Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.08.2020

Ostrzeżenia meteo: Upały i burze z gradem (22.08). Radar burz na żywo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem oraz burzami z gradem. Komunikaty dotyczą sytuacji pogodowej w sobotę, 22 sierpnia. Zobacz radar wyładowań atmosferycznych na żywo.

Siechnice: Ostrzeżenia meteo: Upały i burze z gradem (22.08). Radar burz na żywo

Ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach ważne jest w sobotę (22.08) do godziny 19:00. Prognoza przewiduje upały od 30°C do 32°C.

Ostrzeżenie o burzach obowiązuje w sobotę (22.08) od godziny 11:00 do godziny 21:00. Prognozuje się burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 90 km/h. Podczas burz może spaść grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowane zostało na 85%. Synoptycy zastrzegają, że w związku z dynamiczną sytuacją pogodową ostrzeżenie może ulec zmianie.

Poniżej zamieszczamy mapę wyładowań atmosferycznych w czasie rzeczywistym. Mapa ta dostępna jest zawsze również w dziale Pogoda i smog: Radar burz na żywo.


źródło: pl.blitzortung.org

Jak przetrwać upały? Jak zachować się podczas burzy? Zachęcamy do zapoznania się z poradami opublikowanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat niebezpiecznych zjawisk publikujemy również w dziale pogoda.