Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
17.02.2023

Ostrzeżenie meteo: Uwaga na silny wiatr. Alert RCB

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Szczególnie niebezpiecznie może wiać od godzin wieczornych w piątek, do soboty rano. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenie SMS dla mieszkańców. Zobacz jak zachować się w trakcie wichury. 

Siechnice: Ostrzeżenie meteo: Uwaga na silny wiatr. Alert RCB

Aktualizacja

Prognozuje się również silny wiatr w sobotę w godzinach od 14 do 22. Przewidywana średnia prędkość wiatru od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu.

---

Alertdla powiatu wrocławskiego obowiązuje od piątku, 17 lutego od godziny 19:00 do soboty, 18 lutego do godziny 6:00. Wiatr może wiać z prędkością do 45 km/h, ale w porywach nawet do 80 km/h. Kierunek wiatru - z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo niebezpiecznych zjawisk IMGW oszacowało na 80%.

Ostrzeżenia przed wichurami obejmują obszar całej Polski. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty do użytkowników telefonów komórkowych:

Uwaga! Dzis i jutro (17/18.02) silny wiatr. Mozliwe przerwy w dostawie pradu. Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, ktore moze porwac wiatr.

RCB informuje o możliwych przerwach w dostawie prądu. W trakcie wichur należy unikać otwartych przestrzeni. Wcześniej warto zabezpieczyć rzeczy, które mogą być porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie.
 

Jak zachować się w trakcie wichury?

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przed i podczas wichury:

  • usuń z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr,
  • przeparkuj samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były zaparkowane pod drzewami,
  • zamknij okna i drzwi,
  • nie zatrzymuj się pod drzewami,
  • zapewnij bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz,
  • przygotuj oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii; wiatr może uszkodzić linie energetyczne,
  • uważaj podczas jazdy samochodem, po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie – przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.
     

Pogoda dla Siechnic

Pogoda w weekend zapowiada się wietrznie i deszczowo. W piątek przy 11 stopniach w dzień i 5 w nocy dokuczliwy będzie silny wiatr, w porywach do 85 km/h oraz opady deszczu. Podobnie będzie w sobotę, choć prędkość wiatru ma spaść do ok. 35 km/h. Synoptycy zapowiadają temperaturę od 4 do 9 stopni. Przez cały dzień należy spodziewać się opadów. W niedzielę w dzień przewiduje się ok. 6 stopni i możliwy deszcz do południa. 
 

Sprawdź obecną sytuację na kamerze on-line

Zapraszamy do śledzenia bieżącej sytuacji pogodowej na kamerze on-line. W dziale Kamera internetowa Siechnice Ratusz prezentujemy obecny widok na centrum Siechnic.