix.pl/sklep/netto/), Biedronka (https://blix.pl/sklep/biedronka/) czy Kaufland (https://blix.pl/sklep/kaufland/). Na stronie znajduje się także wiele innych gazetek reklamowych zarówno sklepów wielobranżowych, jak i specjalizujących się w wybranym towarze np. odzieży.
 

Wielkie wyprzedaże – zakupy po najniższych cenach

Dla osób, które chcą kupić coś w naprawdę okazyjnej cenie, dobrym rozwiązaniem będzie przeczekanie okresu, w którym wprowadzane są na rynek nowości i dokonanie zakupów w okresie dużych wyprzedaży sezonowych. Warto wiedzieć, że tego rodzaju wyprzedaże są też przygotowywane w okresie świąt zarówno Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocy. Można też spodziewać się dużych wyprzedaży zaraz po Nowym Roku. Ciekawym zjawiskiem są też dwa dni wyprzedażowe, których popularność zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Chodzi tutaj o Black Friday i Cyber Monday. W tym czasie można liczyć na bardzo duże zniżki w cenach wielu towarów, w tym sprzętu RTV i AGD. Jeżeli planujemy zakup dużych rzeczy z sieci z dowozem do domu, warto również poczekać na Dzień Darmowej Dostawy, kiedy to możemy skorzystać z darmowej wysyłki zakupionego towaru. A to w przypadku bardzo dużych rzeczy i znacznych odległości, jest dużą oszczędnością.


Wczytuję komentarze...